Skocz do zawartości

Muzeum Historii wojskowości w Brukseli (FOTO)


hanadam

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z krótkiego urlopu wyskoczyłem na kilka dni do Brukseli. Z jakiejś poprzedniej wizyty zapamiętałem m.in. , ze mają tam fajne muzeum wojskowe. Z tym, ze jak byłem tam kilka lat temu to wszędzie były znaczki z przekreślonymi aparatami, więc wziąłem tylko w kieszeń małą małpkę.... no i pożałowałem, bo ograniczenie znieśli...

30_dsc08767.jpg

No ale popstrykałem tym co miałem - i kilka fotek wrzucę na zachętę - jeśli ktoś byłby w "stolicy Europy" to warto zajrzeć do Musée Royal de l'Armée et de l'Histoire Militaire.

Na początku może mało przyjemny fakt... ale miło , że poinformowali ;)

30_dsc08722.jpg

Ogromną część Muzeum zajmują ekspozycje dot. XIX wieku... ale wiadomo - Napoleon... Waterloo... to wszystko mieli na miejscu

Ja rzuciłem się od razu do hali lotniczej. Szkoda , ze to wszystko wymieszane tak strasznie... tylko na galeryjce na piętrze wokół hali ładnie stoją samoloty z I W.Ś.

30_dsc08684.jpg30_dsc08694.jpg30_dsc08696.jpg30_dsc08691.jpg

A poza tym lekko mnie wkurza, że prawie wszystko ma te ichnie czarno-żółto-czerwone kokardy... brrr

30_dsc08701.jpg30_dsc08697.jpg30_dsc08700.jpg30_dsc08705.jpg

No to może jeszcze kilka fotek.... jak znajdę trochę czasu to spróbuję wrzucić więcej... tylko żal , że aparat był byle jaki :(

30_dsc08715.jpg30_dsc08664.jpg30_dsc08623.jpg30_dsc08657.jpg

Jeszcze dodam , ze na wewnętrznym dziedzińcu stoi kupa żelastwa... ale na chwilę obecną oczywiście bez podpisów... i wymieszana straszliwie chronologicznie :(

30_dsc08599.jpg30_dsc08604.jpg30_dsc08610.jpg30_dsc08600.jpg

Aha....a przy wyjściu z hali lotniczej obok Enerdowskiego Mi-24 zaparkował jakimś przypadkiem szkopski Renault UE

30_dsc08594.jpg

 

 

Oficjalna Strona Muzeum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... zastanawiałem się gdzie umieścić ten temat... ale pomyślałem, ze skoro są zarówno samoloty jak i pojazdy to nie wrzucę tylko do jednej grupy. A tu któryś z modów przerzuca post w którym jest 5 pojazdów i kilkanaście samolotów do [M] i teraz żaden "lotnik" tu nie zajrzy :( - to już lepiej umieścić to w - bo chcę dodać tu jeszcze kilkadziesiąt fotek, głównie lotniczych...

 

Edit...Mówisz i masz Mod...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zainteresowanym odpowiadam : Muzeum jest w Parku "jubelpark" pośrodku między stacjami metra "Schuman" (gmach UE) i "Merode".

Wstęp BEZPŁATNY (płatne jest sąsiadujące z nim Muzeum Motoryzacji).

Wolno fotografować W środku sklepik pamiatkowo-modelarski... ale drogi i mały wybór. Jak ktoś szuka dobrego sklepu to polecam "POINT50" nad stacją metra Annessens w samym centrum.

.jpg]31_dsc08569[1024x768].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.