Skocz do zawartości

(galeria) King Tiger (PT) Tamiya 1/35


origami

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałem wcześniej, pracowałem ostatnio nad modelem Tygrysa Królewskiego. Model ten to Tamiya 1/35 z wieżą Porsche.

Model powstawał ponad dwa lata, z czego większość tego okresu stanowiła przerwa w klejeniu. Model w ogóle pewnie wylądowałby w koszu, jednak "serfując" po Modelworku nabrałem ochoty na powrót do jego budowy.

O modelu:

Model wykonany prosto z pudła. Prawie prosto z pudła, gdyż kupiłem go na Allegro i sprzedający dorzucił metalową lufę JADAR-MODEL.

Zimmerit powstawał w dwóch etapach - część dwa lata temu, część ostatnio. Również metody były dwie - sucha: dwuskładnikowa masa modelarska, mokra: - szpachlówka modelarska. Osobiście wole tą pierwsza metodę.

Postarałem się zastosować część z Waszych porad przy wykańczaniu modelu. Mam nadzieję, że to zauważycie

Model malowany w całości pędzelkiem. Przy budowie następnego poćwiczę już z aerografem i farbkami Valejo.

Zimmerit wyszedł grubaśny. Wybaczcie, ale to mój pierwszy ręcznie robiony - w Panterze był gotowy w zestawie.

To chyba tyle. Teraz fotki:

th_ktiger01.jpgth_ktiger02.jpgth_ktiger03.jpgth_ktiger04.jpg

th_ktiger05.jpgth_ktiger06.jpgth_ktiger07.jpgth_ktiger08.jpg

th_ktiger09.jpgth_ktiger12.jpgth_ktiger13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając historię powstania modelu miaŁem wrażenie że czytam o swoim tygrysie, również buduję ten sam model w tym samym wydaniu i dokańczam go po dŁugiej przerwie.

Zimmerit rzeczywiście wyszedŁ troszkę grubo, polecaŁbym gotowe zestawy z żywicy atak-model.

PokusiLem się o fotkę swojego niedokończonego bliźniaka

p1030239on8.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wygląda, jednak zimmerit z żywicy ma jedną i jedyną chyba wadę: cenę. Kosztuje prawie stówkę, czyli tyle, co np. całkiem fajny czołg w 1/35.

Trzymam się zasady: nie daje zarabiać producentom blaszek, żywic itp. Jeśli czegoś nie dorobię sam, korzystam z tego co w pudle. A zimmerit przy odrobinie wprawy i dobrym narzędziu naprawdę zrobić jest bardzo łatwo. Ten jeszcze wyszedł mi grubaśny, ale wziąłem się na ambicję i następny musi być lepszy.

Pozdrawiam Cię i czekam na dalsze sygnały z Twojej budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo origami bardzo ładny model zwłaszcza że z zimmeritem własnoręcznym, może tylko gąśenice wyszły ci nie najlepiej ale to ni psuje ogulnego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny tygrysek

Dwa zastrzeżenia - mianowicie 1. gąsienice 2. fotki - na tym białym tle trochę sie kamufluje myślę ze na czarnym wyszło by lepiej, ale mogę się mylić

Tygrysek ogólnie spoko

 

pozdrawiam Lisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wykonany model mojego ulubionego czołgu po niemieckiej stronie.Bardzo podobają mi się wydechy.

Mam nadzieję, że doczekamy się za jakiś czas kolejnego Kinga w twoim wykonaniu.

 

Gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa

Nad gąsienicami jeszcze popracuję. Mam już w planach kolejnego Kinga, tyle że z wieżą w wersji produkcyjnej. Póki co wietrzę magazyny, więc teraz na warsztat trafił Sherman.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.