Skocz do zawartości

Leopard 2 A4 Revell 1/72


Liteonit1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno popełniłem Leoparda 2 A4 z Revella w 1:72.

 

DSCF2717.jpg

 

Model robiło mi się dobrze i przyjemnie. Nie było problemów z spasowaniem części czyli wszystko było dobrze wyprofilowane i odlane. Do modelu wybrałem malowanie NATO niemieckich sił pancernych. Dodałem tu parę swoich dodatków jak np.: plandeki w kolorze trawiastym na wierzy oraz osłonę na wylot lufy, a także dwa ogniwa gąsienic na przedniej płycie jak również paski zabezpieczające łopaty na pokrywie silnika z tyłu czołgu. Kalkomanie wreszcie mi siadły jak należy, bo jak dotychczas miałem z tym dosyć spore problemy Na modelu zdecydowałem się zrobic tylko wash, ponieważ wolę czystość na modelu, ale też nie mam pigmentów przystosowanych do brudzenia i imitowania błota czy coś w tym rodzaju. Tak więc model ma tylko zacieki z deszczu, więc można uznać że jest "umyty" Tak to wygląda:

 

DSCF2926.jpg

DSCF2927.jpg

DSCF2928.jpg

DSCF2929.jpg

DSCF2930.jpg

DSCF2931.jpg

DSCF2932.jpg

DSCF2933.jpg

DSCF2935.jpg

DSCF2937.jpg

DSCF2938.jpg

DSCF2943.jpg

DSCF2944.jpg

DSCF2948.jpg

 

Teraz wiele osób pewnie zastanawia się dlaczego i po co zrobione jest to coś na końcu lufy w kolorze zielonym. Otóż jest to nijaki materiał zasłaniający koniec lufy, by się woda inaczej deszcz nie nalał do jej wnętrza. Zdecydowałem się na czołg, by wyglądał tak jakby na jakiś czas nie brał udziału w żadnych ćwiczeniach i stał gdzieś w hangarze czy garażu dla niego przeznaczonego. Posiadam fotografię która pokazuje dokładnie ten materiał na lufie:

 

leo7.jpg

 

Dla porównania:

 

DSCF2949.jpg

DSCF2950.jpg

 

Co do gąsek - były klejone. Pozatym przyczepiając się do zdjęć są zdecydowane za ciemne i nie widać zbytnio barw kamuflarzu. Być może winą jest też to, że kamuflaż wyszedł mi trochę za ciemny. Sczegół ;P

Pozatym jest to mój piewrwszy model z okresu po 1945 roku. Po raz pierwszy zastosowałem tu sidolux oraz inne techniki modelarskie.

Proszę o komentarze. Chciałbym wiedziec czego powienienem się ustrzec przy kolejnym modelu jakim będzie ATF Dingo 1, ale również co powinienem zrobić, by model jeszcze bardziej efektowniej wygladał

W sumie w tej dziedzinie nie mam sporego pojęcia, ale uczę się od nalepszych

 

Ps. Special thanks for Stroju, Peter, Mroko94

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmmmmm do czego by się tu przyczepić ? O wiem !! Tło. Szanowny kolego ,robienie fotek modeli na takim tle to porażka. Zastosuj tło choćby spokojny zielony lub niebieski, jakieś szarawe tełko ale nie pomarańczowe bo się patrzeć nie da. A jest na co. Modelik nieduży ale dopieszczony. No i współczesny. Czysto i starannie sklejony i pomalowany. Ładny. No może wiesz co ? Kolor gąsienic. Te dwa ogniwka na przedzie pojazdu biją po oczach jak jakiś zestaw tuningowy do auta. Zdecydowanie gąski nie są srebrne tym bardziej, że sam pokazałeś fotkę czołgu i nie zwróciłeś uwagi jakie mają barwy. Poduszki gumowe są czarne a w "szparach" powinno być troszkę brudu. Zdecydowanie gąski są zbyt "fabryczne".

Ale reszta miodzio. Całość bardzo miła dla oka. Pozostaje mieć nadzieję, że Dingo już będzie na spokojniejszym tle .

Za ten model masz u mnie 5 . Szóstki Ci nie dam bo jak ja chodziłem do szkoły to jeszcze nie było takich ocen. . No i czekamy na Dinusia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo dzięki stary za taką krytykę. Szczerze mówiąc tyle ciepłych słów jeszcze na forum nie zebrałem ;P Jeżeli chodzi o tło to rzeczywiście porażka, ale innego nie miałem. Ale jak tak to mogę fotki porobić i zamienić, tyle że na tle biurka. To pisać na specjalne zamówienie zamienię Co do tych gąsek na przedniej płycie to masz rację "biją po oczach", w takim razie przemaluję je na jakiś ciemniejszy szary lub coś w rodzaju czarnego. No i Dingo 1 już się jakiś czas temu zaczął robić tak więc czasu mnóstwo teraz jest i roboty sporo też jest. Ale w każdym bądź razie pracki nie będą (mam nadzieję) tak długo trwały niż przy Leopardzie ;)

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.