Skocz do zawartości

PZL.37 Łoś 1:72 Plastyk


Michał_86

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie sobie zakupiłem model PZL.37 Łoś w skali 1:72 firmy Plastyk który będzie u mnie za mniej wiecej tydzień i chciałem sie zapytać tych którzy już ten model składali jakich farbek mi potrzeba żebym kupił zawczasu?

 

Może autor tego tematu mógłby mi coś napisać

viewtopic.php?t=2098

 

 

Dodam jeszcze że do tego samolotu podchodzę trzeci raz, poprzednie modele sklejałem majac 8-9 lat i niedługo po sklejaniu trafiały spalone i połamane do śmietnika

 

Łoś był moim pierwszym modelem i chce go wykonać wreszcie z maksymalną dokładnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie zakupiłem model PZL.37 Łoś w skali 1:72 firmy Plastyk który będzie u mnie za mniej wiecej tydzień i chciałem sie zapytać tych którzy już ten model składali jakich farbek mi potrzeba żebym kupił zawczasu?

 

Może autor tego tematu mógłby mi coś napisać

viewtopic.php?t=2098

 

 

Dodam jeszcze że do tego samolotu podchodzę trzeci raz, poprzednie modele sklejałem majac 8-9 lat i niedługo po sklejaniu trafiały spalone i połamane do śmietnika

 

Łoś był moim pierwszym modelem i chce go wykonać wreszcie z maksymalną dokładnością.

 

 

 

Góra to farba pactry Polish khaki II a dół to tez pactra Polish Blue II.

Gdybyś chciał się czegoś jeszcze dowiedzieć pisz na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Budowa rozpoczęta, póki co skleiłem ze sobą skrzydła oraz pomalowałem wewnętrzną stronę kadłuba na zielono (Humbrol 88) oraz "gałki" i "przełączniki" na srebrny kolor (Humbrol 11). W sumie troche sknociłem przy malowaniu "gałek", zamalowały mi się na srebrno też ich okolice ale jak założy się szybke to widać jedynie srebre gałki i zielone tło, wiec jest dobrze

 

image2fp0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomalowałem wewnętrzną stronę kadłuba na zielono (Humbrol 88)

 

Nie siedze w temacie ale o ile pamietam to powinien to byc kolor srebrno-aluminiowy

 

Michał przecież podawałem ci linka na PW jak masz pomalować wnętrze Łosia! Okonek ma rację wnętrze powinno być srebrno-aluminiowe.

 

 

Edit :

Tak powinno być pomalowane wnętrze :

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=29107&highlight=%B3o%B

 

Z kolorem wnętrza Łosi i Karasi jest wiele niejasności być może w monografii Łosia autorzy rozwiali hipotezy (nie wiem nie miałem książki w ręku). Na 100% pewne jest to że w przednia część dziobu zwana "szklarnią " ma być pomalowana kolorem khaki bo gdyby był to srebrny widoczność w kabinie była by słaba wręcz nie możliwa ( srebrna farba + plus promienie słoneczne ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszkę sie pośpieszyłem może, chęć jak najszybszego zobaczenia go w całości musiała doprowadzić mnie do błędnych wniosków że tak będzie lepiej :P

 

Znalazłem wersje papierowego modelu Łosia w skali 1:33, wnętrze wygląda tak:

 

page031cq4.jpg

 

Jakie te kolory mogą mieć numerki w Humbrolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszkę sie pośpieszyłem może, chęć jak najszybszego zobaczenia go w całości musiała doprowadzić mnie do błędnych wniosków że tak będzie lepiej :P

 

Znalazłem wersje papierowego modelu Łosia w skali 1:33, wnętrze wygląda tak:

 

page031cq4.jpg

 

Jakie te kolory mogą mieć numerki w Humbrolu?

 

Pośpiech to najgorsze co może spotkać ciebie w modelarstwie. Jak będziesz się spieszył to nic ci nie wyjdzie i się zniechęcisz. Ja na twoim miejscu nie sugerowałbym się planami kartnówki. Przeczytaj ten wątek tutaj była dość długa dyskusja na temat wnętrza Łosia.

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=22172&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec bedzie tak:

 

Wnętrze:

Khaki (26) + srebrny (11) + na karabiny czarny (33) + na przełączniki "komputer" czarny (33) lub czarny metaliczny (201) + siedzenia brązowy (133)

 

Zewnątrz:

Góra Khaki (26), dół (47+28) + na obręcze silników brązowy (133) + "ramiona" silników czarny (33) + łopaty śmigieł srebrny (11) + "przed silnikiem" takie kreski (dwie widocznie na fotce nr.5) na kolor srebrny (11) + opony czarne (33) + "nogi" srebrny (11).

 

 

To chyba tyle albo może coś inaczej? Bo jak już zamówie farbki to będzie po ptokach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego silniki gun metel? nie rozumiem kolegi

 

Gdy ja robiłem swój model tak mi doradzili !! A na jaki kolor każą w instrukcji pomalować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Michał robiłeś drugi model czy tamten rozkleiłeś ?? Kokpit pomalowałeś tak jak trzeba.

Owiewka jest za grubo pomalowana i wyszło ci poza linie . Jaką farbą ją malowałeś akryla czy emalia? W połówkach kadłuba widać niedomalowania popraw je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten sam :P Na poprzednich fotkach był tylko złożony i ustawiony tak by sie nie rozleciał przed zrobieniem zdjęć :P

 

Farby Humbrol, emalie.

 

Wewnątrz kadłuba już nic nie mogę zrobić, wczoraj go skleiłem i przykleiłem skrzydła.

 

image1sa4.jpg

 

Dziś go pomaluje. Najbardziej boje sie spodu, będzie trzeba mieszać farby.

 

Duży problem był z tylnymi skrzydłami. Musiałem wcześniej odciąć takie wypustki co były z tyłu i na nie miały wejść tylne skrzydła ale nie dało się ich wcisnąć, a na siłę tylko się rozkraczały, wiec odciąłem. Później trzeba było patrzeć pod każdym kontem czy jest tak jak być powinno :P Za pierwszym razem patrzyłem tylko z jednej strony a jak spojrzałem do przodu był prawie X A później do góry nogami nasunąłem stateczniki pionowe, wiec albo bym miał kółeczko na górze lub skrzydła skierowane na dół.

 

Ale już wszystko jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już go malujesz?! Powinieneś zaszpachlować dziury i zalać linie łączenia kadłuba CA. Jak malujesz pędzlem to używaj Pactr będzie ci się lepiej malowało. Bo gdy pędzlujesz emalią to zostają smugi ( chyba że ją dobrze rozcieńczysz). Owiewkę gdybyś pomalował pactra ( w tym przypadku Polish Khaki II) to mógłbyś linie poprawić wykałaczką .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszpachlować. Co trzeba kupić?

 

Szpachlę modelarską ! Był o tym temat na forum w dziale Jak to zrobić i pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przeglądnij ten wątek:

viewtopic.php?t=1972&start=0

Dużo się dowiesz z niego i na pewno wybierzesz jakąś szpachle

Następnym razem użyj opcji szukaj może okazać sie bardzo pomocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.