Jump to content

Zderzak

Members
 • Content Count

  1,303
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Good

Personal Information

Recent Profile Visitors

355 profile views
 1. To nie jest M998, wersja ze skośnym dachem to w Twoim przypadku M1025. Humvee miał setki odmian, modyfikacji i wariacji z kolorami. Zupełnie normalnym jest, że podwozia czasami miewały inny kolor niż nadwozie, a czasami oba były np. piaskowe. Bardzo często pojazdy też były przemalowywane z zielonego na piaskowy i na odwrót.
 2. Mógłbyś poprawić linki na działające?
 3. Bardzo przyjemnie oglądać postępy warsztatu, ale najciekawsze są chyba wtrącenia historyczne i własne śledztwo. Bardzo mało takich relacji na forum, więc cieszę się, że wyłamujesz się z tego schematu
 4. Osłona prima sort, z Twoim podejściem do tego modelu aż miło pomagać, widząc jak bardzo przy nim się starasz.
 5. Cześć, wybiera się ktoś może w nadchodzący weekend na Festyn Komandosa w Dziwnowie? Miałbym prośbę odnośnie walkaroundów prezentowanych pojazdów. Pozdrawiam, Konrad
 6. Zderzak

  T-72 M1 WP

  I pomimo zapowiedzi o skupieniu się na starych tematach, to kolejny, już 14. rozpoczęty warsztat na Modelworku (tak - czternasty, który zapewne podzieli los pozostałych nieskończonych). Traktujmy się poważnie...
 7. Kibicowałem warsztatowi i cieszę się, że mogę zobaczyć galerię. Powiem szczerze, że przewijałem na telefonie bez powiększania zdjęć aż do fotek modelu, myśląc sobie, że sporo nagromadziłeś zdjęć oryginału, po czym dopiero się zorientowałem :D. Gratuluję super tematyki i świetnego modelu!
 8. Hej, pozwolę sobie ostatni raz zabrać głos, chociaż po poziomie chamstwa Mandrivecsa odechciało mi się jakichkolwiek dyskusji... Masz rację tylko jeśli chodzi o M1165. W HMMWV M1151 są montowane inne radiostacje, takie jak napisałem wyżej. Naprostujmy i zakończymy ostatecznie ten temat tak, jak ma to miejsce w oryginale, bo robi się kilkanaście zbędnych postów dookoła sztucznie stworzonego problemu.
 9. Mariusz, daj już spokój, wraz z rozwojem dyskusji zmieniłeś zdanie od tego, że w ogóle nie ma elektroniki, do tego że teraz owszem jest, ale po co dodawać, bo producent zakończył działalność. To już przechodzi w totalnie bezsensowną dyskusję. Patrz dalej sobie na te kilkanaście Humvee i MATV, które pisałeś, że widziales i opieraj na nich inne modele. Mi się nie chce kolejny raz spierać z kimkolwiek, kto uparcie trzyma się przy swoich wymysłach. Odechciało mi się udzielać jakichkolwiek rad, bo już któryś raz trafiam na mur wszechwiedzących lepiej, z którymi jakakolwiek dyskusja prowadzi właśnie do tego co tutaj. EDIT: A już hitem jest określanie przez wielu modelarzy swojej niewiedzy lub błędnej wiedzy jako: "pozwól ale będę miał własne zdanie".
 10. I to jest kwintesencja ostatniej mody w modelarstwie."Ja widzialem coś, ja wiem lepiej, ja mam własne zdanie, zrobię po swojemu". Idę o zakład, że nie widziałeś M1151 w wersji JWK na żywo. Zdjęcia, artykuły, moje własne obserwacje bo siedziałem w tym pojeździe, niczego nie znaczą, bo Ty widziałeś jakieś inne pojazdy. Mariusz, opamiętaj się, tutaj jest zupełnie inna zabudowa, której nikt nie będzie demontował! Na wszystkich pokazach, festynach, naprawach itd. te radiostacje są na stolikach. Wymyślasz teraz historie byleby tylko wyprzeć się rzeczywistości... Po co? Modelarstwo już dawno przestało być odzwierciedleniem rzeczywistości tylko robieniem dla własnej wygody i potem szukaniem usprawiedliwienia... Powtórzę po raz ostatni, jest tam pojedyncza radiostacja z podstawą AN VRC 110, jakieś zasilacze itd., skrzynka systemu gaśniczego oraz radio Motorolla z głośnikiem i gruszką.
 11. Mariusz, jaki masz powód żeby mi nie wierzyć? Jeśli moje zdanie w temacie polskich Humvee jest niewiarygodne i przez kilka postów podważane kilkukrotnie to może lepiej poszukajcie sobie innej osoby do doradzania. Napisałem już co najmniej trzy razy co tam jest zamontowane. A moja "jedyna i właściwa" prawda jak to napisałeś jest poparta licznymi zdjęciami, artykułami z czasopism branżowych oraz własnego, organoleptycznego sprawdzenia.
 12. Całość zaczyna wyglądać fajnie. Mimo w sumie całkiem pokaźnej liczby błędów i tak jest dużo lepiej niż w wielu "polskich" Humvee w internecie, polskich z nazwy. Nie wiem tylko czy nie przesadziłeś ze szlifowaniem kół, aż takich kapci tam nie ma. Co do radia powtórzę raz jeszcze i po raz ostatni. Podałem w poprzednim poście na tacy co jest tam zamontowane i nie ma żadnej innej możliwości. Nie wiem czemu na siłę tworzycie jakieś dziwne historie z radiostacjami zamiast po prostu zaakceptować prawdę?
 13. Mariusz, napisałem raz, napiszę drugi. Nikt nie demontuje stacji dokowania radiostacji z pojazdu. Może wyjąć przenośną słuchawkę ale reszta osprzętu z zasilaczem, wzmacniaczem itd. zostaje. Niestety ale jesteś w błędzie i ta radiostacje tam jest, a nie może być. Błędem jest zostawienie pustego pojazdu. Na zdjęciu jest inny M1151, z innej jednostki, bez wyposażenia elektronicznego. Proszę nie mieszać ze sobą różnych wariantów.
 14. W środku powinna być pojedyncza radiostacja Harris AN/VRC-110, internet nie jest wiarygodnym źródłem informacji.
 15. Dawno nie zaglądałem, podoba mi się okalkowany!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.