Skocz do zawartości

Operation Iraqi Freedom 1:35 - alternatywna historia


JACER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem zaprezentować relację z budowy małej dioramki w klimacie O. I. F. (Operation Iraqi Freedom). Niestety nie będzie to nic w stylu Abrams’a, Bradley’a czy Hummer’a w akcji, tym bardziej nie będzie to żaden z pojazdów armii Irackiej. Będzie to „broń” wsparcia amerykańskiej piechoty, ale… Na tej małej dioramce (19,5 cm) stanie taki oto mech:

viewtopic.php?t=14126

Czyli będzie to coś w stylu „Operacji Wolność dla Iraku”, osadzonej w alternatywnej rzeczywistości

 

Poniżej kilka pierwszych zdjęć z prac wstępnych:

 

Podstawa z ramki na rysunki itp. Ramka była ‘pusta’ (usunąłem okrągłe szkło i tekturę), dostała więc wierzch z okrągłej „pe-ce-vał’ki” przyklejonej klejem polimerowym. Z wierzchu szpara ‘zapchana’ szpachlówką (do drewna).

48abbd676dc5d371m.jpg

 

Na ramkę pójdzie druga okrągła płytka ‘pcv’, zakrywając to małe szpachlówkowe pobojowisko, które widac powyżej :

cef5da41b3e184f4m.jpg

 

Co da mniej więcej taki efekt:

e136ed8a2ca099ecm.jpg

 

Jako cześć podłoża posłużył mi odlew, który zrobiłem kiedyś z gipsu syntetycznego (wzmocnionego od spodu taśmą-siatką do regipsów). Imitacja chodnika wykonana przez leciutkie nacinanie ostrym nożykiem:

164a898dba833da4m.jpg ef49d0c01f4f1d52m.jpg 00f6ea7cd3c1000fm.jpg

 

Miała to być cześć tej samej dioramy, wpisanej jednak w prostokąt. Z prostokątnej dioramy zrezygnowałem, więc po przyłożeniu do podstawki wygląda tak (w roli 'modela' figurka niemieckiego oficera ze starego zestawu Tamiya, ma chyba z dekadę):

e7b11c54cf85a8ffm.jpg

 

Chwila cięcia, piłowania (po czym dłuższa chwila zamiatania i ‘jazdy’ z mokrą szmatką i gipsowy odlew mniej więcej dopasowany do podstawy:

6da7630bf77aa757m.jpg

 

Na koniec dodam, że chciałem koniecznie na tej dioramce umieścić krótki odcinek siatki ogrodzeniowej, lampę uliczną oraz 1-2 figurki amerykańskich marines albo spadochroniarzy. Może jeszcze kilka „ulicznych rupieci”.

Na razie pomysł na siatkę to: tiul, a na słupki: stare ramki z modelu:

d87dbad45c803b14m.jpg 54ab63952709430dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt, mech oczywiście będzie pomalowany jak komo na Abramsie abo kamo stosowane w mundurach .

Patlabor będzie miał jasno-piaskowy kolorek , czyli kamuflaż pustynny, w sumie taki jak na amerykańskich wozach bojowych.

 

Ooooo mechy Fajny projekt A może dopisac kolegę do projektu grupowego SF?

A co to jest właściwie ten "projekt grupowy" Sorki za ignorancje , kilka razy widziałem już to hasło tutaj, ale się do tej pory tematem nie zainteresowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to zbiera się kilku modelarzy i robią coś z jednej gałęzi modelarstwa. W naszym wypadku jest to SF i w dziale Sci-fi już jest kilka wątków otwartych (oznaczonych SF) ale zawsze lepiej jak jest więcej bo ciekawiej. Na koniec zazwyczaj jest ankieta na temat który model najlepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.