Jump to content

Zderzak

Members
 • Posts

  1,400
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Zderzak last won the day on November 17 2019

Zderzak had the most liked content!

Reputation

45 Excellent

Personal Information

Recent Profile Visitors

1,038 profile views
 1. Tej kamery pomiędzy przednimi szybami nie powinno być. Uważaj, bo RFM trochę pokłamał w instrukcji.
 2. Ładniutki, gratulacje!
 3. Dla mnie bomba, z czego dokładnie robiłeś te plandeki?
 4. Jeśli chodzi o nieprzezroczyste elementy, to zdecydowanie lepszy efekt daje pomalowanie ich jakimś srebrnym metalizerem i na to kolor clear. Można jeszcze dla jakiejś tam głębi pobawić się z Clearfixem. Natomiast co do tylnych świateł naczepy, to Amerykanie idą w drugą stronę, zazwyczaj wszystko jest tam czerwone, nawet kierunkowskazy.
 5. Plus za temat, bardzo unikalny na forum. Ogólny odbiór również pozytywny. Jedyna rzecz, która go psuje to pomarańczowe światła, pomalowane chyba zwykłą farbą błyszczącą? No i na naczepie raczej powinny być czerwone.
 6. Zderzak

  Mi-8/Mi-17

  Tak by też sugerował stary spis. Jedynie mógłby zostać przerzucony do 7. eds, cos tam poza najnowszymi wersjami chyba jeszcze mają.
 7. Zderzak

  Mi-8/Mi-17

  Numer 6105, i np. takie zdjęcie: https://www.airplane-pictures.net/photo/1019906/6105-poland-army-mil-mi-17-1v/ Był kiedyś spis wszystkich Mi-8/17 w necie, ale jest mocno nieaktualny.
 8. Zderzak

  Mi-8/Mi-17

  Czy ktoś z tutaj obecnych ma dobrze rozpracowany temat polskich Mi-17 i jest w stanie określić przynależność śmigła do danej jednostki po numerze?
 9. Ogólnie mi się podoba, ciekawa wersja, której nikt u nas jeszcze nie robił. Merytorycznie nie udzielam się, zostawię to fachowcom. Nie jest to genialny model jak jeden z Twoich M1113, ale całkiem porządny i pewnie dużo traci przez te, bądź co bądź lepsze zdjęcia niż kiedyś, ale nadal słabe. Natomiast nie widzi mi się klika rzeczy. Strasznie jaskrawa lina i skrzynka amunicja na wieży, aż takie powinny być, masz jakieś foto? Nawet lekki kurz by trochę je stonował. Tak samo kolor nadwozia, moze to kwestia zdjęć ale wydaje mi się za jasny. Na koniec jedna rzecz, która bardzo mi się nie podoba i tutaj już nie widzę żadnego wytłumaczenia. W niektórych miejscach wash jest bardzo mocny, a w wielu, jak np. wspomniana jaskrawa skrzynka, załamania maski albo podstawa tylnej lewej anteny, nie ma go wcale. Skąd taka niedokładność?
 10. Heh, wszystkie kraje dookoła mają mnóstwo swoich krajowych pojazdów w 1:35, a my poza Rosomakiem musimy czekać na właśnie takie perełki. Nawet z konwersjami jest u nas problem... Orientuje się ktoś jak duze zmiany były w wersji dla Malezji względem naszych polskich czołgów?
 11. Tam gdzie dało się dojść natryskiem bez demontażu czegoś więcej niż koła, pojazdy przemalowano. Wnętrze wszędzie jest piaskowe, natomiast na bryle pojazdu da się znaleźć właśnie miejsca gdzie zielony pojazd jest nadal piaskowy, np. spód wieży, obszary pod włazem, wnętrze skrzynki za kabiną. No i druga sprawa, pojazd pojazdowi nierówny, przemalowywano je bez większego porządku, stąd pomiędzy egzemplarzami są różnice w obszarach pomalowanych, kolorach itd. W filmiku masz ładny kwit na konkretny pojazd, więc warto się chyba na nim wzorować.
 12. No i Eryk porządnie wytłumaczył . Potwierdził też, że ten XF-60 będzie za ciemny tak jak pisałem.
 13. Farba CARC jest dosyć jasna, a XF60 dosyć ciemny, więc wydaje mi się że nie pasuje. Może ktoś kto miał te farby w ręce się jeszcze wypowie. Co do starszych pojazdów z okresu np. Pustynnej Burzy może byłby okej, jednak współczesny piaskowy wydajr się jaśniejszy.
 14. Wydaje mi się, że XF60 jest za ciemny, wiem, że niektórzy malują XF57, ale osobiście nie używam Tamki.
 15. Zawsze był taki jednolity jak po renowacji, czy podczas badań nosił jakieś oznaczenia? To pewnie znasz:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.