Skocz do zawartości

Caudron G-III 1:48


jambus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po skończeniu P 24G który nie wyszedł najlepiej,(więc galerii raczej nie będzie )postanowiłem spróbować swoich sił w jeszcze starszej konstrukcji.

Wybór padł na G III ponieważ spełnia on trzy warunki:

1.Szmatopmlat

2.Prosta konstrukcja

3.Polskie oznaczenia

 

Trudności przewiduję tylko przy budowie płatów,usterzenia,kabiny załogi,silnika,malowaniu i naciągach.Reszta powinna być prosta.

 

Tak więc zakupiłem hektar papieru ściernego i w ciągu kilku dni wystrugałem to:

017148091812c192med.jpg

0759fd41487978aamed.jpg

Teraz zastanawiam się jak zrobić żeberka

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dylemat:

Chciałbym zrobić ten samolot

 

img025.jpg

 

Na rysunku nie jest to odzwierciedlone,ale wydaje mi się,że ma on dorobione"zwyczajne"lotki

img026.jpg

 

Gdyby jakiś znawca tematu zechciał rozwiać moje wątpliwości byłbym bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zacny ale:

1) Z których planów go robisz? Windsock poprawiał je w całości w którymś kolejnym numerze internationala bo plany z datafiles są kompletnie skopane. Popatrz na zdjęcia kadłuba polskich caudronów i porównaj z planami z datafiles - kształt oryginału jest inny. |Ten sam problem jest ze skrzydłami - inaczej idą żeberka itp.

2) trzeba naklejać żeberka od wierzchu - jak będę w domu (jutro) wrzucę ci zdjęcia. Problem jest taki, że żeberka są w przekroju trójkątne.

3) Tez egzemplarz miał na bank lotki na skrzydłach.

4) silnika nie musisz robić - można kupić gotowy z Vectora - na wystawach najczęściej można kupić dobrej jakości kopię

Powodzenia

 

Co do planów to mam tylko ksero czegoś takiego:

18.jpg

 

To oczy wiście tylko część,po przeliczeniu wymiary są prawidłowe, czy reszta również nie wiem bo nie miałem z czym zweryfikować,a ze zdjęć trudno jednoznacznie to określić.

 

Co do silnika to postanowiłem wszystko zrobić samodzielnie więc zakup odpada,wiem,że przez to będzie mniej dokładnie ale żeby zacytować zdanie z mojego ulubionego filmu "Taką mam koncepcję"

 

Dzięki za rozwianie wątpliwości w sprawie lotek

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.