Skocz do zawartości

P-51C Mustang 1/72 Revell


dark2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podobny model niedawno był pokazywany - tu moja wersja

W wolnych chwilach wydłubałem konika za 14 zeta od Revella. Model sklejał się ładnie, chociaż dość dziwne ma krawędzie spływu skrzydeł. Pokolorowałem pactrami, kalki pożyczyłem od Mustanga z Academy. Otwarta osłona kabiny też Academy, ale przód i tył Revell.

Po raz pierwszy zapuściłem troszkę linie podziału i ciutek ubrudziłem.

Model powstał w tempie błyskawicznym jak na mnie - jakieś 6 miesięcy.

Zapraszam do oglądania i komentowania.

 

P1120268.jpg

 

P1120267.jpg

 

P1120264.jpg

 

P1120271.jpg

 

P1120272.jpg

 

P1120266.jpg

 

P1120273.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Całkiem konkretny rumaczek, widze że wash niedokładnie wniknął w linie na kalkach i granica olive drab jest nierówna, proponowalbym użycie taśmy

Ładnie błyszczy się srebro, jakiej firmy to kolorek?

Odbiegając od tematu-zawsze dla mnie było zagadką, czemu revellowski Mustang jest o połowę tańszy od academiowskiego, choć wcale mu nie ustepuje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Taśma była - ale zrobił się stopień i przeszlifowałem, niestety wyszło troszkę poszarpanie. No i na fotce wygląda - jakby się taśma ciut po łuku przykleiła.

Wash - dokładnie - za nic nie chce się kalek trzymać, muszę zmienić chyba technikę przecierania (teraz w użyciu były chusteczki papierowe)

Farbki Pactra w tym przypadku silver.

 

Co do cen - to trudno dyskutować - ten jest z ciemnozielonego tworzywa

Ale np sam revell robi 2 hurricany - i jeden znacznie droższy od drugiego a chyba te same ramki...

 

 

Dodatkowe fotki pod linkiem th_P1120264.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAV - gdzie mi tam do Twojego poziomu. Co do osłon - masz rację moje niedopatrzenie, jakoś mi te rury z osłonami nie pasiły.. i źle zrobiłem.

Spróbuję jeszcze zaciemnić blachy przy wydechu.

Co klapek na sterze wysokości - to obecnie lata z takimi

http://www.mustangsmustangs.com/p-51/survivors/pages/picfiles/42-103831/42-103831_46_cf1.jpg

 

Jak było w czasie działań operacyjnych - nie wiem.

 

Dodatkowo parę ślicznych fotek http://www.mustangsmustangs.com/p-51/survivors/pages/42-103831.shtml

 

Swoją drogą ciekawe czy takie błyszczące cacka latały w czasie IIww, czy to tylko teraz mają taką fantazję. Inna kwestia jak to oddać na modelu.

 

Dziękuję za uwagi, są dla mnie bardzo cenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.