Skocz do zawartości

DKM U-boat IX B 1/700 Hobby Boss


Fallstart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich oglądających.

 

Niniejszym pragnę zaprezentować efekt moich zmagań z pierwszym w mojej karierze pływadłem w dosyć "mikro" skali (11 cm długości).

 

Relacja warsztatowa znajduje się tutaj

 

Model z racji niedużej liczby elementów nie należy do bardzo skomplikowanych, czy też rozbudowanych. Kleił się bardzo przyjemnie, części są wykonane starannie, bez nadlewek, czy przesunięć. Spasowanie jest bardzo dobre, praktycznie szpachla nie była potrzebna. Bardzo fajny model na początek. Model sklejony został prawie w całości prosto z pudła, po namowach kolegów wykonane od podstaw zostały relingi kiosku i kadłuba.

 

Miłego oglądania...

 

galeria3.jpg

 

galeria9.jpg

 

galeria8.jpg

 

galeria7.jpg

 

galeria4.jpg

 

galeria6.jpg

 

galeria5.jpg

 

galeria2.jpg

 

galeria1.jpg

 

galeriazblizenie2.jpg

 

galeriazblizenie1.jpg

 

galeriazblizenie3.jpg

 

Jeśli wypali pomysł, o którym napisałem w relacji, to być może galeria zostanie jeszcze rozbudowana o dodatkowe zdjęcia. Zamierzam ukończyć jeszcze przynajmniej jeden model w konkursie, tak więc o tym, który z modeli wytypuję do oceny zadecyduję na koniec konkursu.

Edit:

Ponieważ okoliczności zadecydowały niejako za mnie (Su-22 nie udało mi się skończyć w terminie) więc model podlega ocenie

Nie liczę na jakieś medalowe miejsce, mam nadzieję, że dostanę więcej głosów niż ostatnio

 

Jak zwykle wszelkie uwagi mile widziane...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywne emocje od bardziej doświadczonych kolegów

 

No nieźle Fajnie, że podjąłeś się tych relingów.

A masz już zaplanowane jaki będzie drugi model?

 

W tych relingach to na plus zaliczyłbym tylko to, że w ogóle mi wyszły, bo wykonanie to nie powala... Szczególnie widać to na zbliżeniach niestety... No ale po tym modelu nabrałem chęci na następne mikroubooty i inne podwodniaki w tej skali (a Hobby Boss wypuścił ich trochę).

 

Drugi model w konkursie to będzie Su-22, o ile go skończę. Tzn w terminie powinienem się spokojnie wyrobić, tylko żeby mnie Mastercraft nie zdenerwował jeszcze jakimiś babolami

 

Poza tym coś mi się ostatnio ręce wyciągają do półki na której spoczywa Medicopter 117 Revella w 1/72 i nie wykluczone, że może dołączyć do konkursu... Ale na razie kombinuję jak tego U-boota wmontować do butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.