Skocz do zawartości

E-100 Dragon 1:72


grzesioj

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - E-100 w skali 1:72 firmy Dragon. Był to mój pierwszy kontakt z modelami tej firmy. Wrażenia - mieszane. Sklejanie go i pewnie podobnych mu tego producenta, nie sprawia takiej frajdy jak sklejanie np. Revella. Przypomina raczej składanie zabawki. Dodatkowo, model wyposażony jest w gąsienice z tworzywa. Nie lubię takich, nie mam wypracowanego sposobu ich malowania - schną, bez przesady, kilkanaście dni, po czym lakiej schodzi z nich przy najmniejszej próbie zrobienia z nimi czegokolwiek. Nie opatentowałem również bezpiecznego sposobu na ich zakładanie - po prostu naciągam je siłą na układ jezdny po sklejeniu i ewentualnie poprawiam uszkodzony lakier.

 

Wracając do modelu to tradycyjnie malowany w całości pędzlem lakierami Humbrol i suchymi pastelami, zawiera trochę fabrycznych części fototrawionych (końcówka lufy i siatki nad wentylatorami). Szczegółów bardzo mało, ale ten czołg to bardziej fantazja producenta niż historyczna rzeczywistość. Malowanie również z kategorii s-f. A, zapomniałbym - przy nakładaniu kalkomanii popełniłem jakiś błąd i kalki się srebrzą . Zapraszam do pobłażliwej oceny, choć domyślam się uwag na temat obić .

 

e100dragon725601800x600.jpg

 

Na zdjęciu poniżej widać srebrzenie się kalkomanii, jednakże zdjęcie uznałem za na tyle ciekawe, żeby je umieścić.

e100dragon725609800x600.jpg

 

Końcówka lufy i siatki nad wlotami powietrza do silników to elementy fototrawione.

e100dragon725610800x600.jpg

 

e100dragon725612800x600.jpg

 

e100dragon725613800x600.jpg

 

e100dragon725614800x600.jpg

 

pozdrawiam

 

P.S. Na pewnym forum zarzucono mi kłamstwo, że modelu NIE DA SIĘ tak pomalować pędzlem. Bzdura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chłopie. Dla mnie jesteś mistrzem pędzla ( jeżeli chodzi o trójbarwne, dwubarwne kamo). Naprawdę trudno w to uwierzyć, że robiłeś je pędzlem. Musisz koniecznie założyć wątek warsztatowy i pokazać tą technikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chłopie. Dla mnie jesteś mistrzem pędzla ( jeżeli chodzi o trójbarwne, dwubarwne kamo). Naprawdę trudno w to uwierzyć, że robiłeś je pędzlem. Musisz koniecznie założyć wątek warsztatowy i pokazać tą technikę.

Zawstydziłeś mnie tym komplementem... Ok, myślę, że da się zrobić, tylko muszę nabyć jakiś model. Obecnie, znużony zlepianiem w podobny sposób zabawek dla syna (Morser-Karl, Jagdpanzer IV, Pzkpfw III, Famo itd...) nie robię nic. Ale, mam zamiar wybrać się w najbliższym czasie po sprzęt do najbliższego, odległego tylko o 80km sklepu modelarskiego .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz koniecznie założyć wątek warsztatowy i pokazać tą technikę.

 

Nooo, to nie jest zły pomysł modelik jako modelik i Twoje wykonanie fajne ale jeżeli chodzi o bryłę tego modelu i wygląd taki normalny to osobiście mi się nie podoba, wóz brzydki jak noc listopadowa :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.