Skocz do zawartości

Mazda Rx-8


koksik750

Rekomendowane odpowiedzi

Baza:

Pure White , Zero Paint's

Clear: 2k, Zero Paint's + Proszek niebieska perła, Wave

 

Zmiana:

Felgi 20" Trafficstar RTM

Listy płac na drzwiach.

 

W tym modelu po raz pierwszy popełniłem panel lines......

Koła dostały delikatnego washa.

 

DSC01677.jpg

DSC01678.jpg

DSC01679.jpg

DSC01680.jpg

DSC01681.jpg

DSC01682.jpg

DSC01683.jpg

DSC01684.jpg

DSC01685.jpg

DSC01686.jpg

DSC01687.jpg

DSC01688.jpg

DSC01689.jpg

DSC01690.jpg

DSC01691.jpg

DSC01692.jpg

DSC01694.jpg

DSC01695.jpg

DSC01696.jpg

DSC01697.jpg

DSC01698.jpg

DSC01699.jpg

DSC01700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu po raz pierwszy popełniłem panel lines......

 

I widzisz ,że model wygląda duuuużo lepiej, niż bez tego

Brakuje mi tylko jakiś ładnych fototrawionych tarcz hamulcowych... ale i tak jest piękna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna Rx-8 ,a najfajniejszy jest oczywiście lakier . Perła miodzio

 

Jedynie co można zarzucić temu modelowi to te kierunkowskazy w nadkolach ,tak jak by trochę wystawało ''szkło'' po za blachę, ale to chyba wina producenta ,albo ja sobie coś ubzdurałem

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta "lista płac" tutaj nie pasuje. Gdyby Mazda sprawiała wrażenie "ściganta" to spoko ale raczej kojarzy mi się z wozidełkiem do criusingu ;) W każdym razie wykonanie super i panel lines też ładne, mi pierwsze tak dobrze nie wyszły ;)

Ps. Planujesz w jakimś modelu otwierane drzwi lub bagażnik? Bo co do silnika to chyba te zestawy które najczęściej budujesz go nie posiadają jak WRC od Tamki?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co można zarzucić temu modelowi to te kierunkowskazy w nadkolach ,tak jak by trochę wystawało ''szkło'' po za blachę, ale to chyba wina producenta

Chyba jednak wina Marcina (ale rymłem)

Nawet gdyby Fujimi tak zrobiło to przecież można ciut dociąć/doszlifować

Pozwolę sobie łyżkę dziegciu do powyższych beczek miodu

Dla mnie ten model to - niestety - krok w tył - spodziewałbym się takiego jako drugi a nie jako dziesiąty

I tak po kolei:

- za grube linie podziału - pewnie robione markerem - niestety popełniłem to samo i musiałem spędzić kilka godzin na mozolnym likwidowaniu

- nierówne linie podziału pomiędzy kastą a spojlerami

- brak pogłębienia linii przy klamkach - jakieś takie jakby zalane farbą

 

Polerka OK i za to duży plus

 

Poza tym jedno pytanie - dlaczego nie zrobiłeś miniaturki swojej Mazdy ?!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kup jaśniejszy pisak"

 

Nie kupuj - nie warto - pisaki nie nadają się do tego celu w tej skali - może do 1:12

Mają jedną wadę - są za grube i bok pisaka maże górną część elementów - dlatego linie są takie grube - najlepsze rozwiązanie to rozcieńczony wodny akryl i po chwili patyczek z wacikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel lines były robione farbą a nie pisakiem.

Nie robiłem polerki - lakier jest ciut za grubo położony, dlatego te klamki tak wyglądają.

Mikey: jeśli model nie ma otwieranych drzwi itp to nie będę ich robił - nie bawi mnie to po prostu.

Faktycznie kilka baboli jest, ale tym modelem zamykam rozdział niedopracowanych modeli....(mam nadzieję )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym modelem zamykam rozdział niedopracowanych modeli

 

Poprzednie wcale nie "łapały się " do tej kategorii !! - Mazda to taki mały niewypał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.