Skocz do zawartości

P-51D Revell 1:48


B.A.T.E.K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przedstawiam mój pierwszy ukończony model.

Malowany pędzlem i sprayem.

Idealny nie jest ale jak na pierwszy raz jestem nawet zadowolony, i wiem po części o czym mam pamiętać w przyszłości.

Mam nadzieje ze cokolwiek na zdjęciach widać?

Proszę o komentarze

 

SDC14270.JPG

SDC14272.JPG

SDC14282.JPG

SDC14284.JPG

SDC14285.JPG

SDC14287.JPG

SDC14288.JPG

SDC14290.JPG

SDC14291.JPG

[url=http://www.picasa2html.com]http://www.picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo prawie taki sam jak mój, niedługo będzie miał kolegę w podobnych barwach. Jako że to twój pierwszy model to nie ma bardzo za co się czepiać, sklejony całkiem poprawnie, czysto, no może karabiny trochę "nie teges" , ale ogólnie w porządku. Malowanie całkiem równe, tak samo jak okopcenia, ale to raczej nie zaleta Mogłeś go bardziej potraktować błyszczącym lakierem, teraz wygląda na malowany na srebrno, a nie jak żywy metal.

Ale to można jeszcze naprawić, poza tym malowanie dosyć nudne, mogłeś dodać wasch chociażby pomiędzy krawędziami sterów, lotek itp.

No ale to tak na przyszłość, i tak jest dobrze. Ogólnie widzę że lepiej odwzorowany jest model ICM-u, cena pewnie tez korzystniejsza, nie wiem tylko jak z montażem, szczerze mówiąc to w ogóle nie wiedziałem o istnieniu Mustanga revella Możesz napisać jeszcze jakimi farbami go malowałeś?

Aha ze tak jeszcze zapytam, nie zostały Ci może jakieś naklejki na inne schematy malowań, które chciałbyś odsprzedać?

 

Ode mnie to tyle, resztę pozostawiam do analizy Kornikowi

pozdrawiam i gratuluję dobrego startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemekgksw3 dzięki za wypowiedz

Właśnie proszę się czepiać o to mi chodzi żeby wytykać co nie tak. Washu się bałem jak go robiłem i boje nadal(okopcenia tez pierwszy raz tez niechętnie zrobione) ale kolejne maszyny będę udoskonalał.

 

Farby to spray akrylowy srebrny, czerwony akryl revella nr36, a reszta to humbrole i mieszanki humbroli.

 

Kalki to te z zestawu ale i to bez napisów eksploatacyjnych na takie malowanie:

 

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Swiss_Air_Force_P-51_Mustang_front_view.jpg

 

wyślij kopertę ze znaczkiem to Ci prześle. Jak coś pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja niestety nie mogę być zbyt entuzjastycznie nastawiony, bo nawet jak na pierwszy model i nawet bez zastosowania zaawansowanych technik, mogłoby być trochę lepiej.

 

Chodzi głównie o techniczno-estetyczne niedoskonałości gdyż jeśli chodzi o merytoryczną poprawność, to w przypadku tego zestawu Revella (ex stary, lub jak kto woli Klasyczny, Monogram) nie może być o niej mowy.

Przede wszystkim chodzi mi o:

1. Zalaną owiewkę i niezbyt dobrze obrobiony przed wklejeniem wiatrochron;

2. Krzywo wklejone elementy podwozia i jego pokryw;

3. Zbyt mocno otwarta klapka wylotu powietrza z chłodnicy;

4. Zbyt płytko wklejone wydechy;

5. Nie do końca dobre umiejscowienie i ułożenie niektórych kalkomanii;

6. Widoczne ślady szpachlowania;

7. Nie rozwiercone lufy karabinów maszynowych;

8. Źle zabezpieczone przejścia kolorów, które poskutkowały niezbyt fajnymi "wyjechaniami".

 

Nie piszę o tych niedoskonałościach, po to aby Ci dopiec, a jedynie zwrócić Twoją uwagę na rzeczy, których należy pilnować budując modele. Pamiętaj o nich w następnych projektach, a będziesz budował coraz to lepsze samoloty.

 

Pochwalić Cię mogę za:

1.Gładką powierzchnię lakierniczą, na której nie ma praktycznie śladu grudek;

2. Nieźle zapoczątkowaną przygodę z okopceniami, które dają efekt przydymienia, a nie brzydkiej smugi/plamy;

3. Dość ciekawą barwę rur wydechowych, które nie są jednolicie rdzawe, a metaliczne takie jak powinny być;

4. Za to, że zacząłeś modelarską przygodę od P-51 pomimo, że ten stary (klasyczny) zestaw średnio go przypomina

 

Te rzeczy dobrze rokują na przyszłość. Powtarzam to przy każdym kolejnym komentarzu modelu, początkującego modelarza, także i tym razem to powiem: Poczytaj dział poradnikowy, przeanalizuj modele doświadczonych kolegów i pytaj aby rozwiać wszelkie wątpliwości, a na pewno kolejne modele będą coraz to lepsze.

 

Powodzenia i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornik_69 o taka wypowiedz mi chodziło i na Ciebie właśnie liczyłem:)dzięki wielkie!!

następny warsztat postaram się prowadzić na forum i na bieżąco będę konsultował tak ze może będzie lepiej.

 

P.S owiewka wpadła mi do rozpuszczalnika, ale i tak wygląda lepiej niż zaraz po kąpieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.