Skocz do zawartości

Bf-109 G-14 Academy 1:72 (projekt grupowy)


Paws

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam relację (chyba jako pierwszy), trochę wstydliwie

Modelik bedzie praktycznie prosto z pudełka, wzbogacony jedynie o własnoręcznie wykonane dodatki.

Pracę zacząłem w miniony weekend, oto co zrobiłem do tej pory:

00b58b896fc884e5m.jpg

5813e63dcadb5617.jpg

Popracowałem nad wnętrzem: dorobiłem pasy i pedały steru kierunku,przykleiłem drążek sterowy, po pomalowaniu przetarłem "podłogę" i fotel metalizerkiem d19a1d1a6dd8e545.jpg

b4190ba00e7e1cf6.jpg

08e051acbc0413e4.jpg

789b577d6331111f.jpg

Postanowiłem wzbogacić wnętrze w oparciu o fotki i rysunki orginału jak i zdjęcia modeli wszelakiej maści (przede wszystkim w skalach 1:32 i 1:24), przejrzałem też w necie "orginalne" blaszki..

Oto efekty:

Rozbudowałem "podłogę" o 3 dodatkowe elementy (nie pytajcie co to bo nie wiem, ale orginał tak ma )

792b46f2b6b32f57m.jpg

 

W lewej"burcie" umieściłem "listwę" górną z 3 "wajchami"

881d08984337e5aa.jpg

5fb161f1d16433d0.jpg

 

Z blaszki perforowanej i karty telefonicznej konsolę sterowania silnikiem (na wyznaczone miejsce w kadłubie nakleiłem folię samoprzylepną następnie obrysowałem kształt cienkopisem, nakleiłem na blaszkę-wyciąłem w odpowiednim kształcie, nakleiłem na kartę, ponownie wyciąłem potem szlifowanko. Dorobiłem wajchy i jakiś "walec" i gotowe: :-D )

d3e3b4ae5c1b22b6.jpg

4e1f77699649ea45m.jpg

97f4109b78fb6488.jpg

wklejona już na swoje miejsce konsola sterowania silnikiem:

388745171ff38c24.jpg

 

 

prawa"burta" na razie ma dodany jeden element..

f044c55f72635a7cm.jpg

 

W klejony "kokpit" do kadłuba (na razie do prawej "burty")

18d077948dc4c793.jpg

 

fc1ce4509e9eda03.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pierwszy owoc projektu powstaje !! Do mojego modelu jeszcze daleko! Powodzenai życzę! Popraw te pasy są jakby porysowane i te zapcięcia poamluj na srebrno , przybrydz troche kokpit i pasy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają być "pocięte" imituje to dobrze "skórę" w realu to inaczej wygląda weź pod uwagę jak duże jest powiększenie zdjęcia. Kokpit został przetarty metalizerkiem i to mu wystarczy brudzenie moim zdaniem nie jest konieczne. Klemerki są pomalowane "alluminium" a potem "przetarte" gunmetalem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają być "pocięte" imituje to dobrze "skórę" w realu to inaczej wygląda weź pod uwagę jak duże jest powiększenie zdjęcia. Kokpit został przetarty metalizerkiem i to mu wystarczy brudzenie moim zdaniem nie jest konieczne. Klemerki są pomalowane "alluminium" a potem "przetarte" gunmetalem.

Pozdrawiam!

Dlamnie to nie wyglada jak imitacja skóry ! Weź pomaluj jeszcze raz te pasy widac że są niedomalowane! A co do tych klamerek pewnie to wina foty ale wydają sie nie pomlowane.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deco co ty tak krzyczysz nie mozesz normalnie (mówić)pisać.

Paws dlamnie jest git byle tak dalej

Jeden wykrzyknik oznacza krzyk nie sądzę! A po zatym wyrażam swoje zdanie i na tym polega chyba komentowanie modeli na forum co jest dobrze a co źle. Paws szybko ci idze więc niedługo będzie pierwszy projektowy model . Może dzięki temu będzie więcej chętnych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pierwszy owoc projektu powstaje !! Do mojego modelu jeszcze daleko! Powodzenai życzę! Popraw te pasy są jakby porysowane i te zapcięcia poamluj na srebrno , przybrydz troche kokpit i pasy!

 

Ja naliczylem 5

I tylko ztwierdzam fakt i nie mam namysli nic zlego.

p.s Dlamnie jest koniec tematu (!) niechce zasmiecac czyjegos watku.

 

 

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dalsza częśc relacji-od razu kilka etapów z przedziału 2 wekendów

Dodałem jeszcze jeden element wnętrza (jest już teraz wystarczająco bogate ). Została sklejona bryła samolotu-kadłub + skrzydła, przyklejona osłona km. Wstępny delikatny szlif. Teraz czeka mnie,żmudne szpachlowanie i szlifowanie.

3d5313b4d92ab518.jpg

5ce83f9e43008cd3.jpg

e97815faea9b81e2.jpg

Jak zawsze zabezpieczyłem "okolice" szpachlowania taśmą maskującą (Tamijka)-ułatwia to usunięcie nadmiaru i właściwe "upchanie" szpachli w szpary..

3e2262f93ddc71a8m.jpg

51785cad90b27017m.jpg

Pomalowałem też koła podwozia głównego (ranty wymagają jeszcze minimalnego retuszu pod lupą+metalizerek i brudzing).

913abfbeea7d1caf.jpg

21275503df9dafc5.jpg

taśma maskująca zdjęta. Na zdjęciach widać ze szpachla jest tylko tam gdzie ma być, jak również łatwo ją teraz będzie zeszlifować..

f353f49a6f26b1de.jpg

Doklejone wytłoczenia po bokach i usterzenie ogonowe, kadłub przeszlifowany.

326e093c662b9433.jpg

Samolot dostał podkład pod biały (przeszlifuję go jeszcze papierkiem 2500, co by lepiej farbę trzymał), przy białej Pactrze i pędzlu bedzie on praktycznie niewidoczny, no ale dałem co by "realniej" było..

4fd83b5e9dab1092.jpg

 

Dorobiłem celownik..

b214de953194c9e8.jpg

3377a78afb2f46f6.jpg

31f52954c1235b7f.jpg

..i umieściłem go w kabinie.

d955919df261f37f.jpg

7ff2125ffe2512d0.jpg

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Paws widze że idzie ci to szybko oby tak dalej !! Ja narazie jakoś nie moge się zebarć za swojego " mietka". Kibicuje dalej dobrze ci idzie!

A to malowanie takie będzię czy to podkład???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

A powiec no jak Ci się ten model skleja. To znaczy czy części w miare pasują i czy dużo szlifowania będzie. Bo ja kiedyś już się miałem ze niego brać, ale jakoś nie wyszło, lecz nadal jest w moich planach.

 

Gites celownik [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasowanie takie sobie. Nie rewelacyjnie spasowane połowki kadłuba, centroplat i "osłona" kaemów. Szpachla konieczna ale nie wiadro. .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deco jak napisalem wyżej to jest li tylko podkład..malowanie będzie zimowe Hartmanna.

 

Pozdrawiam Serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deco jak napisalem wyżej to jest li tylko podkład..malowanie będzie zimowe Hartmanna.

 

Pozdrawiam Serdecznie!

Widocznie nie zauważyłem ! Już sie bałem. Pracuj dalej może i ja złapie chęć na Messera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego się bałeś?!Chyba nie myślałeś że tak pomaluję??!! (weź mnie nie osłabiaj)

Jak by to nie miał być podkład to byłby taki: viewtopic.php?t=1385

Wiesz to tak na wszelki wypadek! Czekam na dlasze relacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Na razie brak czasu mi mocno doskwiera, nawet weekend odpada..

więc trochę cierpliwości..

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace "malarskie" trwają..

Niestety sztuczne światło przekłamuje kolor brudzingu na kadłubie..

f011e9f878fc0398.jpg

53f9a0b4a38de72f.jpg

Pozostają jeszcze kolejne warstwy na skrzydła (kadłub zbliża się do finału ;D), szlifowania, brudzenia, wasche itp. Biały kolor nie jest "przyjazny w malowaniu", a tu jeszcze trza myśleć o "urealnieniu" powierzchni..

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.