Skocz do zawartości

Nissan 300ZX 1;24 (Tamiya)


kuba2507

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A wiec tak wydech zrobiony. Troche na zdjeciach wyszedl jak by brudny a jedna koncowka jak by krzywa(moze tez faktycznie jest);/ ale to chyba przez zdjecie. Rurki troche pocieniowalem koncowki wzorowalem sie na tlumikach Remusa.

Fotki:

 

pb110093.jpg

pb110094.jpg

pb110095.jpg

 

Zostalo mi tylko pomalowac szyby i poskladac reszte pierdolek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam

Jak na dzien dzisiejszy to model ze mna wygrywa ;(;( nie umiem pomalowac szyb z tego powodu ze nie bylo masek na szyby. Moze macie jakies porady:( A teraz z innej beczki :p w koncu wyszlo slonko, tak ze mozna pokazac prawdziwe oblicze lakieru :P

 

p2210139.jpg

p2210140s.jpg

p2210142.jpg

 

Niestaty zdjecie nie oddaja takiego efektu jaki jest naprawde ale cos sie wymysli :P

Komentarze mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie umiem pomalowac szyb z tego powodu ze nie bylo masek na szyby. Moze macie jakies porady

 

Na innym forum kol. draz pokazał taki sposób:

 

"Najpierw ołówkiem obrysowałem odpowiedni kształt na przeźroczystym elemencie - w miejscy, gdzie powinna szyba być zamalowana plastik jest matowy i grafit z ołówka elegancko przylega, natomiast na gładkiej powierzchni szyby już się nie trzyma. Tak obrysowując otrzymuję dokładny kształt do wycięcia:

Fiorano031.jpg

Następnie w to miejsce przyklejam kawałek taśmy Tamiya i dokładnie dociskam tak, aby jak najwięcej grafitu przykleiło się do taśmy. Sytuacja idealna to taka, gdy jeden kawałek taśmy pokryje całą powierzchnię, jednak taśmę 40mm dopiero kupię, a póki co mam tylko o szerokości 10mm, więc resztę szybek muszę maskować kilkoma kawałkami. Następnie taśmę odklejam od szyby i wcześniej obrysowany kształt jest na taśmie:

Fiorano032.jpg

Kawałek taśmy przenoszę na płaską powierzchnię na której będę mógł swobodnie wyciąć zaznaczony kształt, a która nie osłabi kleju z taśmy. Ja naklejam to na szybę, która od pewnego czasu służy mi jako podkładka do wszelkich prac modelarskich:

Fiorano033.jpg

Następnie za pomocą mojego ulubionego małego ostrza skalpela i krzywików wycinam maskę:

Fiorano034.jpg

Kolejnym krokiem jest usunięcie grafitu z oszklenia, jednak tak, aby dokładnie na krawędzi maski zostało go trochę, zejdzie potem podczas mycia, a póki co ułatwi położenie maski w odpowiednim miejscu. Grafit usuwam zwykłą gumką do gumowania.

Fiorano035.jpg

I przenoszę maskę z szyby na element przeźroczysty:

Fiorano036.jpg

Dzięki temu po mniej więcej godzinie mam już zamaskowane całe oszklenie:

Fiorano037.jpg

 

Także używam tej metody i od siebie dodam, że:

1. ołówek powinien być bardzo miękki - twardy może zrobić rysy na szybach;

2. jeśli maluje się farbami reagującymi z plastikiem - dobrze jest zakleić wierzchnią stronę szyb.

Przy akrylach wodnych można z tego zrezygnować - ewentualne zabrudzenia łatwo zmyć wodą lub spirytusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem zrobić maski do swojej Mazdy.

W związku z tym, że nie mogłem znaleźć miękkiego ołówka - wprowadziłem małą modyfikację...

Za pomocą papieru ściernego starłem trochę grafitu ze zwykłego ołówka a następnie proszek wtarłem za pomocą palca robiąc ruchy od środka na zewnątrz - dzięki temu proszek zaznaczył krawędzie.

Obkleiłem taśmą Tamiya 18mm a po oderwaniu przykleiłem na folii do bindowania.

Tak wyglądają maski przygotowane do następnych etapów prac

maski.jpg

 

Następne etapy to:

1. wycięcie masek wzdłuż krawędzi

2. nacięcie folii pionowo a następnie przełamanie tak aby części rozdzieliły się

3. przyłożenie maski do szyby

4. przyklejenie jednego brzegu do umytej - najlepiej w płynie do mycia naczyń - szyby

5. oderwanie jednej części folii i przyklejenie maski do szyby

6. odklejenie drugiej części folii od maski i przyklejenie maski do szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wracajšc do wozu, bardzo mi się podoba, ale na pierwszym zdjęciu na drzwiach z prawej strony widać jakie zabrudzenie....mimo to czekam na koniec prac przy 300ZX-ie i (może kiedy... ) GT-R'ku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

opc_tuner_95

Po dluzszej przerwie postanowilem sie znowu zabrac za modele. Teraz mam wiecej czasu i checi tak ze cos z tego bedzie:P A dla motywacji poukladalem sobie modele co musze skonczyc. I otworzylem szafke w ktorej sa modele co czekaja na swoja kolej:P

Fotki marne bo robione TEL.

12072010107.jpg

12072010108.jpg

12072010109q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.