Skocz do zawartości

[galeria] Boeing 737-8AS Ryanair, 1:144 Revell


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam mojego pierwszego pasażera. Zestaw ten to dobrze znany Revell. Kupiłem go od jednego z forumowiczów. Kleiłem go na zmianę z P.11c.

Musiałem wprowadzić kilka zmian w zestawie. Zmieniłem kształt wingletów na takie jakie maja być i usunąłem okienka nad kabina pilotów. Nie mam kalek ani czegokolwiek, żeby zrobić napisy Ryanair na końcówkach skrzydeł, dlatego zostawiłem jak jest.

Jak na pierwszego pasażera w życiu to jestem bardzo zadowolony (no w sumie to miałem jeden mały epizod z A320 Condor, ale to było klejenie na kolanie praktycznie). Teraz mając do dyspozycji warsztat zupełnie inaczej się kleiło. Jest trochę rzeczy, które bym zmienił, no ale człowiek uczy się na błędach i nabiera doświadczenia. Do kalek użyłem płynu Agamy (najsilniejszego w zestawie, z czarnym korkiem) i ładnie reagowały. Przybrudziłem leciutko skrzydła bo samolot miał być trochę eksploatowany. Robiłem to na podstawie zdjęć z własnych obserwacji bo leciałem kilka razy tym samolotem. Oponki też mają przetarcia od mocnego przyziemiania. Rejestrację też zrobiłem swoją, ma to być samolot, którym wracałem w zeszłym roku z wakacji w Irlandii . Nie miałem wyraźnej fotki i wydaje mi się, że taką miał

Dobra czas na fotki:

DSC00599.jpg

DSC00601.jpg

DSC00603.jpg

DSC00604.jpg

DSC00605.jpg

DSC00606.jpg

DSC00608.jpg

DSC00609.jpg

DSC00610.jpg

DSC00611.jpg

DSC00612.jpg

DSC00613.jpg

DSC00614.jpg

DSC00615.jpg

DSC00616.jpg

DSC00617.jpg

DSC00618.jpg

DSC00622.jpg

DSC00623.jpg

Mam nadzieję, że znawcy cywili nie będą bić za mocno

edit: A tu oryginał, o którym pisałem:

103_6536.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piękny model Brawo a może bravissimo

Świetne fotki jak ty je zrobiłeś Aparat cyfrowy zwykły czy taki z lustrzanką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

A fotki trzaskane zwykłą kieszonkową cyfrówką Sony Cybershot DSC-S730. Tyle, że ustawiłem odpowiedni balans a później w programiku na kompie wciskałem jedną funkcję: "dopasowanie kolorów". Ot cała tajemnica. No i oczywiście ustawiałem model odpowiednio do światła, nie użyłem żadnych lampek, wyłącznie światło naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model, tylko takie małe spostrzeżenie - po lewej stronie linia okien chyba nie jest prosta...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sony CyberSshot DSC-S650 i mam duzo opcji i niewiem na której robic fotki moze ty mi doradzisz??

Ustawiam funkcję na "P" czyli program z własnymi ustawieniami, daje makro, dobieram balans bieli do warunków i tyle . Trzeba poćwiczyć.

 

Kermit masz rację, z tyłu mi kalka lekko zeszła a jak się zorientowałem i chciałem poprawiać to już za późno było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.