Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. VI Tiger I, Hobby Boss, 1/16


Arni1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szanownych forumowiczów. Nieśmiało chciałbym przedstawić Wam próbę budowy kolejnego Tygrysa na Forum lecz w odmiennej, niż zwykle, skali

Myślę, ze nie muszę opisywać samego czołgu, gdyż wierze, ze jest on dobrze Wam znany Sam model nie jest wolny od błędów i pewnych uproszczeń. Przekopując internety w poszukiwaniu informacji na temat Tygrysa spisałem listę rzeczy, które należny poprawić. Planuję uzupełnić model o zimmerit, filtry Feifel, linki stalowe zamiast plastikowych i jeszcze niespodziankę, którą pokażę w galerii końcowej;) Z jakim skutkiem mi to wyjdzie? Czas pokaże. Liczę na delikatna pomoc z Waszej strony a wszelka krytykę i uwagi przyjmę z pokora, gdyż nie mam dużego doświadczenia w modelowaniu

 

No dobra, dość gadania, czas na fotki tego co już zrobione z komentarzem:

 

86f253488bab4f19med.jpg

e398263e7b28fb55m.jpg

-zostały usunięte błotniki przednie w celu zamontowania blaszanych produkcji DIY :P

-osłona wizjera kierowcy (o ile tak to się nazywa) została otwarta, gdyż producent dostarczył ją zamkniętą. Została również nałożona faktura odlewu. Proszę o opinie czy zda to egzamin czy usuwać póki jest czas

-jarzmo km-u zostało zrobione bardziej sferyczne - w zestawie było płaskie

- przednia dolna płyta pancerna została edytowana - usunięte wnęki na koła zębate i mniej więcej wyrównane, przygotowane pod zimmerit

-usunięta atrapa zasobnika na górnej płycie, która zostanie zastąpiona bardziej realistycznym, również produkcji DIY

 

0dbe806079796c4dm.jpg

 

-usunięte błotniki boczne oraz wywiercone otwory w miejscach gdzie były śruby by łatwiej utrzymać linię błotników

 

Tu nie ma zmian, przerobiłem tylko wydechy by były troszkę bardziej podobne do oryginału, oraz nadałem fakturę na osłony pancerne wydechów

53901fbce0208253m.jpg

0b70ae276b0ea13bm.jpg

 

A teraz pytania:) :

-jaką fakturę miała górna płyta pancerza? Pancerz czołgu, zwłaszcza z okresu II WŚ chyba nie był tak gładziutki jak plastik?

-po moich poszukiwaniach mam wrażenie, że numery boczne dostępne na kalkomaniach (123, 3(?) 321, 113, 301, 101, 233, 311) przedstawiają Tygrysy z wczesnej produkcji. Wnioskuję po typie włazu na wieży, oraz zasobniku na wieży. Proszę o wyjaśnienie w tej materii, bo jestem już zdezorientowany jakiego numeru użyć.

 

To chyba wszystko na razie? Zapraszam zatem do aktywnego udziału w tej relacji, wytykaniu mi wszystkiego co źle zrobię i mam nadzieję, dobrej zabawy jaką ja planuję mieć przy budowie tego kolosa

 

Pozdrawiam, Arni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam początek warto zapoznać się chociaż trochę z konstrukcją czołgu, którego miniaturę chcesz wykonać.

Gdy się zapoznasz, będziesz wiedział, że to nie wczesna wersja Tygrysa tylko tzw "środkowa" (Mid), a do tej wersji filtrów Feifel nie radzę robić, bo to pociągnie dalsze zmiany.

Pooglądaj zdjęcia Tygrysa z Bovington w temacie faktury, potem przelicz to na skalę i zastanów się czy warto.

 

Aha, ten usunięty "zasobnik" miał imitować klocek pod lewarek :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego, że model jest ze środkowej produkcji dlatego właśnie mam problem z tymi oznaczeniami. Dziękuję również za uświadomienie mnie w sprawie "zasobnika" i filtrów. Po to też założyłem relację by czegoś się przy okazji dowiedzieć. Spędziłem trochę czasu na szukaniu informacji w internecie, jak widać za mało. Na pewno w trakcie budowy będę uzupełniał swoją wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.