Skocz do zawartości

Blackburn Skua 1:72 - minigaleria


Toff

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam minigalerię bohatera moich ostatnich modelarskich (a głównie malarskich) zmagań Czasu na hobby mam ostatnio zdecydowanie za mało, niemniej powolutku coś staram się sklejać. Ostatnio padło na bombowiec nurkujący Blackburn Skua. Zalegał sobie ten marny produkt oferowany przez Chematic (czyli z form Novo/Frog) w szufladzie od kilku lat. W 90% sklejony czekał na pokrycie farbą.

 

Postanowiłem poćwiczyć na nim malowanie na srebrno, które nigdy mi nie wychodziło. Kto próbował, ten wie że łatwo nie jest. Po Humbrolu zawsze zostawały mi smugi, więc poszedłem inną drogą i kupiłem srebrny Chainmail Citadel Colour. Farbka akrylowa - przeznaczona jest do malowania figurek do gier bitewnych. Sprawdza się jednak też i na samolotach. Malowałem długimi pociągnięciami szerokiego pędzla i wprawdzie smugi wylazły po polakierowaniu (akrylowy lakier 'Ardcoat Gloss Varnish Citadel Colour) to i tak jest o niebo lepiej niż w przypadku emalii.

Zresztą oceńcie sami:

 

th_skua1.jpg th_skua2.jpg th_skua3.jpg th_skua4.jpg

 

Model przedstawia samolot z 800 dywizjonu FAA z okresu przedwojennego. A przynajmniej tak mi się wydaje :P O samym modelu nic dobrego powiedzieć się nie da - brakuje wnęki na bombę pod kadłubem, osłona silnika zdecydowanie za szeroka, rura wydechowa to plastikowa narośl, podwozie uproszczone, koła oba o różnej średnicy (wymieniłem), kółko ogonowe wymienione na inne bo oryginalne było dziwnym balonem, itp. Ale czego spodziewać się po tak starych formach... (A do tego sklejając model kilka lat temu skopałem podwozie i jedna goleń jest bardziej wysunięta do przodu - nie chciało mi się tego już poprawiać bo i tak to tylko model do poćwiczenia malowania). Dziś już nie kupuję modeli bo są tanie i... tanie ;)

 

Jeśli natomiast kogoś Skua interesuje nieco bardziej to niech zajrzy sobie na stronkę Johna Della:

http://freespace.virgin.net/john.dell/blackburn_skua.htm

 

Kończę już, bo strasznie się rozpisałem jak na te 4 skromne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymalowanie pędzlem takiego modelu i to jeszcze srebrną farbą to nie lada wyczyn. Gratuluję, bo model prezentuje się bardzo dobrze. Trochę mało szczegółów w tym rozmiarze zdjęć, a chętnie zobaczyłbym kabinę i silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexus - tam nie ma co oglądać ;) Na dowód daję zdjęcia silnika i kabiny (która pierwotnie zawierała podłogę i dwie imitacje foteli - od siebie dodałem nowe fotele, zagłówek dla pilota, drążek, tablicę przyrządów - tyle że w ogóle tego nie widać).

 

th_IMG_5989.jpg th_IMG_5992.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.