Skocz do zawartości

Willis GP "Jeep"/Normandia '44/Heller/1:35


SPIDIvonMARDER

Rekomendowane odpowiedzi

Model: Willis GP "Jeep"

Firma: Heller

Skala: 1:35

Okres prac: marzec 2009

Poziom trudności: wysoki

Cena: ? (raczej niewiele)

Front: Normandia 1944, 1 Dywizja Pancerna gen. Maczka

Ocena modelu: 3

 

Heh, myślę że ten model mogę tu pokazać jako małą ciekawostką.

Nie jest pięknie zrobiony.

Ani fotorealistycznie.

Ale...

To chyba mój najszybszy model w życiu, wykonany zaledwie w tydzień. Pomimo wszelkich przeciwności losu (np. choroba oraz okresowe niewidzenie na jedno oko), Willisik wygrał Konkurs "Normandia" (Gdańsk, marzec 2009).

Co nie zmienia faktu, że to kawał niewdzięcznika. Części nie pasują do siebie, kiepsko się wiążą, kalki totalnie do niczego, instrukcja siermiężna. Element mający być sześcianem ma kształt równoległoboku trapezowatego, a na spodzie znalazłem wielki napis 3D "Heller" (jakby było się jeszcze czym chwalić). Megalomania...

W dodatku silnik jest zbyt wysoki i nie mieści się pod maską. Rany, może to ziomalska wersja Willisa? Wiecie, oni mają takie przypakowane samochody z wielkimi silnikami, które wystają przez dziury ponad maskę. To w takim razie gdzie chromowane alufelgi i koraliki na lusterku? No i zawieszenie nadające się do pumpowania?

Nie polecam tego dziwadła, to absolutna porażka.

Ale... jestem z niego o tyle dumny, że zrobiłem go mając tylko jedno oko, tydzień czasu oraz minimalne środki pod ręką.

I wygrał I nagrodę, którą był "Karl Mörser" Dragona ;)

 

Słowo o wykonaniu: pomalowany pędzlem HMatt 155, jedynie okurzony HMatt 94 aerografem. Kalki są jakie są, pewna porażka. W środku błoto akrylowe Pactry (rozcieńczam maksymalnie farbę i paćkam, wtedy woda i farba spływa w szczeliny i wysycha, co tworzy efekt zmytego do szczelin brudu, który mogę często obserwować na autobusach ;) ).

Szyby to pojedynczy strzał HMatt 94 aerografem i wytarte pędzlem, co tworzy efekt bardzo brudnego szkła wycieranego łokciem (awaria wycieraczek). To jedyny ładny efekt na tym modelu.

 

e27c451586d7199cm.jpg 556d3e7234f38d04m.jpg b0f0e2a57574cb3am.jpg

47f307f692a6fd46m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.