Skocz do zawartości

[In-Box] Fiat ICR.42 1/48


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przedstawiam in-box kolejnego wodnosamolotu, tym razem Fiat Idrovolante firmy Classic Airframes. Niestety nie wiele jestem w stanie napisac o samej konstrukcji. Nie znalazlem absolutnie nic na temat tego samolotu... Wiem tylko, ze zbudowano tylko jeden egzemplarz. Pierwszy raz wzniosl sie w powietrze na poczatku 1941 roku.

 

Jesli macie wiecej informacji, to prosze dorzuccie cos do tego tematu.

 

Jest to moj pierwszy model firmy Classic Airframes. Nie podoba mi sie to, ze model jest przepakiem Fiata CR z dodatkowa wypraska zawierajaca plywaki. Do instrukcji dodano tylko rysunek przedstawiajacy ich montaz i malowanie. Nie ma w niej ani slowa o prezentowanej konstrukcji (caly opis dotyczy Fiata CR). Na otarcie lez model zawiera dwie ramki elementow fototrawionych i troche czesci zywicznych. Choc za ta cene nalezalo sie tego spodziewac (przegladajac w necie inne modele tej firmy wydaje mi sie, ze z zasady modele zawieraja zywice i blachy). Nowoscia dla mnie jest tez to, ze platy sa jednoczesciowe - odlane z obu stron (dotychczas wszystkie modele jakie skleilem mialy platy skadajace sie z dwoch czesci: gornej i dolnej). Nie ma na nich jednak sladow wypychaczy.

 

Zalety:

Bogate wyposazenie wnetrza.

Bardzo dobry silnik z zywicy (cylindry olane osobno).

Przejzysta instrukcja.

 

Wady:

Brak opisu prezentowanej konstrukcji.

Brak linii podzialu blach/nitow na plywakach (niestety nie mam zadnego odniesienia jak powinny one wygladac - teraz sa zupelnie gladkie).

 

Ocena: 8/10

 

DSC01694-1.jpg

DSC01703.jpg

DSC01704.jpg

DSC01706.jpg

DSC01715.jpg

DSC01709.jpg

DSC01708.jpg

DSC01719.jpg

DSC01711.jpg

DSC01713.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Nie mogę się doczekać ciętego laserowo bierznika do mojego Harleya w 1/72 dlatego chcę wystartować w konkursie jeszcze z tym - bezstresowym mam nadzieję - modelem. Pomyslałem, że dobrze by było wstawić lepsze fotki ale opcja "zmień" nie działa i musiałem napisać nowy post.

 

Box Art:

 

DSC03740.jpg

 

Polistyren:

 

DSC03741.jpg

DSC03742.jpg

DSC03787.jpg

DSC03745.jpg

DSC03746.jpg

DSC03788.jpg

DSC03748.jpg

DSC03749.jpg

DSC03751.jpg

 

Blaszki:

 

DSC03765.jpg

DSC03793.jpg

 

Żywica:

 

DSC03789.jpg

DSC03790.jpg

DSC03791.jpg

DSC03792.jpg

 

Kalki:

 

DSC03766.jpg

 

Instrukcja. Tu jedna uwaga - błąd instrukcji - zastrzały piramidki górnego płata cz. B5 i cz. B17 narysowano "do góry nogami':

 

DSC03767.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.