Jump to content

Marudek

Members
 • Content Count

  2,481
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Marudek last won the day on April 11

Marudek had the most liked content!

Community Reputation

32 Excellent

1 Follower

Personal Information

 • Location
  Toruń

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wygląda na to, że moje ogłoszenie chęci kupna Stara 669 w wersji warsztat jest nadal aktualne. Skontaktowałem się z producentem, ale niestety spóźniłem się i nie ma już możliwości zakupu.
 2. To super! Nie widziałem tego ogłoszenia, myślałem że już go nie robią...
 3. Witam, Poszukuję STARa 660 z Tololoko w skali 1:72. Właśnie takiego:
 4. Świetnie Ci idzie! Ja nigdy jeszcze nie skleiłem pasażera więc jeśli kiedyś do tego dojdzie to raczej ja będę wzorował się na Tobie 😉
 5. Hej, Na pływakach w 1:144 jest Aichi Jake z Academy i cała masa F-toys'ów.
 6. Elegancko! Miałem się zabierać za przerabianie metalowego łosia z Amercomu na żywicznego z wnętrzem, ale chyba poczekam na FTFa
 7. Witaj Jureczku! Miło widzieć że również zapragnąłeś spróbować sił w mikro skali Nie przejmuj się początkowymi niepowodzeniami. Myślę, że uda Ci się z tego zestawu wyciągnąć całkiem fajny model.
 8. Hej, To żadna magia zajrzyj na poprzednią stronę to zobaczysz czego próbowałem i co ostatecznie pomogło mi osiągnąć taki efekt.
 9. No to wszystko jasne - mam to Dzisiaj wreszcie mogłem dokleić błyskotki. I pomalować sreberkiem.
 10. Hej, RWD-6 nie miał kołpaka śmigła... Jeśli chodzi Ci o tą tłoczoną osłonę silnika, to była ona wykonana z polerowanej blachy duralowej. Pierścień Townenda i osłony kół zdaje się również. Ja pomalowałem je najpierw szarym podkładem, potem porobiłem ciapki farbką Gunze MC213 Stainless i na koniec psiknąłem kolorem Gunze MC-211 Silver chrome. Dopiero wtedy zamaskowałem boki osłon kół i dekoracyjny klin na ich grzbietach psiknąłem czerwoną farbą Tamiya. A wracając do planów. Może źle Was zrozumiałem dlatego wskazałem strzałkami skosy które ja mam na myśli: W książeczce A. Glassa na której bazuję jeśli chodzi o malowanie (być może mam jakieś zrewidowane wydanie bo skosy są): Oraz w Planach modelarskich na których bazuję w budowie:
 11. To Plany Modelarskie Nr 61. Książkę A. Glassa, Samoloty sportowe RWD-6 i RWD-9 też mam. Na stronie 11 są tam profile w skali 1:72 i skos też tam jest.
 12. Hej, To jest tylko krycie sklejką. A dźwigary były równoległe. Skrzydła powstały w oparciu o plany modelarskie.
 13. Powoli do przodu Plan na dziś - blaszki i primer
 14. Dzięki chciałem pokazać że nieraz trzeba nawet trzech podejść żeby coś wyszło w miarę OK. Wydaje mi się że gdybym miał więcej zestawów masek to mógłbym pokombinować z innymi rodzajami farby. A może właśnie maski powinny być z innego materiału (np woskowany papier samoprzylepny). W każdym razie model chciałbym już skończyć i ostatnia metoda najlepiej się temu przysłuży. Takie grawery zamawiam trochę po znajomości u mojej szwagierki w pracy - wszystko razem wyniosło około 60 zł. Gdybym jednak miał robić odlewy tych skrzydeł to zamówiłbym kartonowe grawery u kolegi Gdasia (kiedyś ogłaszał się tu na forum i kilka razy skorzystałem już z jego pomocy). Jeśli nie odstrasza Cię waloryzowanie plastiku kartonem, to polecam jego usługi
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.