Skocz do zawartości

Panzer III Ausf. L 1/72 Revell Panzergrau


ChessTerr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem nową osobą na forum i widzę, że bardzo u Was przyjemnie Moje umiejętności modelarskie nie są na wysokim poziomie dlatego bardzo liczę na jakieś opinie, sugestie. Przyznaje, że moją piętą Achillesową są brudzenia, ślady eksploatacji tudzież rdzy. Jeśli macie dobre sposoby (i tanie) aby taki efekt uzyskać bardzo proszę o radę

A oto moje maleństwo:

frontrm.jpg

bokk.jpg

tyl.jpg

 

Zdjęcia zrobione na makro więc nic się nie ukryje ;) Bardzo proszę o komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek2142 właśnie z tyłu sam nie wiem co to za error ale zapewne będzie to tak jak mówisz gruba warstwa farby albo kleju... hubert72 nie jesteś jedyną osobą która zwróciła uwagę na lufę ;) co do krzyży czy ogólnie kalkomanii będę wdzięczny jeśli podpowie mi ktoś jak można się pozbyć tego efektu odblasku No i ponawiam prośbę o sugestie we względzie brudzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do krzyży czy ogólnie kalkomanii będę wdzięczny jeśli podpowie mi ktoś jak można się pozbyć tego efektu odblasku Smile No i ponawiam prośbę o sugestie we względzie brudzenia Smile

W kwestii odblasku czy też srebrzenia się kalek to kalki najlepiej kłaść na powierzchnię pokrytą na błysk ( na przykład sidoluxem do podłóg PCV), a następnie przy pomocy preparatów do nakładania kalkomanii ( poszukaj na forum, w sklepach modelarskich internetowych).

Jeżeli chodzi o brudzenie na początek polecałbym nałożenie washa, a następnie wypróbowania metody suchego pędzla. Wszystko to znajdziesz na forum.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja brudzenie próbowałem mieszając dwa kolory brązu humbrola ze sobą i dodając ciemnej szarości.... następnie taką miksturę nakładałem na kołeczek do uszu ;) a następnie ciapałem po jakimś starym bezużytecznym modelu.... zobaczymy co wyjdzie.... brudzenie to jedno a muszę się jeszcze nauczyć fizyki (gdzie to brudzenie powinno w danym modelu paść żeby wyglądało realnie :P)

Tobie Mierzu dzięki za wstępne rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja brudzenie próbowałem mieszając dwa kolory brązu humbrola ze sobą i dodając ciemnej szarości.... następnie taką miksturę nakładałem na kołeczek do uszu ;) a następnie ciapałem po jakimś starym bezużytecznym modelu.... zobaczymy co wyjdzie....

Jeżeli miałbym poradzić w kwestii farb to wyrzuć, sprzedaj itd. Humbrole a przerzuć się na farby akrylowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzu dlaczego uważasz że olejne farby są złe ?? kiedyś miałem panzergrau i biały kolor w akrylu, fakt faktem szybciej schnie, nie śmierdzi no i będzel idzie umyć bardzo łatwo. Niemniej jednak wydaje mi się, że jest dużo mniej wydajna akrylowa farba od olejnej (zeszła mi bardzo szybko). No i cena z tego co wiem jest dwukrotnie wyższa niż w przypadku olejnych. Chyba że się mylę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzu dlaczego uważasz że olejne farby są złe ?? Smile kiedyś miałem panzergrau i biały kolor w akrylu, fakt faktem szybciej schnie, nie śmierdzi no i będzel idzie umyć bardzo łatwo. Niemniej jednak wydaje mi się, że jest dużo mniej wydajna akrylowa farba od olejnej (zeszła mi bardzo szybko). No i cena z tego co wiem jest dwukrotnie wyższa niż w przypadku olejnych. Chyba że się mylęSmile

Jak malujesz pędzlem to maluj akrylami. Sam zobaczysz, że lepiej się maluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak malujesz pędzlem to maluj akrylami. Sam zobaczysz, że lepiej się maluje.
Popieram poprzednika, też wiem coś o tym... Porównania nie ma, jak dla mnie przynajmniej

A ja mam odmienne zdanie . Na razie nie inwestuj, tylko kup kilka na próbę. Po prostu sam musisz spróbować, co dla Ciebie jest lepsze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.