Skocz do zawartości

[galeria] sdkfz 165 Hummel już gotowy (Dragon)


Luke Sky Walker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem niestety długą przerwę w klejeniu. Obowiązki szkolne sprawiły, że miałem bardzo mało czasu wolnego.

Dopiero udało mi się coś na wakacjach przysiąść. Kupiłem model Sdkfz 165 Hummel ze stajni Dragona. Gdy otworzyłem pudełko to aż szczena mi spadł, gdy zobaczyłem ilość elementów. Ale postanowiłem zaryzykować i podjęłem wyzwanie. Walke zaczęłem dokłądnie 30 lipca, skończyłem dzisiaj. Wybrałem trójbarwny kamuflaż z frontu Radzieckiego. Model jak przystało na Dragona sklejał się świetnie. Bardzo ładne wypraski, w zestawie znalazłem także komplet blaszek fototrawionych. Armata jest oczywiście ruchoma ale niestety tylko w płaszczyźnie pionowej. Model będzie częścią diorammy, którą oczywiście po skończeniu pokażę. Narazie jest w fazie powstawania. wkrótce pokażę rónież jeszcze nie ukończonego Tygrysa z Italeri, ale na to przyjdzie czas (nie jest to część składowa dioramy, lecz pracę prowadziłem równolegle z Hummelem). Na koniec przybrudziłem troszeczkę model, chociaż w kwesti eksploatacji to jeszcze wrócę do tematu, aby wkomponować go w scenerię dioramy. Również jeszcze troszkę wyposażenia na niego położę. Teraz zapraszam do małej galerii ukończonego modelu.

 

th_P8200112.jpg th_P8200113.jpg th_P8200114.jpg th_P8200115.jpg

 

 

th_P8200116.jpg th_P8200117.jpg th_P8200118.jpg

 

 

th_P8200121.jpg th_P8200124.jpg th_P8200125.jpg

 

 

th_P8200126.jpg th_P8200127.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałem niestety długą przerwę w klejeniu. Obowiązki szkolne sprawiły, że miałem bardzo mało czasu wolnego.

To tak samo jak ze mną. Tylko w wakacje i może jeszcze w ferie zimowe coś tam skleję.

Co do modelu to jest ładny, tylko przydałby się trochę mocniejszy wash jak dla mnie i trochę wnętrze takie "jednolite" ( jakieś obicia może?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto co lubi, czyste modele mnie też kręciły(teraz mi nieco przeszło) i moim zdaniem mocniejszy wash by mu na pewno pomógł, a obicia to rzecz gustu. Kamo naprawdę fajne! Ogólnie model bardzo mi się podoba, 5/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziękuję, za opinie uwagi i komentarze. Odnośnie brudzenia modelu. Jak napisałem w pierwszym poście to nie koniec waloryzacji. W tej chwili model jest już bardziej "wyeksploatowany". Nie jestem fanem bardzo brudnych modeli, zatem napewno nie będę przesadzał z walorką. Doszło już wyposażenie przedziału bojowego. zaczęłem także prace nad samą dioramą. Mam małą prośbę. Pamiętam, że ktoś z was pokazywał tu na forum jak robić wash, niestety szukałem tej instrukcji, ale nie znalazłem. Czy mógłby mi ktoś podać link do tej relacji? Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.