Skocz do zawartości

Porshe Cayman S 1\24


jark

Rekomendowane odpowiedzi

Cayman skończony.Robiłem go ok 1 miesiąca,ale bardzo fajnie się go robiło.Ja się nie będę rozpisywał ,ale zapraszam do komentowania.Chętnie posłucham wasze uwagi.Na koniec kilka fotek mojego porshe.

P1190290.jpg

P1190288.jpgP1190289.jpg

Na koniec porównanie ze światłami od sprintera:

P1190293.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę te zdjęcia niewyraźne. Widzę na pewno, że był dzwon kołem o krawężnik;] Warto to poprawić bo się rzuca w oczy. Lakierek coś się mało błyszczy. Z dobrych stron to to, że (chyba) jest to dosyć schludnie zrobiony Cayman. Nie wiem tylko co to jest na przedniej szybie - środek u góry. Wyłamana z wypraski? BTW, ta czarna maska to Eclipse czy jakieś terenowe coś typu maverick? Na Twoim miejscu najbardziej popracowałbym nad bezbarwnym.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory przeciwmgielne nie wklejone. Niestety klej wyłazi, nie żałowałeś go sobie, lakier nie jest idealny. Niestety bije po oczach, że robiłeś go na szybkość (a i tutaj twojego brata pozdrawiam ). Nie rób tego na szybkość, bo to nie o to chodzi. Szczerze to moim zdaniem twojego wkładu w samochód jest mało. Wycięcie z wyprasek i sklejenie. Nawet za specjalnie ci się niczego nie chciało malować (no kasta i hamulce, szału nie ma). Następny model - dużo poświęcasz nad nim czasu, kujesz na pamięć poradniki, próbujesz coś robić najlepiej jak się da, nie wyjdzie, to do kreta i od nowa, aż wyjdzie. Tylko trzeba trochę cierpliwości i samozaparcia

 

Nie rywalizujcie z bratem na szybkość, ale na jakość.

 

Powodzenia w budowie następnego modelu, który oczywiście będzie o niebo lepszy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szkoda, że warsztat tak szybko i niespodziewanie się zakończył, bo zaczynało być fajnie, a tak jest kaszanka

 

Bardzo dobrze, że masz wsparcie, ale jeśli naprawdę chcesz zająć się modelarstwem na poważnie to podczas budowy musisz wcisnąć hamulec. Wybrałeś naprawdę fajny zestaw, z którego przy odrobinie cierpliwości, sumiennie prowadzonym warsztacie i radach kolegów mogłeś zmienić w naprawdę fajny model. Koledzy wymienili już niedoskonałości Twojego Caymana, więc nie ma sensu się powtarzać.

 

Bardzo dobrze, że jest schludnie, ale to za mało, żeby można było powiedzieć, że jest poprawnie. Sklejanie cywili to dość żmudna odmiana modelarstwa wymagająca dbałości o czystość i elegancki wygląd od początku do końca.

 

Koniec końców, jeszcze długa droga przed Tobą, ale mam nadzieję, że kolejny model będziesz robił wolniej. Jeśli tak się stanie, to myślę za kilka modeli będzie naprawdę fajnie

 

Powodzenia w kolejnych projektach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartiniOCP-Co do koła to chodzi ci o prawe lewe przednie koło?Na szybie to jest klej troszke wypłynoł i tak wyszło a ta maska to od huiundaia h-1 http://picturepush.com/public/1735297 © ja,brat wrzucił na neta.

 

Rabbit666- reflektory nie są założone bo zapomniałem jednego wyciągnąć i tak wyszło.Lakieru jest dobre kilka warstw.Chcę robić jako następny model Porshe Carrera GT.Napewno sprubuje go zrobić lepiej

 

kornik_69-Szkoła się zaczeła i idzie zima chciałem go skończyć.

 

Odpowiedziałem na pytania i zachęcam do komentowania jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.