Jump to content

Liteonit1

Members
 • Content Count

  306
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Połaniec
 • Interests
  modelarstwo,militaria
 1. Być, może - muszę sprawdzić to i dać więcej. Ale powiedz mi, jak już pryskasz to tak na widoczny błysk, że powstaje jakby farba za szkłem i się wszystko wyraźnie z bliska odbija? Ile warstw?
 2. Nie wiem co się stało, zaznaczyłem dobrze, a Twój nick się pojawił. Chyba moje niedopatrzenie - wybacz... Czyli po prostu wykorzystam drugą opcję, najwyżej będę docinał, ubabram się przy tym jak nie wiem co, ale może wyjść jako tako, chociaż jak będę miał wszystkie odcienie prawie i zostaną mi 1-2 do końca to będzie gorzej zasłaniać. Jeszcze pytanie, czy jakbym dał dwie/kilka warstw sealera na metalizer to lepiej by trzymał lub lepiej by siadły kalki? Bo do tej pory dałem dość cienką warstewkę sealera i nie jestem pewien czy nie za mało go pryskałem na metalizer...
 3. Nic nie ma pod farbą. Też myślałem już po zdarzeniu, że podkład tu musi być, ale nie mam odpowiedniego, a po jakiejś farbie to zawsze jakaś grudka zostaje, także na goły plastik kładłem metalizer. Malowałem z dość małej odległości, nie rozcieńczałem metalizera, bo ponoć są odpowiednio przystosowane do aero. Pewnie się nie znam i było zbyt niskie ciśnienie, albo trzeba było rozcieńczyć, ale gdzieś czytałem, że metalików MM przystosowanych do aero nie powinno się rozcieńczać, bo coś tam się z nimi dzieje nie tak. Kompresorek mam już leciwy, ale chyba jeszcze jary i trzeba jakoś podwyżs
 4. Farba jednak dalej złazi pod taśmą mimo, że kilkakrotnie przyklejałem ją na własną czystą skórę oraz na blat stołu i farba odłazi. Nie mam pojęcia dlaczego... Ktoś wie dlaczego mimo tego tak się dzieje?
 5. No na szybko nie ma co robić, a chciałem się ze wszystkim wyrobić do 2 tyg. po nowym roku. No zobaczymy, może jutro wieczór zabiorę się za to i się okaże.
 6. Czyli jak np. za 2 dni tak poleży to mógłbym już maskować? Jak nie taśmą maskować to czym?
 7. Przepraszam, że post pod postem, ale sytuacja krytyczna u mnie zaistniała: Po nałożeniu metalizera MM i wyschnięciu (30 min. ) nałożyłem sealer. Ten zostawiłem do wyschnięcia na około 4,5 godziny postanowiłem zamaskować pomalowane fragmenty i jutro malować kolejne powtarzając operacje do całkowitego pokrycia powierzchni... Ale tymczasem po zamaskowaniu małego fragmentu wcześniej malowanego i wyschniętego (jak myślę) farba zostaje na klejącej się stronie taśmy (Tamiya). Czyli klasycznie odłazi i nie przylega do powierzchni mimo, że była odtłuszczana i malowanie przebiegało bez żadnych osiadają
 8. No czyli identycznie jak u mnie było... Ale do przodu i na spokojnie to wszystko wyjdzie :]
 9. No co się dzieje, że temat stanął? Coś przeoczyłem, że temat będzie stawał? :] Od siebie powiem, że gdy go robiłem to spasowanie było takie mocne 6/10. Sporo szpachli, kiepskie spasowanie i powstające szpary przy wlotach powietrza i jeszcze raz masa szpachli. Później niekończąca się szlifierka, aż wreszcie jakoś się wszystko wyrównało na gładź. Ale ogólnie pięknie się prezentuje! ;)
 10. Marak dzięki wielkie, tak zrobię. Mam nadzieję, że wyjdzie jak trzeba jak nie to najwyżej tutaj zobrazuję co się stało... Pozdrawiam!
 11. Nie mam takowych SOL i SET. Da radę jak zrobię następująco: goła powierzchnia -> metalizer -> kalkomania -> sealer -> delikatny wash ?? Czy inaczej?
 12. Wracam do tematu po półtora roku. Byłem w śpiączce po wypadku i pół roku z życia wyjęte plus rehabilitacja, teraz jestem jak wcześniej "normalny" zdrowotnie. Nie życzę tego nikomu. Teraz trzeba dokończyć to co zacząłem! Pytanie z mojej strony w sensie kalkomanii: Kiedy kładę kalkomanie na powierzchnię? Maluję Metalizerem MM wybraną partię blach, na to sealer i kalkomanie? Jak zabezpieczyć, czym?
 13. Mam ten model i zacząłem go składać, zaniechałem i leży na półce w pudełku, i nie mam pojęcia czy go kiedykolwiek zrobię, oddam go z miejsca nawet za piwo. Dużo roboty, by to wyglądało fajnie z bliska. Pozdrawiam!
 14. Też mam zrobionego takiego samego Mig'a, lecz ja zrobiłem go w Polskiej wersji, kalkomanie wziąłem z Techmodu 1:72 (kiedyś zakupiłem kalkomanie z masą polskich szachownic), a cena to 23.90 + przesyłka to chyba nie majątek jak wspomniałeś gdzieś wcześniej że kosmiczne ceny. Nie doczytałem reszty, ale tak nawiązałem do tego... Będę obserwował i na koniec prac pokuszę się o wstawienie mojego dla porównania aczkolwiek mój jest zmyślony jak to ja ;] Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.