Skocz do zawartości

Audi R8 SPYDER


mradams33333

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja pierwszy. R8 to jeden z moich ulubionych samochodów. Jak pisałeś, jesteś początkującym modelarzem. Widać trochę niedomalowań i proszę, abyś następnym razem wstawił zdjęcia a nie linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mi się podoba, jakbyś popracował nad czystością złożenia, uważał na ilość pakowanego kleju (znaczy paćkać to można i tubkę na element, byle by nie wylewało się tam, gdzie nie powinno), było by ekstra

 

Tylny zderzak to tragedia... Ni to przyciąć, ni to zgiąć w gorącej wodzie. Tu się Revell nie popisał. Ogólnie ten zestaw Revella wydaje się, jakby wypraska innego koloru była przez kogoś innego projektowana (czytaj: szare nie pasuje do czerwonego). Pewnie sam tego doświadczyłeś.

 

Czy model jest lakierowany i ewentualnie polerowany? Znaczy, wiem, że jest malowany (kasta), bo zderzak tylny jest w szarych wypraskach... Ale zapytać zawsze można

 

Po pierwsze - z kolejnym modelem zakładasz warsztat. Rady nie bieżąco, motywacja, ochrzan itp. to i efekty nieporównywalnie będą lepsze. yoda-plz.png?1A z mojej strony praca domowa na dzisiaj - poczytaj o robieniu linii podziału, bo dzięki nim model nie będzie się wydawał zabawkowy. Zastosujesz sobie to w kolejnym modelu. Moim zdaniem tutaj już nie warto (może mnie za to będą linczować) - z autopsji wiem, jedną rzecz się zrobi, to się 2 kolejne popsuje. Dlatego wolę zapamiętać błędy i nie powtarzać ich w kolejnym modelu, niż na tym etapie ryzykować popsucie czegoś.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mi się podoba, jakbyś popracował nad czystością złożenia, uważał na ilość pakowanego kleju (znaczy paćkać to można i tubkę na element, byle by nie wylewało się tam, gdzie nie powinno), było by ekstra

 

Tylny zderzak to tragedia... Ni to przyciąć, ni to zgiąć w gorącej wodzie. Tu się Revell nie popisał. Ogólnie ten zestaw Revella wydaje się, jakby wypraska innego koloru była przez kogoś innego projektowana (czytaj: szare nie pasuje do czerwonego). Pewnie sam tego doświadczyłeś.

 

Czy model jest lakierowany i ewentualnie polerowany? Znaczy, wiem, że jest malowany (kasta), bo zderzak tylny jest w szarych wypraskach... Ale zapytać zawsze można

 

Po pierwsze - z kolejnym modelem zakładasz warsztat. Rady nie bieżąco, motywacja, ochrzan itp. to i efekty nieporównywalnie będą lepsze. yoda-plz.png?1A z mojej strony praca domowa na dzisiaj - poczytaj o robieniu linii podziału, bo dzięki nim model nie będzie się wydawał zabawkowy. Zastosujesz sobie to w kolejnym modelu. Moim zdaniem tutaj już nie warto (może mnie za to będą linczować) - z autopsji wiem, jedną rzecz się zrobi, to się 2 kolejne popsuje. Dlatego wolę zapamiętać błędy i nie powtarzać ich w kolejnym modelu, niż na tym etapie ryzykować popsucie czegoś.

 

Pozdrawiam

 

 

Dzięki za porady i napewno z nich skorzystam

Co do samego mmodelu nie jest lakierowany ale bardzo starannie przezmnie wypolerowany. Z tym tylnym zderzakiem to jest tak jak mówisz , po pierwsze kto wkłada tak znaczący element samochodu w inny kolor (chyba że ktoś naprawdę nastawia się na lakierowanie ) sprawowanie elementu też jest fatalne. Wiem gdzie popełniłem błąd z klejem (i napewno się poprawie) chodzi ci pewnie o światła i właśnie ten tylny zderzak . Poprawilem go i zrobiłem co się dało(jutro dam zdjęcia)

Dzięki za to ze tyle napisałeś z następnym modelem będzie warsztat.

 

spory za błędy (pisałem z tableta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lamp czy szyb zakup sobie specjalny klej który można ze spokojem zdrapać jak nałoży ci się go za dużo.

Nie zostawia śladów na częściach.

Ja kupiłem taki:

http://www.mojehobby.pl/products/Humbrol-Clearfix.html

Jedyny jego minus jak dla mnie to za szybko wysycha :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.