Skocz do zawartości

PzKpfw II Ausf. F Tamiya 1:35


Grazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Chciałbym tutaj przedstawić galerię swojego modelu PzKpfw II pod Waszą opinie oraz krytykę

Wiem, wystawiam sie w ten sposób na odstrzał, gdyż jest to mój pierwszy model po dłuższej przerwie od modeli, oraz pierwszy, odkąd zacząłem na poważnie zajmować się cała tematyką modelarstawa.

Nie przedłużając, pokazuje zdjęcia i proszę Was o (nie za ostrą) krytykę

 

Sam model:

DSCF1397_zps56f3b41b.jpg

DSCF1405_zpsf7cac5e3.jpg

DSCF1436_zps51bd692a.jpg

DSCF1422_zps0762f46d.jpg

 

 

 

A tu z figurantem dowódcy oraz na podstawce:

DSCF1526_zpsfc2d1b2e.jpg

DSCF1534_zps6697c7dd.jpg

DSCF1533_zpsffad36e8.jpg

DSCF1529_zpsaa9f71ca.jpg

DSCF1528_zpsdfc14a9a.jpg

 

Uprzedzając pytania- tak, wiem że przegiąłem z piaskiem i pigmentami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada troche jak po ciezkiej burzy piaskowej, ale ogolne wrazenie jest super.

Do poprawki ta lewa gaska pod pierwszym kolem jezdnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba, choć jestem ciekaw uwag innych. Ten sam model mam na swojej finalizowanej dioramce, niezbyt to szczęśliwy egzemplarz, słabiutki w wykonaniu. Mnie jednak zastanawiają dwie sprawy.

Pierwsza to długość u Ciebie lufy karabinu, czy ona jest dobra? Czy aby jednak nie za krótka, za głęboko jej nie włożyłeś?

Druga to kwestia zabrudzeń - u Ciebie to takie wyspy piasku, poprzyklejane, trochę wyglądają jak po deszczu zapiaszczone obszary mokrego, wilgotnego. Ma się wrażenie, że to nie pustynny, ale trochę inny. Ale to może tylko moje wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , przed paroma chwilami ja tez dodałem zdjątka swojego Pz II więc mogę je porównać . Dla mnie jest ok , faktycznie poza ta goską i zbyt wielką ilością piasku w niektórych miejscach ale niestety mój też jest taki jaki jest . Zakładam więc , że następne nasze modele będą lepsze . Życzę powodzonka !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imk- wydaje mi się, że taka powinna być długość wg producenta. Przyznam się, że nie porównywałem jej ze zdjęciami archiwalnymi (akurat tego elementu), ale jak dla mnie jest ok.

Tak, wiem że wygląda jakby go ktoś z wydmy wykopał. A te łaty piasku to niestety efekt błędnego uzycia pewnego specyfiku. Starałem sie to przymaskować pigmentami żeby nie raziło w oczy

Ogólnie dziękuje za uwagę i za krytykę wszystkim na raz i każdemu z osobna

 

A Pz II to mały, fajny czołg, więc ich zawsze będzie dużo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem piachu można łatwo zniwelować, scenka sugeruje, że pojazd jest w ruchu, gdyby był w spoczynku piach nie raziłby tak w oczy, starczy ze jeden dzień postoi taki na pustyni przy silniejszym wietrze i może tak wyglądać spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.