Jump to content

Roobert

Members
 • Content Count

  1,106
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Roobert

 1. Roobert

  Limy

  Witam koledzy, poszukuje zdjęć dwumiejscowych Limów/Migów używanych w 58 Lotniczym Pułku Szkolno-Bojowym w Dęblinie w latach 70-tych. Mój wujek był tam instruktorem w tamtych latach i chcę mu zrobić prezent w postaci modelu samolotu, na których szkolił. Przejrzałem internet i nie znalazłem żadnych zdjęć. Nie wierzę, że nie ma nigdzie. Są niby pojedyncze fotki egzemplarza nr 117 ale nie jestem pewien czy z Dęblina i w jakim kolorze jest.
 2. Witam, zakupiłem ostatnio taka wannę i mam zamiar ją zacząć w ten majowy weekend. Po otwarciu pudełka mamy przed sobą kilka woreczków z elementami i instrukcję typową dla tej firmy. Poszczególne elementy są odlane idealnie, widać najmniejsze szczegóły, jest niewiele nadlewek. Po powierzchownym przejrzeniu nie znalazłem bąbli powietrza ani niedolanych elementów. Najbardziej mnie martwią gąsienice. Sporo drobnicy i oczyszczania z nadlewek. Trochę otworów jest zalanych i połamanych zębów.
 3. Oddałem głos i dodatkowo udostępniłem na fejsie bo akurat mam wielu znajomych co pracowali przy morskich iskrach albo je oglądali na niebie na naszym osiedlu wojskowym Niech zagłosują i podadzą dalej.
 4. Smutna wiadomość Nie znałem człowieka ale jak zobaczyłem zdjęcie na głównej i szczęście w Jego oczach jak trzyma model pomimo choroby, to aż mi łzy stanęły w oczach, serio. Dorosły chłop ze mnie a ruszyło mnie to masakrycznie. Wyrazy współczucia dla rodziny.
 5. Mógłbyś powiedzieć jak zrobiłeś te grudki błota z tyłu na bokach? Podoba mi się efekt zaschniętego błotka
 6. Ekstra "antek". Pamiętam jak byłem gówniarzem to takie latały nad Siemirowicami. Nazywaliśmy je "stodoły" Oooo stodoła leci!
 7. Jak zobaczyłem laczki to tylko jedno pojawiło się w myślach - KUBOTA Dresy wymiatają
 8. Pokażę model, który niedawno popełniłem. Wykonany raczej relaksacyjnie bez wczuwania się w poprawki. Dodałem tylko blaszkę Parta. Model Mirage w skali 1:48. Pomimo wielu prób i gróźb nie udało mi się zlikwidować białego podkładu na kalkach. Szczególnie widoczne na numerze seryjnym. Pojawiło się to z powodu rozpłynięcia białego koloru przy szachownicach.
 9. Witam, poszukuję gablotki do modelu. Zrobiłem szkic w nieśmiertelnym Paincie jakie wymiary by mnie najbardziej interesowały. Zrobiłem szkic minimalnych wymiarów szkła. Podstawka drewniana oczywiście jest większa. Szukałem w sklepach internetowych i nic nie znalazłem niestety. Może Wy wiecie gdzie takie coś dostać?
 10. Dokładnie tak jak mówisz. Robione na zoomie. Jakość sama wyszła przypadkowo. Często robię zdjęcia modeli na takim dużym zoomie bo fajna głębia wychodzi. Model staje się "jak prawdziwy", znika efekt zabawki i niewielkich rozmiarów.
 11. Dzięki za komentarze Figurki nie są moja mocną stroną bo to dopiero trzeci raz. Więc muszą się pojawić jakieś niedociągnięcia. Nie chciałem też ich zrobić jak "wyjętych psu z gardła" bo bym wtedy przegiął w drugą stronę. wielkamucha nie, nie ożeniłem się Ale jesteś blisko bo sprawcą tego osiwienia jest oczywiście kobieta Z mojego ostatniego półrocza można by nakręcić 1000 odcinków "Mody na sukces":haha:
 12. Może tak dla dodania dramatyzmu to dodam, że całość malowana pędzlem emaliami Humbrola
 13. Witam użytkowników po mojej bardzo długiej nieobecności. Przyczyną były pewne zdarzenia w moim życiu, że aż osiwiałem w wieku 27 lat. Diorama miała powstać najpóźniej do października zeszłego roku ale owe wydarzenia spowodowały półroczny poślizg. Najpierw kilka słów na temat budowy makiety. Natchnieniem było znalezione w necie dosłownie kilka zdjęć "Pantherstellung" (chyba prawidłowa nazwa) z Berlina. Na podstawie tych zdjęć zniszczyłem czołg. Zrobiłem trafienia pocisków na wieży i kadłubie oraz pęknięcia pancerza. Model to Pantera G Dragona, garbus to wyrób CMK a figurki to Dragon. Podstawka zrobiona z tablicy korkowej oklejonej balsą a wypełnienie to styropian 1 cm grubości ułożony w dwie warstwy. Na to przyklejona korkowa kostka brukowa. Słup energetyczny to mój własny wyrób wykonany na podstawie słupa będącego w mojej miejscowości. Przechodzę obok niego parę razy dziennie więc dokumentację miałem dobrą. Całość słupa to polistyren, oprócz izolatorów do Abera. Trochę na temat samego modelu kadłuba czołgu. Obiekt pozbawiony jest wałków skrętnych i ma wymontowane zewnętrzne osłony przekładni. Na podstawie fotek odtworzyłem otwór tam znajdujący się i elementy konstrukcyjne. Niestety ledwo jest to widoczne na zdjęciach. Całość przysypana gruzem. Wprawne oko dostrzeże łuski wewnątrz kadłuba. Widoczne są od tyłu przez otwór w przegrodzie silnika. A teraz parę słów o dioramce. Przedstawia ona desperacką i fanatyczną obronę berlina gdzie rzucane było wszystko do walki. Nawet zakopywano wraki czołgów byle tylko strzelały. Garbus ma przestrzeliny od ognia zaporowego obu stron. Gdy już wielki kot wydał ostatnie tchnienie do walki ruszyli ludzie z ręczną bronią przeciwpancerną. Miłego oglądania, jak coś to pytać. fotki może nie najlepszej jakości ale światło mam już kiepskie.
 14. Czas się coś odezwać Wszystko to zaczyna kozacko wyglądać. Ja tam dłubię powoli swoją Yamahę w wersji standard Mam pytanie. Gdzie kupiłeś tarcze hamulcowe do tej Yamahy? Jeśli u nas w kraju to podaj namiary a jeśli nie, to czy będziesz robił w najbliższym czasie zakupy bo chętnie bym się dorzucił finansowo do zamówienia na taki zestaw
 15. Nie otwieraj bo wypuścisz z woreczka komunę
 16. Oglądam, oglądam i podpatruję kolegę jak buduje ten model. W połowie grudnia ma do mnie przyjść taka sama Yamaha i będę ją budował dla koleżanki z pracy (będzie dla niej niespodzianką). W tym dziale jestem nowicjuszem bo siedzę głównie w pancerce i lotnictwie więc podpatruję co i jak
 17. Chyba chodzi o kalki produkowane obecnie przez np. Techmod, itd (nie pochodzące z pudełka) a jako osobny zestaw. edit: kolega wyżej był szybszy.
 18. Łooo ale odkopaliście galerię Model przedstawia czołg porzucony przez załogę w czasie wrześniowych walk.
 19. http://www.dragon-models.com/html/6209poster.htm Nowy Tygrys Królewski. P.S. chciałem wrzucić link w postaci http://... ale nie wyszło Nie idzie też jako .
 20. Zawiało Half-Life 2 i ucieczką z City 17
 21. Teraz ja coś tam powiem. Jak dla mnie to niepotrzebna jest opcja "nieprzeczytane posty". Do tej pory jak pojawiło się coś nowego to było w "nowych postach". Co zrobić jeśli nie chcę czytać wszystkich wątków? Zacznie mi się nawarstwiać w liczniku? Chyba już ktoś wspominał o jeszcze jednej rzeczy. Po kliknięciu w "nowe posty" i obejrzeniu co tam jest, a następnie przejściu na stronę główną nadal wyświetlana jest ta sama liczba nowych wpisów. W poprzednim silniku zerowało się
 22. Stryjek żył 15 lat? Musiałem zapytać bo rzuca się w oczy. Modele zacne i kawał historii.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.