Skocz do zawartości

Polski T-72 1:35


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po długiej przerwie skleiłem kolejny czołg. Można powiedzieć, że przez rok zapomniałem jak się maluje Model to pudełkowa Zvezda. Dodałem kilka drobiazgów, m.in. przewód do noktowizora, czy czegoś tam i belkę. Malowanie pędzelkami, Humbrolami od ręki. Brudzenie własna produkcja Wszystkie komentarze mile widziane.

Sam widzę na zdjęciach, że lufa źle spasowana i jeden el. koło wieży.

dsc05096f.jpg

dsc05097.jpg

dsc05098.jpg

dsc05099.jpg

dsc05100.jpg

dsc05101.jpg

dsc05103.jpg

dsc05104.jpg

dsc05105.jpg

dsc05106r.jpg

dsc05109.jpg

dsc05110.jpg

dsc05111e.jpg

dsc05112.jpg

dsc05113.jpg

dsc05114k.jpg

dsc05115m.jpg

dsc05116.jpg

dsc05117.jpg

dsc05118.jpg

dsc05119.jpg

dsc05120.jpg

dsc05125.jpg

I mały zakurzony, stary ale jary bonus:

dsc05127.jpg

dsc05128n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie popatrzeć... T-72 polski i to jeszcze w 1:35. Ja też maluje pędzlem. Widać, że się starałeś, ale jakiś on taki nieżywy. Zakurz go trochę bo brudzenie jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie pędzelkami, Humbrolami od ręki. Brudzenie własna produkcja

 

No chłopie pogratulować takich umiejętności malowania pędzelkiem. Żadnych smug czy zacieków. Szacun - jak mawiają młodzi. No faktycznie dość egzotyczna ta zieleń. Układ plam z jakichś konkretnych planów czy też może (jak ja notorycznie) pozwoliłeś sobie na maluśką improwizacyjkę ?

Super, ze w polskim malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopie pogratulować takich umiejętności malowania pędzelkiem. Żadnych smug czy zacieków. Szacun - jak mawiają młodzi. No faktycznie dość egzotyczna ta zieleń. Układ plam z jakichś konkretnych planów czy też może (jak ja notorycznie) pozwoliłeś sobie na maluśką improwizacyjkę ?

Super, ze w polskim malowaniu.

 

Co do zielonego to w rzeczywistości jest trochę inny( Humbrol 30).

Układ plam to lekkie wzorowanie na innym modelu.

 

Model przykurzę jak kupię pigmenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak, że kolor zielonego nie gra tu większej roli. Polacy używali to, co było akurat pod ręką. Pomijając fakt, ze fotki ściemniły kolor dam kilka innych zdjęć pojazdów. Ten jasny kolor wprowadzają chyba na nowszych malowaniach.

pt91pologne037bk.jpg

p90102369sk.jpg

p90101708wk.jpg

t72053su.jpg

gozdzik20jw.jpg

brdm2model96poland014tk.jpg

brdm2a0074nh.jpg

3leyu9tq8z9pgo56med.jpg

źródło: www.militaryphotos.com i Modelwork

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie go pomalowałeś, ale tylne beczki założyłeś odwrotnie (tj. powinny leżeć na tych ramionach, a nie być do nich podwieszone), i wyrzutniki granatów powinny być skierowane wszystkie w kierunku jazdy, a nie dookoła wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ze spasowaniem części w tym zvezdowym T-72 ? Da się to ulepić bez użycia szpachlówki ? Lufa w Twoim modelu jest z zestawu, czy aluminiowa (CMK, Eduard) ? Smile

Da się. Model jak na tak niską cenę(kupiłem za 35zł ) jest naprawdę dobrze spasowany. Lufa z zestawu, producent pomyślał i nie trzeba nawiercać.

Ładnie go pomalowałeś, ale tylne beczki założyłeś odwrotnie (tj. powinny leżeć na tych ramionach, a nie być do nich podwieszone), i wyrzutniki granatów powinny być skierowane wszystkie w kierunku jazdy, a nie dookoła wieży.

Czekałem aż ktoś mi to wytknie Zorientowałem się po sklejeniu i po pomalowaniu. Jak znajdę czas to postaram się je obrócić. Co do granatników to trochę pofantazjowałem, bo tak mi się bardziej podobało.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.