Jump to content

Fallstart

Members
 • Content Count

  238
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Personal Information

 • Location
  Twardogóra
 • Interests
  krótkofalarstwo - SQ6OEO
 • Occupation
  Belfer
 1. Myślę, że Banny najlepiej podsumował temat. Patrząc na sposób wydania tego modelu mi osobiście wydaje się mocno schizofreniczny - z jednej strony bardzo prosty, wręcz prymitywny model, z drugiej strony próba podejścia "profesjonalnego" do tematu - kolorowa instrukcja, 8 schematów malowania, itp. Jak jeszcze dołożymy eleganckie pudełko, określę to terminem (z góry przepraszam za dosadność) "gówna zawiniętego w kolorowy papierek po cukierku" Z drugiej jednak strony widziałbym jednak sens wydania takiego modelu - zakładając w miarę przyzwoite spasowanie części, byłby to idealny kandydat na pie
 2. Zainwestowałem 9.80 zł, kupiłem, mam i zrobiłem in-boxa: o tutaj Tylko się nie przestraszcie...
 3. Witam, korzystając z uprzejmości właściciela jedynego sklepu w mojej mieścinie, który nie boi się handlować modelami do sklejania, za całe 9.80 zł stałem się posiadaczem "nowości" wypuszczonej przez moją ulubioną manufakturę modelarską Ponieważ ów model budził sporo emocji w sąsiednim wątku, ku uciesze gawiedzi oraz w celach informacyjnych / hardcore / vintage / ku przestrodze (niepotrzebne skreślić) wrzucam in-box tego modelu (nie wiem czy to nie jest słowo na wyrost). Aha, przed kontynuacją lektury tego posta (a przede wszystkim przed obejrzeniem zdjęć) proszę zapoznać się z treścią u
 4. Moim zdaniem owiewkę założyłbym po pomalowaniu kadłuba i dołem położył paski kalkomanii na miejsce styku z kadłubem. Potem ew poprawki z pędzla. Owiewka pierwsza klasa (porównując ze stanem wyjściowym).
 5. Namawiam na paski z kalek z jeszcze jednego powodu. Teraz spokojnie możesz przeszlifować całość owiewki na gładko i ją wypolerować - pozbędziesz się rys a na dodatek na gładką powierzchnię paski z kalki się ładnie położą.
 6. Ten sam problem z oszkleniem miałem w konkursowym Fw-190. Ramki oszklenia zrobiłem po prostu z kalkomanii pomalowanej kolorem bazowym i pociętej na wąskie paseczki, następnie naklejonej na owiewce.
 7. Również dziękuję tym wszystkim, którym moje modele się spodobały na tyle, aby oddać na nie swoje głosy. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - po raz pierwszy udało mi się zdobyć miejsce "na pudle" z moim modelem. Przyznam się szczerze, że obserwując konkurencję po pierwsze nie robiłem sobie zbyt dużych nadziei a po drugie dopingowało mnie to do pracy nad moim modelem. Gratuluję i dziękuję wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim podziękowania i gratulacje należą się organizatorom, za fantastyczną atmosferę. JESZCZE RAZ DUŻE BRAWA!!!
 8. Relaksacyjnie.... Cóż, w końcu nasze hobby ma służyć właśnie relaksowi... Pozostaje mi się przyglądać, podziwiać i zazdrościć. A skala 1/48 kusi co raz bardziej.
 9. Dzięki Wyszło tak dramatycznie przede wszystkim przez te wszystkie niespodzianki. Prace nad Javelinem miałem rozplanowane mniej więcej tak, aby zostało jeszcze trochę czasu na zapas - jak widać się przydał Choć i tak niewiele brakowało - gdyby konkurs miał się zakończyć o 21.00 to finisz miałbym naprawdę z językiem na brodzie. Pewnie bym zdążył, ale odbiłoby to się np. na jakości zdjęć. Przyznam się, że znaczenie właściwego planowania prac modelarskich dotarło do mnie po obejrzeniu warsztatu z budowy Jaka przez Mikołaja. Oprócz fenomenalnego talentu modelarskiego, który zauważyli pewni
 10. I wychodzi na to, że to będzie jedyny śmigłowiec w kategorii Standard.
 11. No... jest mój konkurent, a już straciłem nadzieję Tak więc walka o ostatnie miejsce zapowiada się naprawdę ostra A tak serio - gratuluję ostatniego rzutu na taśmę. Model sympatyczny, biorąc pod uwagę materiał wyjściowy. Trochę traci wg mnie przez zdjęcia i galerię robiona na chybcika (w ostatnich zdjęciach balans bieli siada) oraz wydaje mi się zbyt brudny, ale to moje subiektywne odczucie, gdyż nie przepadam za "brudasami"
 12. On nie jest obrzydliwy... Bardziej powiedziałbym, że jest "piękny inaczej" Z resztą nie darmo Anglicy nazwali go "latawcem", "latającym trójkątem" (z tym to akurat się nie zgodzę - jeśli już to dwa latające trójkąty ), "łopatą", czy "żelazkiem" A co do czołówki konkursu - fajnie jest to przeczytać, ale zaraz pojawi się Kornik i sprowadzi mnie na ziemię...
 13. Dałeś radę... Gratulacje. Ale po konkursie prosiłbym (wręcz się domagam ) o jeszcze jedną galerię - ładna podstawka pustynna, no ew. ciemne tło i zdjęcia w świetle dziennym... Da się zrobić?
 14. Bo motto tego konkursu: "Nie odpuszczamy aż do ostatniej minuty..."
 15. [standard] Gloster Javelin F (AW) Mk 9 ZTS Plastyk
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.