Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 250/9 1:35 Tamiya [Glued Fingers Blog]


ZupkaChinska

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Po pierwsze chciałem się przywitać, bo co prawda modelarstwem zajmuję się przez długi czas mojego życia, o tyle nie miałem jeszcze [z czym ] przyjemności gościć na waszym forum Może dlatego że przerzuciłem się z "klasycznego" modelarstwa na rzecz robienia własnych pojazdów do gry bitewnej Warhammer 40k.

Po drugie chciałem zaprezentować mój najnowszy ulepek. Model wykonałem na 80-90% swoich umiejętności, więc będę niezmiernie wdzięczny za wypunktowanie co się nie podoba i jak mogę to poprawić, a już naprawdę będę klaskał uszami z radości za podlinkowanie jakichś poradników

 

Pozwoliłem sobie nie wklejać tutaj wszystkich zdjęć, jest ich ponad 40 i są duże. Jeśli to problem/naruszenie regulaminu to mogę je wszystkie tutaj wkleić.

 

klik na zdjęcie przenosi do postu:

2014-06-17155914.jpg

 

klik na zdjęcie przenosi do postu:

2014-06-17155828.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

????????

 

kolor jest modulowany- od różnych odcieni we wnętrzu do gradientu na całym pojeździe. są obicia (zarówno chipping medium jak i gąbeczka), wash, filtr i pigment. silnik jest ubrudzony, podobnie jak zużyte wnętrze. nie rozumiem co jeszcze miałem mu dać.

 

rozumiem że przeglądałeś tylko i wyłącznie te dwa zdjęcia na mini wyświetlaczu telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z Gloria Victis ;) model ma bardzo fajne kamo, ale osłony siatkowe lepiej z blaszek zrobić. No i fotki lekko obrób z Photoscape, wystarczy tam dwa guziki wcisnąć by były bardziej ostre i kontrastowe pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co bardzo złego jest w siatkach? chodzi o ich przyklejenie czy dociąć?

z tego co patrzyłem na zdjęciach oryginałów to rozstaw oczek w siatce jest dobry, a to są oryginalne z zestawu.

 

macie rację, spróbuję popracować nad tymi zdjęciami. może nie są najlepsze, ale zależało mi na świetle dziennym żeby były realne kolory. napiszę co udało mi się wywalczyć w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Najpierw obejrzałem tylko 2 zdjęcia , teraz resztę. I nadal uważam ze jest za nowy ( no chyba ze taki miał być ) . Brak zacieków na powierzchni modelu ( deszcz , kurz , itp ) . Nie ma żadnych uszkodzeń na kamuflażu ( zawsze będą ,chłopaki łażą po pojeździe i jeżdżą raczej nie po auto banach). Jadąc dalej ... widziałeś matowy oksyd na broni wojskowej i brak jego uszkodzeń ?

Wdech jest czysty i nawet nie zaznaczony , itd. Sklejałem ten model ( EX wywaliła do śmieci dlatego nie pokarze zdjęć ) , jak trochę jeszcze nad nim popracujesz będzie ekstra. Moje modele tez nie są super ale uwagi poprawiają warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.