Jump to content

p2p3

Members
  • Content Count

    2
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

1 Neutral
  1. Kolego, zrób sobie mieszankę wikol+woda (1:3) + kilka kropel płynu do mycia naczyń lub IPA lub denaturolu bezbarwnego. Ten ostatni składnik jest po to, żeby zmniejszyć tzw. napięcie powierzchniowe wody i wikolu. Bez tego, wikol z wodą będzie tworzył krople na powierzchni. Dodatek IPA sprawi, że klej z wodą od razu wsiąknie i wpłynie pomiędzy każdy kamyczek. Do rozpylania użyj zwykłego rozpylacza (jak dawniej do prasowania) - można kupić za kilka zł w ogrodniku lub sklepie z chińskimi plastikami - nic nie zdmuchnie, w przeciwieństwie do aero czy kleju w spray'u.
  2. Kolego - zrób sam! Taniej, a przede wszystkim własnoręcznie i takie jak chcesz! https://www.youtube.com/watch?v=SseJ5EyRh1Y lub: "diorama wire tree" w googlu. Ja wykorzystuję suche, małe korzenie lub suszone gałązki. Tego materiału masz mnóstwo, tuż za progiem. W blenderze miksuję gąbkę z wodą (pół na pół). Odciskam nadmiar wody na sitku. Przekładam do dużego plastikowego pojemnika. Dodaję trochę akrylowej zielonej farby. Mieszam, ściskając gąbkę, żeby wchłonęła farbę. Suszę na gazecie i mam idealną posypkę, którą obsypuję posmarowane wikolem gałązki.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.