Skocz do zawartości

Mercedes L3000 DAK Tankstelle Transpoorter - Italeri - 1:35


Przemo1CK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jak widać mamy 26 dzień marca - dołączam do konkursu, mam nadzieje zdążyć

Postanowiłem wykonać Model mercedesa z Italeri, popularnej ciężarówki w wersji DAK. A do tego będzie to ciężarówka do transportu paliwa.

 

Oto inbox modelu oraz dodatki jakich użyje do budowy:

Kalki, których użyje widoczne są na rysunku u góry z prawej strony ( szary blitz, oczywiście zapożyczę tylko kalki "paliwowe" )

bisonopelblitz.gif

DSC08339.jpg

DSC08338.jpg

blachy.jpg

beczki.jpg

PLUS-0244.jpg

fotka zpożyczona ze strony ecomodelismo.com

Dodatkowo poszedłem za radą kolegi modelarza i wyrwałem koła z łańcuchami ze starego modelu - użyje ich w tym a "czyściutkie" żywiczne zostawię na lepsze czasy

 

Fotki są z wczoraj, przez noc popełniłem już praktycznie całe podwozie. Teraz mam zamiar zrobić pakę, z ruchomą burtą ( działam właśnie przy zawiasach). Oraz mam nadzieje zacząć dziś pierwsze prace malarskie.

 

P.S. Mam nadzieje, że pomysł się podoba i że uda mi się go skończyć na czas. Fotki już z budowy wstawie później.

 

 

Pozdrawiam

Przemo

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nom już poprawiłem.

 

A to fotki z nocy...

 

Jak widać podwozie przerobione troszkę, dodałem żywiczny napęd 4x4 z plusmodel. Zacząłem przerabiać standardowy silnik italerki na zgodny z moimi monografiami oraz dodałem żywiczną chłodnice i cały panel kabiny i przedziału silnika zarazem ( verlinden ) i na koniec przerobiłem podłogę w kabinie na płytkę ryflowaną. Klejąc kolejne elementy myślę już o malowaniu.

 

Widzę go oczywiście jako wersja pustynna, więc wykonam mocno poobijane elementy, do tego na pace ślady po paliwie. I myślę pomalować na kolor minii jedną z klap maski silnika.

 

th_silnik.jpgth_DSC08341.jpg

 

th_DSC08340.jpgth_deskarozdz.jpg

 

th_chlodnica.jpg

 

P.S. Koła widoczne na fotce już odstawione, użyje tych z łańcuchami.

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny "apdejt":

 

Jak widać blaszki poszły w ruch, wykonałem zawiasy na burcie paki ( ruchoma klapa), jednak ten najbliższy nie wyszedł najlepiej i drucik musiałem zagiąć i dokleić do burty. Myśle, że ten problem usunę przy malowaniu. Trójkąt na dachu również będzie ruchomy, lecz już nie jest to zadanie na dziś.

 

Psiknąłem przed przyklejaniem blach farbę szarą na podwozie, niestety niepotrzebnie, gdyż zcierać musiałem w miejscach przyklejenia kolejnych elementów. Dodałem stelarzyk z kanistrami ( znalazłem w moim pudełku "rozmaitości"), skrajnie, lub jak ktoś woli ładniej - wskaźniki szerokości pojazdu ( wykonane ze szpilek odpowiednio zagiętych w miejscach łączenia ze zderzakiem), oraz myślę najlepsza rzecz jeśli chodzi o "instalowanie" blach w tym zestawie: wywaliłem cały plastikowy grill wewnątrz i wkleiłem tam samą blaszkę ze znaczkiem Mercedesa, dzięki temu widoczna będzie chłodnica. Aha jeszcze powalczyłem z tym mikroskopijnym znaczkiem mercedesa nad grillem- mój komentarz : masakra

 

oto fotografie:

 

th_DSC08349.jpgth_DSC08347.jpg

 

th_DSC08346.jpgth_DSC08345.jpg

 

th_DSC08344.jpgth_DSC08343.jpg

 

th_DSC08342.jpg

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Z tego co foty widziałem to używał. Łańcuchy wiadomo - zimowe. Ale widziałem fotkę niemieckiej kolumny transportowej wiozącej paliwo prawdopodobnie do Libii, lub odwrotnie. Kilka pojazdów miało widoczne łańcuchy. A droga jak pamiętam to sam piach, więc idealna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Właśnie podziałałem z podwoziem, troszkę pokolorowane oraz "obite", oczywiście to nie koniec prac nad nim. Zamontowałem jeszcze mokre koła. Oczywiście pójdzie na nie pigment jeszcze. Jutro zabieram się za górne elementy pojazdu, gdyż pusto coś na tym podwoziu a poza tym koniec konkursu tuż tuż

 

th_DSC08367.jpgth_DSC08366.jpgth_DSC08365.jpg

 

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzięki dzięki, chociaż jeden obserwator

 

Oto kolejny "apdejt":

 

Tym razem celem było wykonanie oznaczeń paki, dzięki czemu ostatecznie pojazd będzie w malowaniu:

 

II Batalionu "Von der Heydte" należączego do Dywizji Spadachroniarzy Ramcke'go.

 

Ad. do paki: brakuje jeszcze oznaczeń rejestracyjnych, klamerek (ruchomych) aby możnabyło zamykać burtę. Dodatkowo na desce zawieszonej na łańcuchach będzie oznaczenie przpominające o zachowaniu bezpiecznej odległości.

 

th_DSC08373.jpgth_DSC08372.jpgth_DSC08371.jpg

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko malowane pędzelkiem?

 

Obicia tak, białe tła kalek też. Reszta aero.

 

Oki tymczasem działam nadal z silnikiem i kabiną. Dorabiam okablowanie wewnątrz. Wykonałem ruchomą klapę silnika, jak widać muszę dorobić "nóżkę" bo nie ma czym podtrzymać w pozycji otwartej.

 

Silnik robię według zdjęć, oczywiście nie odwzoruje w 100 %, lecz zawsze będzie zbliżony do oryginału. Jeszcze pare detali i biorę się za malowanie kabiny i osadzanie jej na ramie.

 

th_DSC08375.jpgth_DSC08376.jpgth_DSC08377.jpg

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff właśnie pomalowałem kabinę, wraz z elementami wewnętrznymi. Za moment kalki oraz filtry i wash. Do tego mam przygotowaną podstawkę więc zakończenie jeszcze dziś, ale póki co pełne skupienie - działam dalej:

 

th_DSC08378.jpg

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I udało się ! Począwszy od dnia 26 marca, aż do dziś (tj. 3 kwietnia), po wyczerpujących nocach siedzenia nad modelem, spania po 3 godziny dziennie - skrajnie wyczerpany zapraszam do galerii

 

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.