Skocz do zawartości

M8 paznokieć - szybki


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że zbieram siły na wieksze sztuki, a pudeł nie mam juz pod ręką...postanowiłem sklecić coś na szybcika.

 

Wybrałem sposród pudełek z paznokciami ten model.

 

M8 Greyhound od Italeri.

Nie wdawając się w szczegóły, nawierciłem tylko otwory luf i skręciłem przednie koła.

 

W pierwszej wersji miał być zielony, jednak pośpiech mnie zgubił i ugotowałem farbę chemią do kalek..no cóż, bywa

 

Jako że przeważnie kłade cienkie warstwy farby mogłem sobie pozwolić na dodatkową, białą - obdartusa.

Uprzednio było ich kilka, po cieniowaniu koloru bazowego...szkoda, bo fajnie to wyszedło...no ale, koty za płoty - wiem jakich kolorów moge się spodziewac po mieszaniu farbek mnie interesujących.

 

Do rzeczy, model zacząłem lepic dziś rano..rano, około 11 - 12.

Z przerwami na obiad,przeglądzie wyposażenia wakacyjnego..i kilkoma innymi obowiązkami udało mi się model doprowadzić do tego stanu.

Po białym:

ResizeofDSCF4188.jpg

ResizeofDSCF4184.jpg

ResizeofDSCF4182.jpg

ResizeofDSCF4180.jpg

 

I tu celowo czarno białe, często tak robię, by zobaczyć czy nie przesadzam z zaciekami etc.

Więc moje fotki testowe po pierwszych płukankach:

ResizeofDSCF4193.jpg

ResizeofDSCF4192.jpg

ResizeofDSCF4191.jpg

ResizeofDSCF4190.jpg

ResizeofDSCF4189.jpg

 

Wieczorkiem podmaziałem

Tak ma pobrudzoną górę, dół zostawiam do momentu, aż sobie wybiorę rodzaj podłoża..i takie tam historie:

ResizeofDSCF4200.jpg

ResizeofDSCF4199.jpg

ResizeofDSCF4198.jpg

ResizeofDSCF4197.jpg

ResizeofDSCF4196.jpg

ResizeofDSCF4194.jpg

 

Zatem ludu pracujący, niekoniecznie stolycy...co myślicie o tym paznokciu?

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny szybcioch piknie wyszło białe obdarte kamo, czekamy na skończoną podstawkę, może jakieś błotko?;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Super ten grayhondzik ci wyszedł. Tylko powiedz mi jak wykonałeś malowanie bo sam mam takiego z kompletem blach (jeden zestaw zbędny) i rozmyslam jaki model wykonac spośród przeglądniętych wersji.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam model, o dziwo jest przesuper spasowalny. Na prawdę italke za te pozycje należy pochwalic.

Jesli będziesz ją dodatkowo waloryzował...to wyjdzie Ci super miniaturka.

Sam chyba zakupię jeszcze jedną sztukę i oblaszkuje etc. - znaczy się poważniej podejde do tematu ;)

 

Ja pomazałem zielonym,mieszanki na oko, a póżniej lakier do włosów, biała farba, po czym tarłem to szorstkim pędzlem zmoczonym w wodzie.

 

Zasadniczo, to zimowy kamuflaż nie może nie wyjść...bo regułek na to nei ma;)

 

A pazurka ukończyłem, tu finał:

viewtopic.php?t=15501

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale jeszcze raz warto wspomnieć, że model jest swietną pozycją jak dla początkujących(spasowanie), tak i dla zaawansowanych bardziej modelarsko - czyli walorki, o których wspomniałeś.

 

No i co ważne, jako jeden z niewielu usańskich podoba mnie się - jako bryła.

Pikny brzydal taki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.