Skocz do zawartości

T-72 1:48


matik95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zaprezentować wam 2 model jaki wykonałem

Jest to T-72 w skali 1:48 firmy Kitech. Spasowanie niektórych elementów jest poprostu koszmarne jednak sam model nie jest zły . Dostałem go od kolegi w stanie powiedzmy nie najlepszym (miał sklejone podwozie bez najmniejszej inwencji pilnika czy piłki, zalane część elementów klejem a kilka części gdzieś sie zawieruszyło). Jednak postanowiłem zrobić tego potworka Z efektu jestem zadowolony. Malowanie jak i zgodnośc jeśli chodzi o detale to czysta fikcja . Pozostało jeszcze brudzenie podwozia od wewnątrz. Model malowany farbami Pactra. Model prawdopodobnie wyląduje na małej podstawce.

Oto zdjęcia:

4f3f68f55f0b173cm.jpg

 

f6387da6e382a5dbm.jpg

 

cbcc6e76eab60506m.jpg

Do tego modelu wykorzystałem równiez częśći innych modeli (np. mniejsza beczka pochodzi z T-34/85)

 

256ed2d9bb8bdb84m.jpg

 

ec1e77caea5874b2m.jpg

 

8f41aec373b31f8dm.jpg

 

6b79f7e5a76285c9m.jpg

 

08f7ef589de5ea06m.jpg

 

 

Zapraszam do oceniania pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja jest to zabawka. Jednak jak na model za ok 20zł to chyba nie jest tak źle. Modele robie dla siebie bo sprawia mi to przyjemność i nie staram sie odtwarzać super wiernej repliki. Jest to dopiero mój 2 model więc na super wykonanie narazie nie można liczyć. Macie jakieś konkretne uwagi co do wykoniania?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja mam wątpliwości co do belki drewnianej zamocowanej do fartucha ponieważ nie widziałem jeszcze żadnego T-72 z tak umocowanym palem a po drugie to dolna część fartucha jest z gumy i nie za bardzo jest możliwe takie umocowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wypas Podoba mi się kamo. Co do modelu - faktycznie zabawka - wszystkie czołgi z tej firmy i tej skali mają takie same podwozia.

Uwagi - belka powinna być z tyłu - nawet masz nie zaszpachlowane dziury pozostawione na jej mocowanie ;) (3 zdjęcie). Mogłeś pokusić się o pomalowanie liny z przodu na jej naturalny kolor. No i łączenie beczki do poprawki...

A teraz pytanie - kalki były w zestawie? Zamontowałeś mu układ napędowy z silnikiem etc.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź belka zaraz będzie na swoim miejscu Więc jaki kolor liny proponujecie?? Kalki były ale sie zapodziały te na modelu to częściowo dragon a częściowo jakiś zestaw do ruskich czołgów

Silnika nie zamontowałem ponieważ kolega zaczął przy nim majstrować i silnik padł niestety nie udało sie go odratować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś konkretne uwagi co do wykoniania??

Widoczne ślady łączenia form.

Dodatkowe ogniwka na tylnym pancerzu wtopiły się w pancerz.

Błoto na nim wygląda jakbyś chciał coś ukryć. Poza tym widać tylko błoto jako jakieś grudki, nie widać przejść, kurzu.

Brudny czołg z czystymi znakami.

 

Nie wiem, czy masz sklejone jakieś "czyste" modele? Z tematu o froncie wschodnim trudno coś wywnioskować, bo zdjęcia są nieostre. Robiąc od razu "brudne" modele sporo ryzykujesz. Brudzenie powinno uatrakcyjnić model a nie go zakrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Model nie jest jeszcze w 100% skończony jest jeszcze kilka rzeczy do przeróbki, kurzenie wozu i poprawienie błocenia. Pierwszy raz testowałem robienie błota i wyszło jakie wyszło. Podstawke postaram sie zrobić a trawke widoczną na zdjęciach do niej wykorzystać. Mam np pomysł żeby tego nieszczęsnego teciaka postawić na jakiejś polnej zabłoconej drodze

Pozdrawien i dziękuje za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.