Jump to content

czak45

Members
 • Content Count

  1,463
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Interests
  modelarstwo, fotografia, paintball, rower, rajdy.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć Średnio zadowolony jestem z malowania. Jeden błąd zrobiłem, ale jest jak jest i nie mam czasu poprawiać (malować od nowa) Zrobiłem otwarte włazy i pierwszy raz taki grunt średnio wilgotny - przesychający. Pozdrawiam.
 2. Figurki takie: http://meditationsonahobby.blogspot.com/2018/09/orion-172-german-ww2-panzer-soldiers.html Najlepsze jakie miałem w tej skali. Jedyny minus to fakt, że są gumiakami. Krzak to komosa ciernista plus listowie POLAKa.
 3. Faktycznie lufa ma za małą średnice. Dopiero zauważyłem jak robiłem fotomontaż ze zdjęciem oryginału. Czołg z Normandii wzorowany na oryginale. Malowanie jak i wersja czwórki nietypowa jak na ten okres. Dokładnie to czołg pochodził 22 pułku 21 Dywizji Pancernej. Z tego co czytałem to powrzucali do niej różne takie starocie i zdobyczne sprzęty. Śladów gąsienic brak ponieważ podstawka to wyschnięta czerwcowa gleba.
 4. Cześć. Ciężka walka z materią. Wraki z tych modeli robi się bezproblemowo. Ale zrobić model ze zdjęcia to już wyzwanie. Np. Podczas czyszczenia modelu do malowania odpadła lampa. Sporo się naszukałem i znalazłem. Gdybym robił wrak to lampę zrobiłbym oderwaną. Poza tym błotniki nawet fototrawione jakieś za wąskie są lub koła za bardzo wypuszczone (gąsienice wystawały poza błotnik) Efekt - koła napędowe wklejone na szpachlę i CA. Pierwszy raz robiłem krzaki z listowiem Polaka. I tak jak widać pierwszy raz robiłem model powiedzmy ze zdjęcia ;) Pozdrawiam i życzę miłego oglądania.
 5. Podstawka robiona pod film, który zmontowałem i wrzucam teraz. Nieskromnie napiszę, że to moja technika na którą od dawna pracowałem. Polecam.
 6. Już nie jest darmowa. Trzeba płacić na strefa.pl ;(
 7. Gąski wiszą nad ziemią ponieważ model nie jest wklejony w podstawkę. W większości modele sprzedaję, a klient woli mieć oddzielnie podstawkę i model.
 8. Tak to model FtF. A do kurzenia tym razem akryl Vallejo.
 9. Cześć Kolejny model skończony. Pozdrawiam.
 10. Przekonałem się, że DAK to nie jest mój ulubiony temat. Następny będzie już z Europy. Kolejny to znów DAK ale już z figurką i może innym kolorem piasku modelu.
 11. Szary na to sidolux, a na sidolux żółta Vallejo i ścieranie. Bez jakiejkolwiek metody na lakier czy produkty AK. Własnie w takim kierunku zmierzam żeby nie byłą to plastikowa zabawka. Dlatego np. na końcu nie maluje matem. Będzie jeszcze coś z DAK i to z figurką. Może macie racje wszystko takie żółto - żółte.
 12. Cześć Do waszej oceny. Na początek tradycyjnie fotomontaż Plus cała reszta. Zbliżenia (inny aparat i inne oświetlenie - bardziej w żółty) Pozdrawiam.
 13. Model fajnie zrobiony - odważnie. Za to zdjęcia słabe. Małą głębia ostrości (można dać większą przysłone) Dodatkowo wydają się przepalone i niewyostrzone przy zmniejszaniu. Poprawiłem trochę.
 14. Dzięki za uwagi. Jeszcze coś pokombinuje. Z modelarstwem nie skończyłem. Ale nie kupuje już modeli tylko sklejam to co mam (jak czas pozwala) W pudełkach sporo modeli posklejanych, ale niepomalowanych. Ten jest kolejny do malowania. Malowania albo efektowne albo realistyczne. Zastanawiam się. Trochę zdjęć przejrzałem i nie widzę, żeby farba schodziła z pojazdów całymi płatami (efektowne) Raczej przecierała się w różnych miejscach (realistyczne)
 15. Cześć W ramach sprawdzenia jakości sklejenia zrobiłem kontrolne zdjęcia na których widać więcej niż gołym okiem. Wrzucam też na forum. Z tego co zauważyłem to na pewno trzeba model dobrze umyć po szlifowaniu. Być może wcześniejsze problemy z powłoką malarską były z tym związane. Druga sprawa to muszę wyszlifować wnętrze włazu dowódcy. Nowość w moim wykonaniu to rozstrzelona lufa. Jak to wyszło pozostawiam do waszej oceny. "Wrak" będzie w malowaniu DAK. Jeszcze tylko mocowanie kółka zapasowego muszę dorobić. Czekam na wasze uwagi. Po malowaniu będzie za późno ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.