Skocz do zawartości

Opancerzony RSO - prototyp 1:35 żywica


Przemo1CK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zaczynam prace nad modelem "Gepanzerte RSO" z Blitz Workshop. Model żywiczny + blaszki. Na pewno jakąś podstawkę dorobię. Była do dziwaczna modyfikacja standardowego RSO. Pojazd posiadał podwójne połączone podwozie standardowego RSO, oraz dwa silniki. Żeby było śmieszniej podwozie skonstruowane było "tył na przód" w stosunku do pierwowzoru. Silnik osłonięto prowizoryczną konstrukcją z płyt pancernych.

Oto oryginalne foto:

th_RSOspecialprototype.jpg

 

a tu pudło, części modelu i dodatki:

th_DSC07240.jpgth_DSC07239.jpgth_DSC07237.jpg

 

W pudle znajdują się:

 

58 elementów żywicznych

34 el. fototrawionych

2 el. metalowe

 

Do tego:

żywiczne gąski z Accurate Armour

metalowe Panzerfausty i skrzynie żywiczne z RB Model

Dwie beczki paliwowe z el. fototrawionymi

 

I tymczasem to tyle, kolejne foty za kilka godzin

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te akurat są dokładnie takie jak w oryginale, co prawda technika odlewu odbiega od norm, ale po oszlifowaniu są niezłe. Choć oczywiście biorę pod uwagę tą opinię. Popracuje nad zębatkami dziś i nad formą do odlewów, postaram się o odlew bez potrzeby szlifowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie widziałeś z Dragona z Pakiem, w tym nowym jezdne już poprawili. Modelkasteny z gąskami miały być w zestawie, ale się z nimi nie dogadałem, dorwałem żywiczne gąski ze szkockiego Accurate Armour.

 

Mój cel na dziś - zrobić zębatki jak ruski Tank:

A274-1.jpg

 

Praktycznie nie trzeba nic robić przy takich

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Rafał - gąski Accurate Armour w zestawie, wczoraj mi podesłali świeże odlewy.

 

Pozostaje zębatki odlewać lepiej.

 

Co do ceny - będzie, a właściwie jest drożej, niż Dragon - to żywiczny model, także cena jak za żywiczny. Co do dostępności - na kraj nie planuje raczej jakiejś sprzedaży, może okazyjnie - wsio zagranicę

 

Zaraz foty podwozia wrzucę, tylko drugą stronę gąsek dokleję.

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Rafał - gąski Accurate Armour w zestawie, wczoraj mi podesłali świeże odlewy.

 

Pozostaje zębatki odlewać lepiej.

 

Co do ceny - będzie, a właściwie jest drożej, niż Dragon - to żywiczny model, także cena jak za żywiczny. Co do dostępności - na kraj nie planuje raczej jakiejś sprzedaży, może okazyjnie - wsio zagranicę

 

Zaraz foty podwozia wrzucę, tylko drugą stronę gąsek dokleję.

 

Pozdrawiam

Przemo

a szkoda bo model ciekawy

nie rozumiem tylko tłumaczenia że ma być droższy od dragona bo żywica -tutaj przykładem może byc Panzer Art jakość śwetna i ceny przystepne a dostepność-od ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na rynek kompletnych modeli żywicznych. Panzer Art to aktualnie akcesoria. Sam jestem w trakcie przygotowywania serii przeróżnych akcesoriów do pojazdów kołowych, jak i gąsienicowych. Poza tym ja jestem sam jeden, rąk mi brakuje, nie mówiąc już o czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, nie ma co porównywać. Moim pierwszym w życiu odlewem był mój pierwszy produkt. A wiem, że nawet zwykli modelarze mają większe doświadczenie w odlewnictwie, niż ja. Po prostu tym żyję na co dzień, więc tym się zająłem - co będzie się zobaczy Jestem jak zawsze dobrej myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - trochę świeżych fotek:

 

th_DSC07248.jpgth_DSC07249.jpgth_DSC07250.jpg

 

th_DSC07251.jpgth_DSC07252.jpgth_DSC07253.jpg

 

 

Jak widać na powyższych fotach: podwozie już zmontowane, wraz z gąskami - które mocowałem przy użyciu suszarki do włosów Także elementy sterujące, albo jak kto woli detale kabiny zostały już zmontowane. Pozostała przednia osłona silników, burty i ławki i można malować

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mały "apdejcik":

 

th_DSC07266.jpgth_DSC07267.jpgth_DSC07268.jpg

 

Model właściwie gotowy, brakuje siedzeń, ale ich nie doklejam, osobno się pomaluje.

 

Mierzu to żadna tajemnica, dużo robiłem tutoriali o malowaniu, z Pactrami to żadna filozofia

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.