Skocz do zawartości

Triumph 955i RS NewRay (Renowacja)


Micky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum tak więc szybko się przedstawię : Mam na imię Maciek, mam 16 lat, a w modele bawię się już ok 2,5 roku ale z przerwami (robiłem samochody ale metalowe tzn. ich tuning), a teraz zacząłem przygodę z plastikami (kończe 1 model Audi R8 Revella - prosto z pudła i nic więcej, a fotki dam nie długo). To na tyle :P , teraz zaczynam odnawiać stary model plastikowy, który dostałem już hoho(nie pamiętam ) w pudle był złożony, ale jest świetną bazą do upiększenia go, bo odlewy są w miare szczegółowe. Zapodam kilka fotek omawianego sprzętu:

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

 

I teraz fotki tego co zrobiłem(nie dużo, ale nie miałem zbytnio czasu )

 

Kierownica - pomalowałem oraz wyciąłem zbiorniczek na płyn hamulcowy, pomalowałem go i przykleiłem na "wysięgniku"(jak może zauważyliście w oryginale była cała czarna )

kierownica.jpg

 

Użyte kolory to: ModelMaster: BloodRed, Silver, Steel, Flat White; Gunze: Flat Black nr12

 

Oraz licznik - pomalowany LCD(był czarny ) i dorobione szkiełko w miejscu "wyświetlania się" kierunków

licznik.jpg

 

Kolory: ModelMaster: Jet Exhaust; Gunze: Clear Green

 

Postaram się robić chociaż 1 up dziennie, żeby topic nie zatonął gdzieś na dole Pozdrawiam ALL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że bardzo dużo zainteresowanie moim tematem ...tak więc zarzucam gotowy tłumik, ale z efektu końcowego nie do końca jestem w pełni zadowolony, ale trudno, złożony pewnie będzie wyglądał lepiej niż luzem, ok koniec pieprzenia czas na fotki

 

Wczoraj zarzuciłem szpachle no i dzisiaj szlifowanie:

tumik1.jpg

tumik2.jpg

Poprawki już po podkładzie:

tumik3.jpg

No i skończona część:

tumik4.jpg

tumik5.jpg

 

Tak dla ciekawskich farbki to MM: Steel i Silver(nie ciekawie nakłada się tą farbkę bez konkretnego rozcieńczenia jej z wodą tak więc do pędzla praktycznie odpada) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok prac ciąg dalszy, dzisiaj zrobiłem cały nowy amortyzator na wahacz tylni, ożywiłem trochę chłodnice oraz zmieniłem kolor tłumika, bo tamten wyglądał sztucznie i zabawkowo... Ok czas na fotki:

 

Tak wyglądała "sprężyna" przed moimi przeróbkami

sprezyna1.jpg

Tak w trakcie prac:

sprezyna2.jpg

sprezyna3.jpg

I tak gotowa część

sprezyna4.jpg

 

Tak wygląda chłodnica po pomalowaniu GunMetal od MM i Flat Whitem też od MM

chlodnica1.jpg

chlodnica2.jpg

 

No i nieszczęsny tłumik, ale dopiero po 1 wartswie pędzlem(jutro dostanie 2,albo poprostu wezmę papier wodny 2500 i wyrównam to badziewie)

tumik.jpg

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No maluje pędzlem, bo jak narazie aerografu nie mam, bo nie mam kompresora... mój ojciec może skołuje to wtedy zakupie sobie aero ,ale nie wiem kiedy to będzie Narazie opanowuje pędzel do perfekcji, bo nie powiem przydaje się Niedługo przyjdzie paczka z Scaglietti i nie wiem czy ją zaczynać czy kończyć tą chińszczyzne, która jak patrze na inne modele np. z Tamci to wygląda jak maluch przy Aston Martinie

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na dzisiejszy upek Dzisiaj nie chciało mi się męczyć tego czegoś to pomalowałem silnik, tzn. miska olejowa, zbiornik paliwa, żebra cylindra, kable oraz dekielki(troche je porysowałem,bo ta część wiadomo jest porysowana dość często , zdjęcia:

silnik1.jpg

silnik2.jpg

silnik3.jpg

silnik4.jpg

 

Ogólnie baku widać nie będzie więc niektóre miejsca, w których zatrząsła mi się ręka nie będą widoczne

Farbki, których używałem to: Revell 99(aluminium) oraz Flat Black od Gunze.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 dniowej przerwie zarzucam co zrobiłem, mało a nawet bardzo mało, ale jakoś mi się nie chciało No to tak tylnią opone "zużyłem", zaszpachlowałem jame skurczową na pękniętym i tak widelcu(a raczej jego części), no i zająłem się robieniem linek i kabli idących od kierownicy, ale fotki zapodam dopiero wtedy kiedy skończe .Do tego jutro powinno przyjść Scaglietti, ale chyba zostawię je sobie na deser Prosie foteczki :

 

Opona przed zużyciem(skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą... )

opona1.jpg

Opona po zużyciu

opona2.jpg

opona3.jpg

Szpachlóweczka na części rozporowej widelca

widelec.jpg

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już gdzieś tam pisałem, że warsztat stoi, bo czekam na aerograf to jednak znalazłem chwilkę czasu na brusha(ang. pędzel dla nie świadomych ) i ożywiłem łańcuch oraz tylnią tarcze (chociaż na taką na zdjęciach nie wygląda ) Dobra fotencje :

 

Łańcuch po szlifowaniu gotowy do malowania:

lancuch1.jpg

No i gotowy łańcuszek-pomalowane także spinki (Farby jakie użyłem to: ModelMaster: Gold, Steel, Flat Black i na spinki: Gunze Aircraft Gray

lancuch2.jpg

lancuch3.jpg

I pomalowana tarcza Steelem i Flat Blackiem od MM

tarczatyl.jpg

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, pamiętacie jeszcze ten model Postanowiłem, że coś przy nim porobię, tak więc papier wodny i jazda, wziąłem aero oraz farbki (Humbrol French Blue 14 + Revell Aluminium 99) i wyszedł mi taki bardzo ładny metaliczny lakier. Teraz jeszcze zabezpieczę to albo Sidoluxem, albo lakierem od Humbrola(ale boje się, że zżółknie). Efekt mi osobiście się podoba. Teraz wy oceńcie

 

triumphlakier1.jpg

triumphlakier2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.