Skocz do zawartości

ORP Błyskawica (1:400, Mirage Hobby)


Kermit

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie udało mi się dokończyć jeden z moich ulubionych okrętów Polskiej Marynarki Wojennej. Podobnie, jak Grom (który de facto został później ukończony), chciałem wykonać go najstaranniej. Jednak błędy, jak to błędy, musiały się wkraść.

 

Model ukończony 29 września 2006, lecz sfotografowany dopiero dzisiaj (16 stycznia 2007). Ilość pracy: ok. 92h (łącznie z malowaniem i naprawą).

 

Trochę danych technicznych:

Producent: Mirage Hobby

Skala: 1:400

Wymiary: 290 x 32 x 100

Ilość części: 133

 

Uprzedzając od razu komentarze dotyczące grubości nici używanej do olinowania dodam, iż zakupiłem nitkę podobnej grubości, jaka jest standardowo dokładana do zestawu N/S Savannah produkcji Revella, o podobnej skali. Ta sama nitka służy jako olinowanie do Gromu, Metalowca oraz będzie służyła (prawdopodobnie) do Burzy, jako że wszystkie te modele znajdować będą się na jednej dioramce.

 

A teraz trochę zdjęć:

 

99ce94cff01ac34bm.jpg 61be870d53632a5dm.jpg 303870bd30042fe5m.jpg 2232fa5893114500m.jpg 11283fb60a3a1575m.jpg 5d048e126261d06cm.jpg

 

Pozdrawiam!

 

PS: Zapraszam na moją stronę, gdzie znajduje się jeszcze opis kilku innych zbudowanych przeze mnie modeli:

http://kermit.cs.ajd.czest.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit

Wywal te nitke! Jest tyle cienkiego drutu np w cewkach. I olej to ze jest takiej samej grubości jak ta dodawana do jakiegoś tam modelu. Jest za.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ari, jak uważasz, którą opcję mam wybrać:

 

1. Zdjąć nitkę ze wszystkich modeli i zastosować we wszystkich coś cieńszego;

2. Zostawić te już gotowe modele, a na nowych stosować coś cienkiego i wtedy na dioramie niektóre będą miały nić a inne coś innego;

3. Robić wszystkie nowe modele po staremu;

 

?

 

Na dioramie chcę mieć 4 modele polskiej MW oraz jeden do dwóch III Rzeszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uda Ci się zdjąć te powrozy nie uszkadzając modelu, to punkt 1. Jeżeli nie to punkt 2 lub punkt dodatkowy: zrobić modele jeszcze raz z cienkim olinowaniem (poza drucikami możesz wypróbować ciągniętego nad płomieniem plastiku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele masz ładne, nitke masz brzydką!

Zmień na wszystkich modelach nitkę na coś innego.

 

Co do dio-rki, Pewnie masz jakąś koncepcje, ale ja jakoś tego nie widze.

Zwłaszcza ze Groma masz z innego okresu niz Błyskawicę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Ari, nić zdecydowanie za gruba, jeśli chodzi o dioramkę to albo mi coś umknęło albo Metalowiec i Grom nie wspominając o okrętach III Rzeszy raczej nie mogły się spotkać w jednym miejscu. Weź kilkocentymetrowy kawałek ramki wtryskowej po częściach, przypal ją po śrotku i rozciągnij, zobaczysz coś ciekawego, co ci się może przydać w robieniu olinowania na kolejnych modelach. A modelik generalnie przyjazny dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORP Metalowiec i ORP Grom nigdy się nie spotkały. Grom został zatopiony w Rombakken 4 maja 1940, a Metalowiec wszedł do służby 13 stycznia 1988, tak więc nie mieli szans na spotkanie.

Kto jednak powiedział, że diorama musi przedstawiać sytuację, która zdarzyła się / mogła się zdarzyć na serio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.