Skocz do zawartości

Pozycja Wizna 39


strzelec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem w tracie pracy nad moją pozycja Wizna 39, i co prawda raczkuje w świecie dioram to mam prośbę do kolegów z większym doświadczeniem aby skarcili moje błędy i wytknęli mi je palcami tak aby kawałek gipsu zmienił się w obiekt warty chwili uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Strzelec po pierwsze to wyrzuć tego Boforsa lub inne jakoweś takie działo z tego okopu, bo to się tak ma "jak pięść do nosa" w tamtych czasach. To miały być tylko i wyłącznie pozycje obronne z ckm-ami i nic więcej !!! Żadnych okopów nad Wizną wokół tradytorów nie było !!!

Po drugie "wkopałeś" ten tradytor za głęboko w ziemię, między strzelnicą, a ziemią powinien być odstęp jakichś 60-70 cm. Tak wynika z oryginalnych planów !!! Dodatkowo jeśli już mam to uściślić powinieneś zrobić tzw. "świńskie ogonki" na siatki maskownicze. Po trzecie "ucho" tradytora jest za cienie w stosunku do oryginału, było ociupinkę szersze / grubsze . Po czwarte tradytory były obsypane "od tyłu" wałem kamienno-ziemnym o szerokości ok. 1,3 m i na wysokość schronu bojowego, czyli jakieś ok. 2,5 m.

Pozdrowienia, Marek !!! .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Uuuuuu Marku ale chyba zniechęciłeś kolegę strzelca tym wypracowaniem bo już 14 lipiec a tu nic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomku !!!

To nie moja wina, że Kolega Strzelec zaprzestał prac nad budową tradytorów ??!! .

Sam chciał aby mu wytknąć wszelkie błędy i wypaczenia, co też i uczyniłem !!!

Od kilku lat też "walczę" z budową Polskich Schronów Bojowych ( bunkry, to jest niemiecka nazwa !!!!!!! ) robiąc je od podstaw i korzystając z oryginalnych planów które to są dostępne w necie !!!

Gipsowe odlewy mają to do siebie, że są bardzo ciężkie !!!

Ja natomiast wszystko staram się zrobić z płytek plastiku o grubości 1mm, wtedy konstrukcja jest bardzo lekka i można to to wozić na wystawy modelarskie bez specjalnego problemu, że coś się uszkodzi .

 

Mam nadzieję, że Kolega Strzelec się na mnie nie obraził i dokończy to swoje dzieło z maleńkimi poprawkami ??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wszystko staram się zrobić z płytek plastiku o grubości 1mm, wtedy konstrukcja jest bardzo lekka i można to to wozić na wystawy modelarskie bez specjalnego problemu, że coś się uszkodzi

 

Fakt, tyle tylko, że na polistyrenie raczej zrobić nie można takich efektów jak np. odpadły tynk czy cuś bardziej głębszego?:>

 

Mam nadzieję, że Kolega Strzelec się na mnie nie obraził i dokończy to swoje dzieło z maleńkimi poprawkami ??!!

 

Też chciałbym zobaczyć efekt końcowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku napisałeś coś takiego:

na polistyrenie raczej zrobić nie można takich efektów jak np. odpadły tynk czy cuś bardziej głębszego?:>

Otóż można !!!!! To ja się zapytam ??!! Gdzie jest Twoja inwencja modelarska ??!! Czy oprócz "gotowców", których jest bez liku nie można ruszyć trochę łepetyną i wykorzystać to co jest ( materiały modelarskie ) w tej chwili dostępne ( żywice, masy plastyczne itd. itp.) na rynku, aby zrobić cacko z modelu lub dioramy !!! Masz / macie trochę więcej możliwości dzisiaj niż wtedy gdy ja zaczynałem, a było to jakieś 40 lat temu .

Proszę więc mi nie mówić, że czegoś tam nie można zrobić . Potrzebne są chęci, dobra wola i trochę pomyślunku . Rzecze polskie powiedzonko "masz łeb i ch j to kombinuj" ( mam nadzieję że Admin mi to wybaczy ). MARCOL :):).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest Twoja inwencja modelarska ??!! Czy oprócz "gotowców", których jest bez liku nie można ruszyć trochę łepetyną i wykorzystać to co jest

 

Nie napisałem że korzystam z gotowców po prostu wolę gips (gładź tynkową itp.) i w cale, aż takie ciężkie nie są twory z tegoż, że składnika, a przede wszystkim na pewno to nie przeszkadza w wyjazdach na jakieś tam wystawy i nic się nie uszkadza ... Wolę rzeźbić w gipsie niż się pałować z plastikiem i następnie malować by jako tako przypominało beton... Po co utrudniać sobie życie? Tak samo jak z polistyrenu można zrobić deski? Po co skoro są balsy i inne listwy... Głupiego robota... I pracy więcej i efekt nie taki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, i przepraszam ale cóż chwilowo musiałem przerwać prace nad dioramą bo musiałem się zająć sprzętem wodnym, prowadziłem zajęcia z budowy modeli pływających f13f579e2821972b.jpg

i też wieczorami kończyłem swoją łajbę. 5080344c007f3487.jpg

Odnośnie krytyki to oczywiście sam się o nią prosiłem, bo mieszkam z dala od miejsc gdzie miały miejsca walki wrześniowe, więc wole pytać niż błądzić. Ale do rzeczy planuje wykonać serie dioram prezentujące bitwy i uzbrojenie w kampanii wrześnioweja5f37c8b48665770.jpg

, do tej pory wykonałem dwanaście dioram, które prezentuje w wystawach w muzeach,ostatnio prezentowałem swoją kolekcje w Eko Muzeum w Wietrzycach 17996b181de16b97.jpg

a we wrześniu w Muzeum Wojska Polskiego w Drzonowie, stąd moja dbałość o zgodność historyczną. Łatwo wykonać dioramę „gdzieś”, natomiast powoli buduje tematyczne stąd moje pytanie i za pomoc dziękuje. Po rozważeniu opinii na temat tej dioramy będzie lepiej jak zbuduje ją od nowa a tą zaadresuje pod Mławę. Koledzy są bardziej w temacie więc proszę o jakieś linki do stron z Wizny jeśli można, jak widać pomoc wskazana. Natomiast kolegę Dino 61 proszę o pomoc w dobraniu odpowiednich schronów, do tej pory wykorzystałem gotowce z Mirage ale jakie jeszcze typy mieliśmy rozlokowane na poz. Wizna. A jeśli mogę się wtrącić odnośnie materiałów do budowy to wszystkie mają swoje zalety i wady, a budowa dioram to wieczne eksperymenty z materią pod wszelką postacią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino 61 co Ty nato to z Ostrołęki

73abeb98c27af95emed.jpg

CKM i obsługe mam tylko ich wkleje w nową diorame,

ale jak daleko były zasieki od schronów oraz rozmieszczenie rowów strzleckich/okopów jak zawł tak zawł, a jeszcze interesują mnie te pale wkopane w ziemie czy możesz zrobić mi szkic w wymiarach

Ta dioramka by świetnie eksponowała umocnienia polowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.