Jump to content

4slonie

Members
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Personal Information

 • Location
  Olkusz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Budynki świetne, zrób warsztat krok po kroku jak je wykonujesz, zwłaszcza napisy i drobne zdobienia, bo to mega fajnie wygląda.
 2. Cześć, mam pytanie, w jaki sposób wykonałeś karabiny? Miałeś jakieś problemy z fiatem? Świetna kapliczka i podstawka.
 3. Ciężko będzie zrobić sterowiec w skali 1/72 Cokolwiek w skali 1/72 jest ciężko zrobić z braku tak drobnych dodatków 😞
 4. Nawiązując do Stalowych Szczurów, będziesz robił atak na czołg lub las po próbie użycia nowej broni gazowej? Świetne prace.
 5. Witam, jestem w trakcie budowy dioramy w skali 1/72 z okresu II wojny światowej. Brakuje mi tylko kilku elementów do urozmaicenia dioramy. Mianowicie poszukuję: - koło czołgu; - koło pojazdu (nie czołgu, takie z oponą i felgą); - 3-5 ogniw gąsienicy, z jakiegokolwiek czołu i samochodu, rosyjskiego lub niemieckiego z okresu drugiej wojny światowej, gąsienica również. Pozdrawiam, Marcin
 6. Tak jak piszesz, a jakie zamienniki innej firmy byś polecił?
 7. Nie wiem co robię źle ale mi Vallejo z wodą nie pracuje, próbowałem white spirit, x20a, wódkę i nic ;/ Plamki jak naniosłem tak są.
 8. Koledzy, trzy pytania: 1. Czym rozcieńczać i ewentualnie usuwać Vallejo 73824 Environment - Streaking Grime? 2. Jaka jest różnica pomiędzy terpentyną a AK-Interactive 049 Ouderless Turpentine? 3. Czy AK-Interactive AK 049 Ouderless Turpentine to to samo co AK-odorless thinner?
 9. Na zdjęciach może tego nie widać, ale brakuje też celownika. Wszystko poprawie w najbliższym czasie i jak znajdę części. Celownik na szczęście mam.
 10. Chciałem zrobić zdjęcie ale nie udało mi się uchwycić tej różnicy na fotografii. Na zdjęciu wygląda tak jakby nic nie było.
 11. Koledzy mam jeszcze pytanie. Na pomalowany model położyłem x-22 na to kalkę. W przezroczystych miejscach pomiędzy literami dała ona odcień troszkę ciemniejszy niż reszta modelu. W czym tkwi problem? Używałem tylko wody.
 12. Miałem problem z kalkami techmodu. Mocno przywierały od razu jak położyłem większy element np. insygnia. Miałem jeszcze ten problem, że marszczyły się już na papierku, nie wiem czy to w tych kalkach normalne czy jakaś wada. Po ostatnich dwóch modelach, teraz więcej czasu poświęcam na eksperymenty z lakierowaniem i kładzeniem kalek niż na klejenie. Spróbuję Twojej metody Tap-chan. Może w przyszłości mnie uratuje
 13. Pytanie trochę z innej beczki, niektóre kalki same w sobie mają tak mocny klej, że jak już raz się je położy to jest duży problem żeby ją przesunąć. Jak radzicie sobie w takich sytuacjach? Będziecie się śmiać, ale najlepiej kładą się kalki z Plastyka, Mimo że topornie grube, wchodzą w każdą szparę i wystarczy tylko woda. Nie wiem jak oni to robią ale dla mnie magia.
 14. Cześć, mam ten specyfik, różne reaguje z różnymi kalkami. Spróbuj kalkę namoczyć Mark Fix Strong z obu stron tak aby zaczęła schodzić z papierka, później kładź ją na model, możesz miejsce gdzie chcesz ją położyć również namoczyć. Jak już położysz kalkę na model to namaczaj ją często np co 30-45 minut kilkanaście razy aż zacznie się marszczyć. Nie wiem jak to zadziała na dużej powierzchni, ale można spróbować. Daj znać jaki będzie efekt. Możesz jeszcze kalkę namoczyć w wodzie z odrobiną octu, a później już normalnie. Spróbuj najpierw na jakiś częściach kalkomani, których nie będziesz używał. Da
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.