Skocz do zawartości

K-267 DRAGON (Allanger 1/350 *Akula* Class)


Wallace

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu trudach, pierwsze "dziecko" wypływa w swój dziewiczy rejs

O trudach i problemach pisałem w warsztacie, tu ograniczę się do krótkiego podsumowania.

...

PLUSY :

- Elementy plastikowe się zgadzają, wykonanie w miarę przyzwoite.

- Dobór kolorów drastycznie nie odbiegający od normy.

- W sumie jedyny plus to taki, że w ogóle wyszedł...

...

MINUSY :

- Brak wiatrochronu - z lenistwa - ale do tego przyznałem się wcześniej.

- Kalkomania na dziobie - DRAMAT - porwała mi się w czasie nakładania, więc musiałem ratować się wziętą z innego modelu... wyszło, jak wyszło, czyli bokiem...

- Niezbyt dokładne malowanie, ale przede wszystkim wykończenie - czyli Sidolux + Matt. Dałem za duże ciśnienie i przy nakładaniu tych warstw (dokładnie nie wiem kiedy) na okręt osiadły pyłki kurzu, które zaschły razem z warstwami i średnio to wygląda. Nie mam za bardzo warunków, więc maluję na klatce schodowej i stąd taki "efekt". Ostatnio udoskonaliłem "kabinę lakierniczą" (patrz : temat w dziale warsztat), nastepnym razem powinno być już lepiej.

...

KWESTIA GUSTU :

- Pomijając fakt, że nie znam się za bardzo na brudzeniu okrętu, wolę wersje prosto ze stoczni...

...

...

...

Przepraszam za jakość zdjęć, nie mam lepszego aparatu. Dobra, dość gadania, tj. pisania :

a30874cf07a850edm.jpg 3b5783f68ad0e207m.jpg 09f3236db8cc7a86m.jpg bc0bcf2ca0aaba44m.jpg

48a3989ceabe38a8m.jpg bae07527dcfedf05m.jpg 8d99e701ba5b32adm.jpg 1e7f4c8193dec7b0m.jpg

7cf106ce01413a0dm.jpg f7430d64866d8296m.jpg 9f411e6fc564977em.jpg 1d3c1ea095be2900m.jpg

...

Zapraszam do oglądania i komentowania - tylko bez przesady z tą szczerością . A tak poważnie, pamiętajcie, że to mój pierwszy model i weźcie i na to poprawkę.

...

Może i to "dzieło" ma jakieś tam sobie plusy. Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przysłoniły nam minusów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, w podobnym stylu:

plusy:

- ogromny za brak pośpiechu i podejście do tematu - wolałeś wstrzymać prace by znaleźć rozwiązanie problemu

- Twój pierwszy i całkiem przyzwoity

 

minusy:

- jak dla mnie za bardzo się świeci (może to wina zdjęć)

- pod kalkomanię na włazie awaryjnym powinnieneś dać biały podkład

- mam wrażenie, że linia wodna nie wyszła na jednym poziomie, zwłaszcza na rufie

- jedna z anten wymaga przwrócenia do pionu

 

generalnie - czekam na więcej

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jak dla mnie za bardzo się świeci (może to wina zdjęć)

- pod kalkomanię na włazie awaryjnym powinieneś dać biały podkład

- mam wrażenie, że linia wodna nie wyszła na jednym poziomie, zwłaszcza na rufie

- jedna z anten wymaga przewrócenia do pionu

...

Co do połysku, to mi tu wszyscy mówią, że jest matowe, więc może to zdjęcia. Zmatowiłem już 3x, ale ok, specjalnie dla Ciebie, zrobię to po raz ostatni .

Jeśli zaś chodzi o podkład, to wiem, że powinienem, ale nie chciało mi się już w to bawić - rysować szablon, etc. Przyznaję, leń mnie ogarnął.

Kalkomania trochę mi się zsunęła, fakt - ale bardziej to widać na dziobie, niż na rufie... Tak czy inaczej, nie jestem z kalki zadowolony, ale do tego przyznałem się już wcześniej.

Antena poprawiona

...

...

...

Naprawdę nieźle jak na pierwszy raz i ... nitro.

Podobnie jak Jędrek czekam na dalsze Twoje modele.

...

No, ale że co nitro ? Mnie na prawdę się bardzo ładnie rozpuszcza - bez szkody dla aerografu i modelu ( a maluję Revell'ami ). Rozpuszczam farbę w proporcji : kilka kropel nitra na kilkadziesiąt pigmentu ( stosunek 1:2 - 1:3 - generalnie do konsystencji mleka ).

A co do oczekiwań, w stoczni (patrz : Warsztat) czeka już Typhoon .

...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaś chodzi o podkład, to wiem, że powinienem, ale nie chciało mi się już w to bawić - rysować szablon, etc. Przyznaję, leń mnie ogarnął.

eee... szablon? takie coś to od ręki się maluje

Co do połysku, to mi tu wszyscy mówią, że jest matowe, więc może to zdjęcia.

jak zdjęcia to ok

 

generalnie jak zaznaczyłem mi się Twoja praca podoba, tym bardziej, że nie jest to "jeden strzał" a pojawił się kolejny o.p. na warsztacie

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.