Skocz do zawartości

[In-box] F-5B Freedom Fighter Italeri 1:72


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zakupiłem takie cudo, więc wypada dać In-boxa.

IT1275.jpg

 

To tak, w pudełku znajdujemy:

4 ramki z szarego plastiku

F-5005.jpg

F-5006.jpg

F-5015.jpg

F-5003.jpg

Detalujemy:

F-5009.jpg

F-5010.jpg

F-5017.jpg

F-5018.jpg

 

1 ramkę z przezroczystego plastiku

F-5004.jpg

 

jeden arkusz kalkomanii na 4 wersje malowania:

-NF-5B KLu313 sqn.,Twente, Nederland, 1990

-F-5B 425th TFTS, 58th TFTW, Williams AFB, 1986

-SF-5B Ejercito de l'Aire, Ala 23, Talavera, Spain, 1989

-CF-5B CAF. 413th Sqn., Coldlake, Canada 1995

F-5013.jpg

F-5002.jpg

 

dają nawet instrukcje, uwierzycie? jest ona typowa dla italerki, czyli da się coś przeczytać.

F-5014.jpg

Jeśli ktoś chce się zapoznać bliżej z instrukcją znajduje się ona TUTAJ

 

Linie podziału wgłębne. Detale - w miarę, w miarę. Nadlewki są niewielkie z kilku miejscach. Przesunięcia form nieznaczne, nie będzie żadnych problemów z ich usunięciem. Plastik, typowy dla Italeri, całkiem przyjemny, kto sklejał ich modele ten wie. Wątpię by trzeba było użyć szpachli - ale pożyjemy zobaczymy. Szczegółami nie powala, jest po prostu OK. Ogólnie wygląda mi to na przykład ładnego modelu samolotu powojennej konstrukcji kraju kapitalistycznego

 

Nie, nie zrobię warsztatu, zabieram go na wyjazd w góry (a tam nie będę miał neta :P ), po przyjściu ze szlaku lub w deszczowe dni będzie sklejanie piłowanie i malowanie

A i malowanie oczywiście USAF.

 

EDIT: malowanie jednak będzie hiszpańskie

 

Jejku, godzinę robiłem tego in-boxa.

 

EDIT: Może ktoś już kleił ten model i mógłby się podzielić wrażeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Znalazłem coś takiego:

 

Oryginalnie został wydany w 1988 przez, nie istniejącą już niestety, firmę ESCI.

 

Wczoraj wróciłem z wyjazdu. Szczegóły o sklejalności modelu już niebawem

F-5029.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie został wydany w 1988 przez, nie istniejącą już niestety, firmę ESCI.

 

Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale odnoszę wrażenie że pudełka Italeri zawierające przepaki starych wyprasek charakteryzują się granatowym pasem u góry i srebrnym/szarym? napisem, mamy to tutaj, podobnie w niedawno pokazanych XB-70 i starych latających skrzydłach (wszystko chyba z ESCI), jeśli się mylę to mnie poprawcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.