Skocz do zawartości

Messerschmitt Me-262A-1a---->Revell 1/72


Abominus

Rekomendowane odpowiedzi

Następny z moich starych modeli, który od bardzo dawna gości na mojej półce. Model ten często często można spotkać na forach w naprawdę różnym wykonaniu, lepszym lub gorszym. Moja wersja nie jest jakimś super wytworem. Posiada wiele niedoskonałości takie jak świecące kalki na skrzydłach, zbyt grube warstwy farby w niektórych miejscach. Oczywiście i ja męczyłem się z niedoskonałością oszklenia kabiny znaną dla tego zestawu. Jeśli chodzi o malowanie to zrobiłem lekkie odstępstwo od tego co zaproponował Revell.

 

Zatem prezentuję Me-262A-1a "biała 1" z jednostki Stab/Kommando Nowotny, którą pod koniec września 1944 roku pilotował Oblt. Franz Schall

Pilot ten 10 Kwietnia 1945 roku zestrzelił myśliwiec P-51 jako swoje 133 i ostatnie zwycięstwo ale potem usiłował lądować awaryjnie na lotnisku w Parchim. Jego samolot wtoczył się do krateru po bombie i eksplodował a Schall poniósł natychmiastową śmierć. Ogólnie Franz Schall przypisał sobie 133 zwycięstwa w 530 misjach. Odnotował 116 zwycięstw na froncie wschodnim, właczając w to 61 Szturmowików. Wszystkie z jego 17 zwycięstw odnotowanych na froncie zachodnim, uzyskał na odrzutowym Me 262 włączając w to sześć czterosilnikowych bombowców oraz dziesięć myśliwców P-51.

 

1ileuv.jpg

2mgv4fa.jpg

23sy7a8.jpg

2zgx306.jpg

iciyh5.jpg

73i4g4.jpg

n48djr.jpg

qnpi1h.jpg

15nogec.jpg

mrahac.jpg

2090fnd.jpg

34ir2vt.jpg

2zsbhat.jpg

26217cw.jpg

2qk11eo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko, błyszczące opony baloniasto napompowane i kadłub też jakoś błyszczy, kalki źle położone, linie podziału blach trochę zbyt wyraźne. Szkoda że malowany pędzlem, bo to jednak widać...a tak po za tym to taki przyjemny dla oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że malowany pędzlem, bo to jednak widać....

Widać że malowany pędzlem ale to wina techniki malowania nie pędzla.

Abominus chyba zbyt mocno rozcieńczył farbę albo położył za mało warstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.