Skocz do zawartości

M1 Panther II Trumpeter 1:72


pgreg

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj chcę Wam pokazać ukończony właśnie dosyć rzadki okaz Abramsa.

 

Na początek wydawało mi się że to będzie łatwizna, ot taki odpoczynek po Biberze... nic bardziej mylnego

Skeić się i owszem ładnie sklejało aż do momentu gdy zechciałem poszukać zdjęć na necie. Swoją drogą to niewiele ich jest (poza oczywiście niezastąpionym primeportalem) ale co widać od razu, to duże uproszczenia na jakie zdecydowali się twórcy tego modelu. Bardziej pomocne dla mnie były relacje z budowy modeli w 1:35 z Dragona czy Trumpka.

A czego mi brakowało w modelu?

Przede wszystkim naciągów (?) w postaci lin które dorobiłem, łańcuchów w dolnej części trałów (trochę się ich naszukałem - że o sztukowaniu nie wspomnę ) oraz dodatkowego drutu w osłonie kosza (wg. instrukcji miałby być tylko jeden).

Przyznaję że to moje pierwsze takie sztukowania więc osądźcie rezultaty pamiętając o tym...

Dodatkowo pobawiłem się świeżo nabytymi w Martoli wiertełkami 0,2 mm (nawierciłem lufę działka). 0,3 - kamerki (obiektywy ) i 0,4 (granatniki i uchwyty na pancerzu). Aaaaa - dorzuciłem jeszcze magazynek z części pozostałych z innych modeli - może kłuć w oczy że nie oryginalny

Zmieniłbym jeszcze tą linę "wtopioną" wokół wieżyczki ale brakło mi już sił na rycie jej...

Całość pomalowana A33 Pactry, potem filtrowana, washowana i pigmentowana, darowałem sobie tym razem obicia i odrapania - tego byłoby zbyt wiele.

 

DSC_4895.jpg

DSC_4896.jpg

DSC_4898.jpg

DSC_4900.jpg

DSC_4903.jpg

DSC_4904.jpg

DSC_4906.jpg

DSC_4909.jpg

DSC_4911.jpg

DSC_4912.jpg

DSC_4913.jpg

DSC_4914.jpg

DSC_4915.jpg

DSC_4916.jpg

 

Jeśli macie ten model zakolejkowany u siebie - zachęcam, po sklejeniu wygląda bardzo ciekawie!!

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!

Co do biednej dokumentacji to nie dziw się skoro wyprodukowano 4 sztuki z czego 2 używano w Iraku. Pojazd o tyle ciekawy że może być też zdalnie sterowany.

 

Babołów faktycznie - trochę jest. Najgorszy i najtrudniejszy do usunięcia to kształt kół trału: te z modelu przypominają opony gdy w żeczywistości są to ciężkie odlewy. Powiem tylko, że w Twoim wydaniu wyglądają zadziwiająco dobrze.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyłeś mnie tą ilością czterech sztuk - tego nie doczytałem... No to już się nie dziwię. Z tymi kołami już nic nie kombinowałem - może to kwestia przypadku/oświetlenia/innych czynników? że wyszły znośnie. Dzięki w każdym razie za miłe słowa.

Mam jeszcze zestaw Abramsa z takim trałem więc większość tych przeróbek będę przechodził jeszcze raz Ale teraz zamierzam wziąć coś lżejszego na warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.