Skocz do zawartości

F-14 1:32 Revell


Gość artoorkap

Rekomendowane odpowiedzi

To mój trzeci model malowany aerografem i pierwszy traktowany sidolux-em. Generalnie-stary monogram. Jeśli chodzi o pasowność-tragedia. Kalki nawet ok ale nie było oznaczeń na 2 z 4 Phoenixów. Wash to sidolux+czarna pastela. Nienaturalny jak pieron (zwłaszcza spodnia część skrzydeł) ale to druga (po Skyraiderze) próba. Nie wash-owałem komór podwozia bo malowałem je na biały matowy. Bałem się wtedy eksperymentować z błyszczącym. Pewnie niedługo przejdzie renowację i coś z tymi komorami zrobię. Oczywiście skrzydła się ruszają.Jestem dziko dumny z tego Tomcata ale wiem że popełniłem kilka poważnych błędów więc spodziewam się ciężkiej krytyki Zakurzony jest strasznie ale obecnie na okrągło męczę YF-22 z papierem ściernym więc w pokoju jest pełno białego pyłu.

 

67c14d49016eb6a2m.jpga52fdfe1f609713am.jpga6813e6bfd0d37d4m.jpg744ca6b5d0cab548m.jpg

83b44fd87c6c3a3em.jpgce0eb2f78b3f74acm.jpg5ef0c359102e95edm.jpg136334522c233cbdm.jpg

9fe75ea331a6ca6dm.jpg91f7a7f2fc562481m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to model i tak jest dobrze zrobiony. W szczególności porównując z moimi modelami. Dobre ujęcia fotograficzne, tylko szkoda, że nie pokusiłeś się o zrobienie ich w naturalnym oświetleniu, tylko wykorzystałeś lampę błyskową. Ona niestety uwypukla jedne błędy, inne natomiast tuszuje, a i czasem zdarza się, że kolor na zdjęciu nie jest taki sam, jak w rzeczywistości...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ten wash nie wygląda za ciekawie. Jest rozmyty i powoduje,że model wygląda jakby przeleciał coś Ci się na niego wylało i próbowałbyś za wszelką cenę to usunąć. Zapewne wpłynęły na to nie do końca głada powierzchnia i łuszczący sie sidolux czyż nie? Robiłeś washa sucha pastelą czy farbą olejną?

Czy po washu malowałeś model jakimś lakierem bezbarwnym? Rozmazane fale w miejscu gdzie skłądają się skrzydła wyglądają tak jakby miały powstać w wyniku braku warstwy zabezpieczającej.

W kokpicie i na owiewce widać pył po malowaniu aerografem. Następnym razem postaraj się lepiej zabezpieczyć model.

Co ważne i bardzo Ci sie chwali, to to, że detale odrzutowca (antenki itp...) są na swoimi miejscu,a kalkomanie nie świecą sie i bardzo ładnie leżą.

Twój warsztat pędzelkowy jest coraz lepszy chociaż widać jeszcze pewne nierówności. Wszystko jest kwestią treningu.

Następnym razem napewno będzie lepiej

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

washa robiłem suchą pastelą zmieszaną z sido kładzioną na dwie warstwy sidoluxu, te fale w miejscu składania skrzydeł zaobserwowałem na stronie japońskiego modelarza www.naritafamily.com który robił tomcata tamyi z takimi właśnie falami. Na jego pracy się wzorowałem ale umiejętności nie te...o do zdjęć to postaram się wrzucić coś w naturanym świetle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu babrać się z suchą pastelą mieszaną z sidoluxem bo efekty nie są zbyt dobre. Lepiej zainwestować w czarną farbę olejną i terpentynę. Taki sposób jest łatwiejszy i w razie niepowodzenia łatwiej washa takiego usunąć. Suchą pastelę lepiej zostawić do okopceń itp... efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.