Jump to content

czak45

Members
 • Content Count

  1,470
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Personal Information

 • Interests
  modelarstwo, fotografia, paintball, rower, rajdy.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W końcu czołg wygląda jak czołg, a nie kolejna nieudana interpretacja modelarskiej maniery. Co do podwozia to widzę to tak. Po roztopach znowu złapał mrozek ściął błoto. Model widział bym na zmarzniętej ziemi z resztkami zmrożonego śniegu na poboczach, a całość w pełnym słońcu. Gratulacje.
 2. Niebywałe jakiego uroku dodaje modelowi taka nawet najmniejsza podstawka i o ile sam model staje się o wiele bardziej realistyczny.
 3. Pozwoliłem sobie zrobić taki prosty fotomontaż, bo właśnie chciałem zobaczyć na czym polega fenomen tego kamuflażu. Chyba chodzi o to że kamuflaż przełamuje krawędzie czołgu i z daleka czołg wygląda jak krzak albo wygląda jak nie wiadomo co, ale na pewno nie czołg. Ciekawy kamuflaż, ale do wymalowania to już pewnie mniej. Gratulacje.
 4. Wielbłąd i figurka czołgisty to gumiaki i szwy ciężkie do usunięcia. Jedyne co to ostrą żyletką można powalczyć. Papier ścierny nie sprawdza się.
 5. Piasek zrobiony z gładzi gipsowej. Na to kolor bazowy, potem sidolux i delikatny wash z pigmentu Agamy "błoto" i utrwalony matem.
 6. Cześć. Zapraszam do oglądania. Brat bliźniak wylądował na froncie wschodnim. Warsztat Pozdrawiam.
 7. Cześć Średnio zadowolony jestem z malowania. Jeden błąd zrobiłem, ale jest jak jest i nie mam czasu poprawiać (malować od nowa) Zrobiłem otwarte włazy i pierwszy raz taki grunt średnio wilgotny - przesychający. Pozdrawiam.
 8. Figurki takie: http://meditationsonahobby.blogspot.com/2018/09/orion-172-german-ww2-panzer-soldiers.html Najlepsze jakie miałem w tej skali. Jedyny minus to fakt, że są gumiakami. Krzak to komosa ciernista plus listowie POLAKa.
 9. Faktycznie lufa ma za małą średnice. Dopiero zauważyłem jak robiłem fotomontaż ze zdjęciem oryginału. Czołg z Normandii wzorowany na oryginale. Malowanie jak i wersja czwórki nietypowa jak na ten okres. Dokładnie to czołg pochodził 22 pułku 21 Dywizji Pancernej. Z tego co czytałem to powrzucali do niej różne takie starocie i zdobyczne sprzęty. Śladów gąsienic brak ponieważ podstawka to wyschnięta czerwcowa gleba.
 10. Cześć. Ciężka walka z materią. Wraki z tych modeli robi się bezproblemowo. Ale zrobić model ze zdjęcia to już wyzwanie. Np. Podczas czyszczenia modelu do malowania odpadła lampa. Sporo się naszukałem i znalazłem. Gdybym robił wrak to lampę zrobiłbym oderwaną. Poza tym błotniki nawet fototrawione jakieś za wąskie są lub koła za bardzo wypuszczone (gąsienice wystawały poza błotnik) Efekt - koła napędowe wklejone na szpachlę i CA. Pierwszy raz robiłem krzaki z listowiem Polaka. I tak jak widać pierwszy raz robiłem model powiedzmy ze zdjęcia ;)
 11. Podstawka robiona pod film, który zmontowałem i wrzucam teraz. Nieskromnie napiszę, że to moja technika na którą od dawna pracowałem. Polecam.
 12. Już nie jest darmowa. Trzeba płacić na strefa.pl ;(
 13. Gąski wiszą nad ziemią ponieważ model nie jest wklejony w podstawkę. W większości modele sprzedaję, a klient woli mieć oddzielnie podstawkę i model.
 14. Tak to model FtF. A do kurzenia tym razem akryl Vallejo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.