Jump to content

erkamo

Members
 • Content Count

  1,103
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

erkamo last won the day on May 13 2020

erkamo had the most liked content!

Community Reputation

10 Good

Personal Information

 • Location
  raz tu, raz tam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sposob i efekt koncowy Staryfajtera54 jest o niebo lepszy od najcienszej lini podzialu w skali 72, oferownej przez obojetnie jakiego producenta, o wlasnym ryciu nie wspominajac
 2. To są faktycznie interesujące doświadczenia. Ja nie używałem dotąd Tamiya Cleanera, ale w roli kleju Extra Thin może stanowić propozycję nie do odrzucenia.
 3. I faktycznie można kleić tym Cleaneren jak klejem Extra Thin? Cenowo wypada to znacznie na korzyść Cleanera. Może jednak czymś jeszcze się różnią?
 4. Podobno dobrze jest zrosić powietrze i podłoże na miejscu malowania wodą. Wbrew pozorom potrafią w nim fruwać całkiem pokaźne farforcle, które zgodnie z prawem Murphyego zawsze znajdą drogę na świeżo pomalowaną powierzchnię.
 5. W pewnym okresie takie nadlewki byly nawet bardzo porzadane, bo stanowily dobry material na ewentualny scratch. Wiadomo bylo, ze na pewno sklei sie to klejem do polistyrenu.
 6. Mam pytanie. Czy pisząc Tamiya Tool Cleaner macie na myśli Tamiya Airbrush Cleaner? Szukałem przez gogle Toll Cleanera, ale nic nie znalazłem.
 7. erkamo

  F4F-4 HB 1/72

  Bardzo ladnie, jak dla mnie, pomalowany model. zdjecia super.
 8. No i moc była z Tobą. Bardzo ładne wykonanie modelu malowanego pędzlem.
 9. Fakt, że z pojawieniem się tzw. technologii short-run rynek zaobfitował w tego typu modele. Osobiście nie mam pojęcia, jak takie formy short-run wyglądają, z czego są itp. ale muszą byś zdecydowanie tańsze od klasycznych, aby możliwa była niskoseryjna, w miarę rentowna produkcja. Broplan też poszedł z duchem czasu. Ja już dawno straciłem orientację, co się dzieło i dzieje, dlatego bardzo cenię sobie taką platformę jak Scalemates.
 10. Pardon, źle odczytałem. Broplan od początku słynął z nietuzinkowych tematów i ...spartańskiego wykonania. Modelarzy do dziś odstrasza technologia vacu. Wiem, że są tacy którzy lepili, lepią tego typu modele, ale to jest raczej nisza, w niszowym rynku. Przed laty były te modele czymś w rodzaju zastępstwa dla "normalnych", wtryskowych. Sporo z nich bazowało w swojej formie na wypraskach zachodnich producentów. Technologia vacu była na pewno znacznie łatwiejsza i tańsza niż wtryskowa. Osobiście, tylko raz skleiłem taki model, Jak-15 i stwierdziłem, że to nie dla mnie.
 11. Jak to mówią, nie święci garnki lepią. Producenci modelarskiej chemii wykorzystują swoją wiedzę oraz wygodę, czasami trochę lenistwo modelarzy.
 12. Iryde wydał Marfix. Z Broplana miałem kiedyś Zubra i Mewe, ale modeli pana Brożka z Gdańska było znacznie więcej. Na Scalemates można sobie obejrzeć i zrozumieć, że był to bardzo (jest?) kreatywny modelarz-producent
 13. ? Używałeś oczywiście Alclad-y albo metaliki Gunze
 14. Obsługiwały za to olbrzymi rynek modeli Novo, pochodzących z tzw. prywatnego importu-wymiany. Modele te w większości nie posiadały żadnych kalek. Fakt, że jakość kalek była różna, ale to były początki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.