Skocz do zawartości

Tiger II Aufs.B Revell nr.03129


Order81

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Dobra wić bendę pierwszy

 

Czołg jest ładnie pomalowany choć troszeczkę za bardzo się świeci i ma chyba zbyt wyrazistego "wasza".

Gąsienice i układ jezdny troszeczkę zaklejone błotkiem - może da się przetżeć suchym pędzlem.

Tygrys w takim błocie zapadł by się nieco głębiej w bloto.

Podstawka wygląda jak umazana plakatówkami kartka - spróbuj może przemalować wszystko jeszcze raz na kolor bazowy i dodać troszeczkę więcej trawy (np. z włosia pędzla), możesz też dodać nieco gruzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Robisz zdjęcia z lampą błyskową? Jeżeli tak to zrezygnuj z niej kosztem dobrego oświetlenia. Ewentualnie możesz psiknąć matem.

- Zdecydowanie za dużo washa. Moja rada jest taka. Albo weź najmniejszy pędzelek jaki masz i staraj się zapuszczać washa tylko tam gdzie jest konieczny, albo nadmiar ścieraj wacikiem.

- Pod błotnikami widać niepomalowane gąski.

- Brak kaema.

- Zdecydowanie najlepszym sposobem wykonywania ziemi, błota, piachu itp. są pastele. Do nauki proponuję Ci udać się do sklepu dla plastyków i zakupić kilka w ziemistych kolorach.

 

Jednym słowem. Modelowi niewiele brakuje aby być naprawdę dobrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala 1:72.

Model pomalowany sidolxem to chyba powód świecenia i dodatkowo lampa błyskowa, czy można go teraz pomalować matowym bezbarwnym lakierem??

Podstawka faktycznie mnie nie zadawala, ale juz taka zostanie przy następnej postaram się o inne materiały i inne techniki.

KM-a niema, bo zaginął w akcji .

Dziękuje za opinie i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet trzeba go pomalować lakierem matowym...Wszystko powiedzieli koledzy ładnie pomalowany najbardziej Mnie osobiście razi układ jezdny oraz podstawka.

 

Pozdrawiam Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet trzeba go pomalować lakierem matowym...

Trzeba? A co powiesz jeżeli większość farb stosowanych w pojazdach na ziemnych jest półmatowa?

 

brakuje mu siatek,nie ma też przewodu do lampy.

 

Nie uważasz że na waloryzację jeszcze trochę za szybko? To dopiero drugi model więc jeszcze to wszystko przed nim.

 

Reszta już wszystko powiedziała

 

Pozdrawiam i czekam na kolejne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pociągnij go półmatem i zostaw w spokoju gdyż jak na drugi model jest bardzo dobry , a przy następnym zwróć uwagę na rady kolegów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim. Takie opinie motywują do dalszego samodoskonalenia i zachęcają do dalszego zagłębiania się w modelarstwo.

 

Tak co do siatek i przewodu to po pierwsze nie miałem siatek fototrawionych a przewodu to nie udało mi sie go zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.