Jump to content

brabazon

Members
 • Content Count

  357
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Krosno
 • Interests
  modelarstwo,lotnictwo,muzyka
 • Occupation
  student

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cudo, cudeńko. A zdjęcie z groszówką dla porównania? To może być zdjęcie na główną stronę Forum!
 2. Najrealistyczniej zrobione wneki podwozia jakie widzialem. Potega!
 3. Swietne vintage. To oryginalny Plasticard czy Wojar? Super robota, niezly model i zmechanizowany jak ta NRDowska firme.
 4. Warto wytrasowane igłą linie podziału przejechac papierem ściernym, a potem zastruganą wykałaczką wydłubać ze środka wiórki plastikowe. Wtedy nie będzie z obu stron takich zadziorów (widać np. na kadłubie przy skrzydle)
 5. Ładnie, czysto wykonany. Jakich farb użyłeś?
 6. Odpowiednikiem tego koloru "C", czyli Mid Stone, jest Humbrol 84. Zasiadam i obserwuję, robiłem go jakiś czas temu... Model już odszedł w niebyt.
 7. Bardzo ładny. Tylko czy klapy nie są za bardzo uchylone? "Wiszą" pod modelem....
 8. Przybyło trochę tego dobytku. PZL-37B Łoś, 1:48 Mirage-Hobby RWD-8pws, 1:48, Mirage-Hobby: Su-22M-4K, 1:72, MasterCraft: Caudron-Renault CR-714 C1 Cyclone, 1:72, "Refleks": Stareńki Jak-1b, Mikro-72: PZL Mi-2, 1:72, In-Tech:
 9. A mi z kolei bardzo się podoba. Szmata może faktycznie ni przypiął ni wypiął, jak to napisali moi przedmówcy, żeby choć kabina była otwarta, albo wychylone lotki czy klapy, to wtedy ożywiłoby trochę model a i szmata tak by nie raziła. Ale rozumiem, że to ma zasłonić błąd... Jak były robione zapuszczenia linii blach i smugi za chłodnicą? A zdjęcia? Oświetlenie halogenami, czy softboxy... wygląda profesjonalnie.
 10. Podpisuje sie pod tym obiema rekami. I to jest dobre określenie tego, jak podchodze do sprawy. Bez rozwodzenia się i ślęczenia nad planami... Po prostu model rozrywkowy. A to, że czasem trzeba załatać milion szpar w modelu... Cóż, każdy kij ma dwa końce. Ciesze się że sie jednak podobają starocie. Pozdrawiam
 11. Tak jest. Nie posiadam aerografu i nic nie zapowiada że ten stan się zmieni. Lubię pędzlowanie. Dziękuję bardzo za pozytywne opinie. Pozdrawiam
 12. Dobry wieczór. Modelarski vintage ma tylez przeciwników, co zwolenników. Dla mnie nie jest to "wycieczka w przeszłość", lecz bardziej poznawanie nieznanego. Moje raczkowanie modelarskie przypadało na najlepsze lata Academy czy Revella. Jednak nieodparty czar prostych modeli, nadlewek, szpar, nienaklejalnych kalkomanii i innych "atrakcji" przyciągnął mnie dość skutecznie. Obecnie oddaje sie chętnie urokowi tego rodzaju modelarstwa. Poza tym szczupłość czasu ( skończyło się studenckie nieróbstwo, zaczęła się praca ) spowodowała, że mniej czasu poświęcam na klejenie. A taki powiedzmy FROG nie jes
 13. Zdecydowanie za ciemny i szachownice z prawej biało-czerwone, a powinny być z lewym górnym polem w czerwonym kolorze.
 14. Ooooo wow, ale strucel! Karaś ubrany w bambosze babci i wełniany szlafrok. To juz przesada, pchać takie prehistoryczne smieci w pudełka i sprzedawać jako nowość. Bezczelność i kpina. To juz napisałbym "vintage" na pudełku, zachowaliby twarz. Pierwsza myśl- nie jest źle, przynajmniej będą kalki na Hellera/SK Model. Popatrzyłem na zdjęcia kalek i.... "witki mi opadły". No jak tak można ?! Tak się zeszmacić? Na początku pchali Avię 199 w pudła z napisem "Messerschmitt 109", ale myslałem że firma się ROZWIJA, a tu regres na całego.... WSTYD I HAŃBA. Mam nadzieję że modele tej firmy nie są eksporto
 15. Ładny, czysty, ale pasuje zrobic konsekwentnie- skoro już zabrudziłeś linie podziału, to w miejscach gdzie są kalkomanie tez pasowałoby ubrudzić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.