Jump to content

Zderzak

Members
 • Content Count

  1,319
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Zderzak last won the day on November 17

Zderzak had the most liked content!

Community Reputation

28 Excellent

About Zderzak

Personal Information

Recent Profile Visitors

411 profile views
 1. Bardzo przyjemny dla oka, ładnie Ci wyszedł! No i temat dużo lepszy niż Pantery i Tygrysy, można by napisać, że model patriotyczny . Ale aż się prosi o dużo lepsze zdjęcia.
 2. Cześć, odkupię/przygarnę gumowe opony od modelu Revell 03277 Lkw gl leicht "Wolf", może ktoś wymieniał na żywiczne i mu takie zostały. Nie muszą być kompletne.
 3. Jest pięknie! A dążenie do zbadania historii tego pojazdu to zupełnie inny temat. Bezcenna praca, którą docenią pewnie tylko nieliczni. U mnie masz za to wielki szacunek.
 4. Wszystko, nawet nie wiesz jakie miałem z tym modelem przeboje. Najpierw postanowiłem dać szary podkład, żeby kolor piaskowy pokrył wszystkie blachy i żywice, które stanowią większość tego modelu. Niestety chyba było za ciepło i zbyt daleko go trzymałem, bo zrobiła się faktura papieru ściernego, którą całą kawałek po kawałku szlifowałem papierem ściernym. Własna mieszanka Humbroli kryła fatalnie, ale ostatecznie 3 warstwy w miarę załatwiły sprawę i na sam koniec fakturze powierzchni nie mam nic do zarzucenia. Tu mam takie zdjęcie z warsztatu, gdzie widać, że część nadwozia jest już opędzlowana, część po podkładzie, a opancerzenie surowe. Dziękuję za bardzo miłe słowa! Przyznam szczerze, że myślałem o tym, aby komuś zlecić zrobienie zdjęć, ale ostatecznie z jakimiś tam efektami zrobiłem je samodzielnie w dzień, na biurku i brystolu. Cieszy mnie docenienie, zwłaszcza, że po przygodzie z M1151A1/w B1 dobrze wiesz ile pracy wymagają Humvee i jak ciężko doprowadzić je do poprawności merytorycznej, więc nie jest to głoś "osoby z przypadku".
 5. Bardzo się cieszę! Współczesna polska pancerka jest naprawdę ciekawa i aż szkoda, że tak nielicznie prezentowana na forach. Dzięki wszystkim za miłe słowa. Cieszę się, że takim tematem i malowaniem pędzlem można zyskać uznanie.
 6. Wkłada się do niej tzw. lightsticki, czyli jakby patyczki, które po przełamaniu zaczynają świecić tak jak świetliki na ryby. Tylko najczęściej używa się takich świecących nie światłem widzialnym a podczerwienią. Dzięki temu podczas konwojów bez oświetlenia na noktowizji widać dobrze odległość do pojazdu z przodu. Dziękuję wszystkim za komentarze, cieszę się, że nie tylko mi się podoba 😀
 7. Cześć, chciałem zaprezentować mojego ostatniego Humvee, oczywiście jak to zawsze w moim przypadku w polskich barwach. Pierwszy raz podszedłem do tego modelu w 2014 roku, później w zasadzie przeleżał prawie 5 lat nieruszany i zapomniany. Wróciłem do niego na początku bieżącego roku i po 9-cio miesięcznej przygodzie, narodził się właśnie on - Humvee w wersji M1165A1 GMV należący do Jednostki Wojskowej GROM. Na wstępie chciałbym podziękować przede wszystkim dwóm osobom, bez których wykonanie modelu byłoby znacznie trudniejsze. Augustowi (Ludlego) za wykonanie tak potrzebnej dokumentacji zdjęciowej oraz Tomkowi (tomcat28), za zaprojektowanie konwersji i trawienie potrzebnych blach. Panowie, jeszcze raz dziękuję Wracając do modelu, wątek warsztatowy prowadziłem na forum Humvee w linku poniżej. Wszystkich zaciekawionych gorąco zapraszam, bo tylko zapoznawszy się z tym wątkiem można dowiedzieć się jak wiele pracy i przeróbek wymaga doprowadzenie modelu do takiego stanu i takiej wersji. WARSZTAT Bazą do wykonania repliki był zestaw M1025 Tamiyi, z którego wziąłem podwozie, nadwozie i maskę. Z M1151 Academy doszła deska rozdzielcza, rama szyb czołowych i dach. Wiele drobnych elementów waloryzujących oraz wieża pochodzą z zestawu Voyagera do M1114 (wieżę uznałem za poprawniejszą merytorycznie od zestawu GPK Bronco). Sporo elementów takich jak osłona silnika, fotele, gaśnica zapożyczyłem z konwersji Legend Productions na M1151. Zestawowe koła zastąpiłem żywicznymi od DEF Model, z właściwymi felgami i bieżnikiem opon. Charakterystyczne elementy dla M1165A1 GMV to tak jak wcześniej wspomniałem dzieło Tomka. Jedynie tylny zderzak wykonałem samodzielnie 5 lat temu gdy konwersja była dopiero w planach, a następnie wykorzystałem go w modelu głównie ze względu na wartość sentymentalną. Do tego wszystkiego doszła niezliczona ilość przeróbek, dorobionych imitacji śrub, przewodów, detali takich jak np. centralnego układu ciśnienia kół, elektroniki, wyciągarki oraz również wykonanie kompletnego orurowania podwozia UPK. Osobiście jestem z tego modelu bardzo zadowolony. Pod względem merytorycznym wydaje mi się, że odwzorowałem wszystko co tylko było możliwe i jeszcze żaden model nie kosztował mnie tyle wysiłku oraz tyle włożonego czasu i pracy co ten. Bez wątpienia to mój najlepszy Humvee w kolekcji i raczej kolejnego na tym poziomie już nie będę kleił. Te kilka tysięcy części docenią najbardziej Ci, którzy próbowali się zmagać z tą wersją, ale mam też nadzieję, że i inni docenią wkład w zgodność merytoryczną. Nie wiem czy wszystko co ważne opisałem, w razie czego chętnie podyskutuję. Poniżej trochę zdjęć, na których mam nadzieję wszystko jest widoczne. Zapraszam do oglądania. K. Podwozie: Wnętrze przed zamknięciem: Kilka zdjęć z budowy:
 8. Kuba, to nie Hilux Piotr, malowałeś sprejami? Nie zrobiło Ci się czasem ziarno jak papier ścierny? Tak to wygląda na tych zdjęciach, a niestety: może kiedyś będą jakieś zbliżenia Całość fajna, malowanie mundurów - szacunek.
 9. Zderzak

  T-72 M1 WP

  Taaa, obiecywałeś skończyć M1114 GROMu i nic nie ruszać, potem T-72, Sokół, ciekawe co będzie kolejne. Polecam wrócić na początek tego tematu i zobaczyć wszystkie rozpoczęte warsztaty, chyba nie tylko ja przestałem już wierzyć w Twoje zapowiedzi. Szkoda, że niczego nie kończysz, nawet każde zdanie w każdej wypowiedzi musi zostać niedopowiedziane milionami kropek.
 10. Ścianka pomiędzy tylnymi fotelami i bagażnikiem w Bronco trochę mija się z prawdą. Osłony przeciwsłoneczne są tak ze dwa razy za małe, ale jak już wsadziłeś zestawowe to powinny być zagięte w dół i zamocowane zdecydowanie wyżej. Podest strzelca obrócony o 90 stopni, natomiast czarnej skrzynki na podłodze w tej wersji w ogóle nie powinno być. Jeśli elektronika tylko z pudła to jest niestety też mocno niekompletna, ale od amerykańskiej łączności nie jestem specjalistą.
 11. Pomiędzy wycieraczkami są dwa odbojniki składanej ramy okiennej, która kładzie się na masce. W M1025 nie powinno ich być, w 1:35 Tamiya miała ten sam błąd, tutaj go powieliła.
 12. Zderzak

  Seal Team (6?)

  Wiesz, że tego tłumaczenia nie kupię Kurde, takie fajne wykonanie aż zasługuje na lepszą merytorykę.
 13. Zderzak

  Seal Team (6?)

  Podoba mi się, figurki ładnie pomalowane, temat ciekawy. Ale powiedz mi Piotrek proszę, skoro to modelarstwo redukcyjne, to jakim cudem dopuściłeś do jednej scenki jednocześnie ludzi w okularach przeciwsłonecznych i noktowizji na oczach?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.