Skocz do zawartości

S/Y "OPTY" Mirage Hobby 1:50


szkp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na prośbę Kermita zamieszczam galerię sklejonego przeze mnie modelu jachtu S/Y OPTY z Mirage Hobby w 1/50. Model zrobiłem we Wrześniu 2008 na technikę, do szkoły (moje gimnazjum nosi imię Leonida Teligi). Termin był dość krótki, więc w modelu jest masa błędów, niedoskonałości itp- największym błędem jest brak relingów. Tutaj jest relacja z budowy: http://www.mikromodele.fora.pl/plywajace-od-1-400-do-1-1-floating-from-1-400-to-1-1,28/sy-opty-1-50-mirage-hobby-relacja,1401.html . Model był malowany oczywiście w 100% pędzlem. Zdjęcia:

th_P9240020_1234972863.jpgth_1_1234973210.jpg

th_2_1234973251.jpgth_3_1234973289.jpg

th_4_1234973330.jpgth_5_1234973391.jpg

Wiem, że zdjęcia są trochę nieostre, ale nie mam możliwości zrobienia nowych- model aktualnie stoi w sekretariacie w mojej szkole.

 

Pozdrawiam, szkp

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za galerię. Ciekawie prezentują się żagle. Jak ja robiłem Opty, to był dla siostry na jakąś sesję zdjęciową "Zaginiony żeglarz" i miał mieć dość przybrudzone żagle, więc robiłem je z materiału i nie wyszły tak ładnie, jak Tobie. Chyba nawet gdzieś jest galeria tego mojego modelu na forum. Jeśli nie ma, to jest tutaj => LINK

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majorek, Linki rzeczywiście były przyklejane kropelką- nic innego nie chciało ich trzymać .

Kermit, Myślę, że gdyby w Twoich żaglach nie było tych odstających krawędzi materiału, wyglądałyby lepiej od moich- u mnie są fabryczne- wypraskowe (a raczej wytłoczkowe). Malowałeś pędzlem, czy aerografem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit, Myślę, że gdyby w Twoich żaglach nie było tych odstających krawędzi materiału, wyglądałyby lepiej od moich- u mnie są fabryczne- wypraskowe (a raczej wytłoczkowe). Malowałeś pędzlem, czy aerografem?
Żagle były robione "na szybko", bo termin naglił, a trzeba było jeszcze zdjęcia porobić. A co do malowania, to zarówno aerografem jak i pędzlem - zależy od części. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Przyznaję, że olinowanie masz dużo lepiej zrobione niż ja... Ale zaś mogę dodać, że zdjęcie mojego modelu na "pełnym jeziorze" wygrało jakiś konkurs fotograficzny, w którym brała udział moja siostra.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję moje zdjęcia nie są zbyt udane, wręcz fatalne i nie oddają rzeczywistości. Stoi teraz ten modelik u mego kolegi na telewizorku i cieszy oko żeglarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.