Skocz do zawartości

PT-91 Twardy Revell + Modelltrans 1/72


FAHR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Udało mi się po ciężkich bojach skończyć projekt naszego podstawowego wozu.

Do budowy użyłem zestawu T-72 Revell i konwersji Modelltrans. Konwersja wymagała nieco pracy.

- dodane kostki erawy na wieży

- zmieniony układ kostek na kadłubie

- odcięty ostatni rząd kostek i przesunięte wycięcie do wchodzenia załogi na bokach kadłuba

- fartuchy przednie wykonane od podstaw (żywiczne były nierówne i brak było elementów z przedniej gónej płyty)

- dodane elementy na tylnej ścianie kadłuba

- dodane granaty dymne z zestawu WZT-3 Modelkrak dzięki uprzejmości kolegi Hubert72. Wielkie dzięki dla Ciebie! (żywicznych w konwersji jest tylko 12 zamiast 24)

- dodana klapka zamykająca obiektyw celownika

- przerobiony obiektyw dalmierza laserowego

- czujniki systemu Obra wraz z mocowaniem wykonane od podstaw (żywiczne były za małe)

- dodane skrzynki amunicyjne do wieżowego km-u

- dodane mocowanie reflektora i tabliczki priorytetu drogowego

- przerobione mocowanie miernika siły wiatru

To chyba na tyle.

Model ma przedstawiać wóz ad 1994, taki jak tu:

9e648e18503765b5med.jpg

Osiągnąć chciałem coś takiego:

bfea4258cd29c124.jpg

Wyszło natomiast coś takiego:

22605e93d3eea833med.jpg

f5885e15ddf9343dmed.jpg

52bfb65182e4cb2fmed.jpg

675aca43cfd3223fmed.jpg

08ee7976f287e1admed.jpg

6b8a6e56d54d7c23med.jpg

5a23d7560e7a88e9med.jpg

8348763abd91be9cmed.jpg

051e6b1e0a071d41med.jpg

Ostatnio obserwuję modę na robienie zdjęć modelom w sąsiedztwie drobiazgów mających dać poczucie ich skali, uległem tej modzie i ja

925e7bb5959b39d7med.jpg

ps. podstawka nie jest najwyższych lotów, szczerze mówiąc to nie jest żadnych lotów, ale lepszej z materiałów dostępnych pod ręką zrobić nie potrafiłem.

Zapraszam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z opisu wygląda, że odwaliłeś KAWAŁ dobrej roboty, fotki trochę słabe. Model świetny, super malowanie. Jedyne co mi się nie podoba to błoto na bocznych płytach, jest go za dużo czyt. za gruba warstwa, osobiście przerzedziłbym twardym pyndzlem.

Gratuluję ukończenia świetnego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miły dla oka , podoba mi się . Jednak poszedł bym za ciosem i patyczkiem higienicznym bądź starym pędzelkiem ''zgasił bym'' boczne fartuchy . Bardzo fajne kolorki dobrałeś jakie numerki?

Acha -przeszlifuj i zabejcuj boki podstawki , na 100% podniesie to jakość pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, odpowiadam:

-zdjęcia słabe, aparat, który obecnie mam w domu nie ma trybu makro

-błoto zostawiam, w moim odczuciu tworzy jakąś logiczną całość z resztą, drugie zdjęcie od góry - też jest grubo i jednolicie. W ogóle jest zrobione nakładaną na mokro breją z pasteli i white spiritu, lekkie dotknięcie i leci wszystko po całości.

- kolory to czarna matowa i "rust" Pactry, zieleń to "Park green" Vellejo

- żadne brakujące elementy nie doszły, ale ze swojej strony do nikogo się z tym fantem nie zwracałem, gdyż na foto z Twojej strony widziałem, że ta konwersja już tak po prostu ma i de facto żadnej części składowej zestawu nie brakowało. Co rozumiesz przez "nowy kawałek przedniego pancerza"? Aha i przednie kostki oczywiście po rozcięciu i odpowiednim ukształtowaniu przykleiłem na przednią płytę plastikową a nie zamiast niej - bardziej zgodnie z rzeczywistością i chyba z korzyścią dla modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.